Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] 1.8 TDDi - słabe ogrzewanie (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46973)

Falcon 17-11-11 16:51

A zdemineralizowana też może być? ;-)

Hoss 17-11-11 18:36

Cytat:

Napisał Falcon (Post 638474)
A zdemineralizowana też może być?

a to nie to samo ??

mjprzem 17-11-11 21:29

falcon zartownis...destylowana i zdemineralizowana Nie to samo ale to mala roznica i w zasadzie zarowno do akumulatora jak i do chlodnicy obie sie nadaja.

Seboludek 17-11-11 21:38

mówisz, że za duże ciśnienie, myślę że jak puszcze wodę pod ciśnieniem jakie jest w kranie to powinno bez żadnych przygód się obyć co??

Falcon 17-11-11 21:38

W zasadzie to destylowanej w sklepie motoryzacyjnym nie kupisz, wszędzie mają zdemineralizowaną. A róznica oczywiście jest.

moons 17-11-11 22:59

Wszyscy tak ochoczo zabierający się za płukanie, to macie tak że silnik według wskazówki na liczniku ma normalną temp a ogrzewanie macie słabe? Bo jak i silnik zimny i powietrze zimne to nawet szkoda zachodu. Bo w życiu nie uwierzę że u kogoś w klekocie ledwo ruszy i już ma ciepłe powietrze z nadmuchów. Tak ma być że silnik ma złapać trochę temp. i wtedy będzie w środku ciepło.
Pozdrawiam

Hoss 17-11-11 23:31

tutaj raczej kwestia podgrzewania płynu, po to chyba było to ustrojstwo