Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   lakierowanie grilla (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=4691)

grzehoo 15-07-05 10:14

lakierowanie grilla
 
Hejo, nie wiem czy o tym już nie [bylo] kiedyś.

Ponieważ nie stać mnie na grill od ST170, a sportowe grille oferowane przez wielu m.in. na allegro mię się nie podobują, pomyślałem o pomalowaniu proszkowo oryginalnego grilla (tego między reflektorami). Na srebrno.

Mam pytanie - czy ktoś malował? Jeśli tak, to jak trzeba to zrobić, żeby było w miarę trwałe? Czy to nie będzie złazić i wyglądać ohydnie?

PS. Pistolet i komorę do malowania proszkowego mam, więc z tym dam se radę jakoś... tylko właśnie nie wiem czy jest sens.

Rabarbar 15-07-05 10:34

Chcesz malować cały gril czy tylko obwódkę?

grzehoo 15-07-05 10:36

raczej cały. a ma to większe znaczenie dla trwałosci, czy cio? powiedz powiedz powiedz

gRuHa 17-07-05 19:45

grzehoo, a zdajesz sobie sprawe ze proszek trzeba wypiec w piecu??? niewiem czy plastik to wytrzyma....
jak kupisz lakier samochodowy chemoutwardzalny, dasz najpierw podklad, potem kilka wartstw srebrnego, potem kilka warstw bezbarwnego to za Chiny nie zejdzie!!!!

grzehoo 17-07-05 20:30

o, i to jest jakaś rada! dzięki gruha. Wypalania na pewno grill nie wytrzyma. :?

gRuHa 17-07-05 22:36

cala przyjemnosc po MOJEJ stronie, ciesze sie ze moglem pomoc :D
lakier mysle ze powinien wytrzymac zwlaszcza jak zapodasz kilka warstw :D

KB 19-07-05 23:03

Ja właśnie w ten sposób lakierowałem jakieś rok temu..I wszystko jest okey , nic nie złazi :D Przestrwało zeszłe lato i zimę... :mrgreen:

grzehoo 19-07-05 23:06

KB, możesz zapodać dokładne info oraz fotkę grilla? jak nie masz podczas robienia, to opis starczy, a fotka nawet gotowego grilla byłąby super [metal]

KB 19-07-05 23:24

Tylko taką fotkę znalazłem w kompie..Nie mam niestety zdjęć podczas roboty :(
Jeśli chodzi o to co robiłem to :
Zdjąłem ramkę i z tym nie ma problemu , następnie odkręciłem znaczek forda.
Wyczyściłem wszystko dokładnie, potem przeczyściłem benzyną ekstrancyjną, okleiłem te elementy co nie chciałem aby były polakierowane.Położyłem kilka warstw podkładu ( specjalnego na tworzywo szt. ) potem warstwy lakieru i na koniec lakier bezbarwny..
Wszystko się do dnia dzisiejszego trzyma :mrgreen:
http://ayy.neostrada.pl/DSCN0516.jpg

gRuHa 19-07-05 23:28

MÓWIŁEM!!!!!!!!! :D [dumny_jak_paw]

moon 20-07-05 08:08

grzehoo, Zastanow sie jeszcze czy chcesz malowac caly czy tylko obwodke. Caly powiem szczerze ze nie wiem jak by to wygladalo a obwodka jak Ghia :mrgreen:

grzehoo 20-07-05 09:00

no z tą obwódka wygląda kozacko. chyba zrobię tak samo. powiedz jeszcze tylko KB, jaki to lakier miałeś? kolor, marka, może jakieś oznaczenie?

dzięki

Rabarbar 20-07-05 09:57

Cytat:

Napisał grzehoo
raczej cały.

Ciesze się że zmieniłeś zdanie. IMHO sama ramka wygląda ładniej


Cytat:

Napisał KB
Zdjąłem ramkę i z tym nie ma problemu , następnie odkręciłem znaczek forda. Wyczyściłem wszystko dokładnie, potem przeczyściłem benzyną ekstrancyjną, okleiłem te elementy co nie chciałem aby były polakierowane.Położyłem kilka warstw podkładu ( specjalnego na tworzywo szt. ) potem warstwy lakieru i na koniec lakier bezbarwny..

Robota pierwsza klasa

grzehoo 20-05-06 17:51

wracam do tematu po jakimś czasie.
grilla oryginalnego w końcu nie pomalowałem, a to z tego względu, że kupiłem grill WOLFA, który ma ładną chromowaną siatkę. Natomiast cała ramka jest czarna więc trzeba ją pomalować pod kolor lakieru.

I teraz prośba o poradę może taką: lakierować samemu, czy dać do lakiernika?

Przy opcji lakierować samemu - muszę kupić podkład do plastiku + lakier + lakier bezbarwny. Razem jest to wydatek ok. 73 zł + jeszcze moja robota, którą jak znam życie, mogę spartolić.

Czy ktoś może wie, ile może kosztować polakierowanie grilla u lakiernika? Więcej niż 73 zł?

Wiem że może to i głupie pytanie, ale taki mam dylemacik chwilowy. Doradźcie...

Vonter 20-05-06 18:54

Moja rada jest taka, żę albo zadzwoń do wybranego lakiernika i się spytaj, albo do niego jedź, każdy lakiernik może mieć inne ceny!

Pozdr [pub2]

gRuHa 20-05-06 19:03

hmmm...
z tego co mi wiadomo to mala pucha w spray'u kosztuje ok 15 zeta, wiec niewiem jak ty to liczyles... :?

NeroN 20-05-06 21:19

Można też dobrać lakier do puszki i taniej to wychodzi [chytry]

Jedź do henia, raczej tego nei spartoli a za flaszke Ci omaluje [los]

grzehoo 21-05-06 09:25

Cytat:

Napisał gRuHa
z tego co mi wiadomo to mala pucha w spray'u kosztuje ok 15 zeta, wiec niewiem jak ty to liczyles...

byłem w NORAUTO, tam mają lakiery MOTIP 500 ml i podkład 500 ml, lakier bezbarwny chyba 250 ml.
No i dwa pierwsze to po 30 zł są, a bezbarwny mały po 13, razem 73.

Dzięki za rady, przejadę się z grillem do lakiernika...

gRuHa 21-05-06 13:00

a po jaką cholere Ci 0,5 litra lakieru?????? a tym bardziej podkładu????

grzehoo 21-05-06 13:17

no właśnie po nic. dlatego się zastanawiam, czy to kupować, czy po prostu dać do lakiernika...

gRuHa 21-05-06 13:24

ale przeciez są puchy MOTIPa po 250ml...

NeroN 21-05-06 13:36

To 230 ml za dużo i tak [los]

gRuHa 21-05-06 13:37

Cytat:

Napisał NeroN
To 230 ml za dużo i tak

pewnie ze za duzo, ale ponad 2x taniej...

grzehoo 21-05-06 14:35

Cytat:

Napisał gRuHa
ale przeciez są puchy MOTIPa po 250ml...

nie u nas w Norauto... Muszę poszukac w takim razie. Albo mniejsze puszeczki, albo lakiernik.

gRuHa 21-05-06 14:46

Cytat:

Napisał grzehoo
Albo mniejsze puszeczki, albo lakiernik.

i jedno i drugie jest do znalezienia :D wiec wytrwałości życzę [bigok]

grzehoo 21-05-06 14:55

dzięki, jutro zaczynam poszukiwania :)

NeroN 21-05-06 18:02

Cytat:

Napisał grzehoo
dzięki, jutro zaczynam poszukiwania :)

Szczerze. Zdejmij, jedną zaślepkę z lusterka, albo to kółko przy zderzaku co masz do holowania-żeby miał z czego dobrać lakier. Podjedź do pierwszego lepszego lakiernika (może nawet malować w garażu) bo po takim elemencie i tak różnicy nie będzie widać żadnej. I daj zarobić, a szkoda Twojego czasu i nerwów z malowaniem... [chytry]

grzehoo 21-05-06 23:26

NeroN, to mnie przekonało. Faktycznie nie będę się sam w to bawił... Z moimi zdolnościami grill będzie się nadawał na śmietnik po mojej akcji. Od jutra szukam lakiernika :) Dzięki za radę z tą zaślepką :)

Pasiu 22-05-06 06:56

grzehoo, powiem tak :!:

Po Koszalinie jezdzi taki focus pomalowany z dolnym grilem i fajnie to wyglada :!:

Pozdr. [pub2]

DejaVu 22-05-06 21:47

Mam nadzieję że lakiernik Ci nie spartoli jak u Czarnucha ze są odpryski bo nie chciało się zmatowić i odtłuscić i podkładu położyć. Jak byś do czasu zlotu w Radomiu nie zdążył zrobić to na zlocie mogę Ci go malnąć od ręki. Zostało mi jeszcze podkładu i nawierzchniowego. Brakuje tylko koloru jeżeli chcesz pod kolor auta ewentualnie mam srebrny metalik. 8)

[ Dodano: Pon 22 Maj, 2006 21:51 ]
ps i malnął bym samą obwódkę


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi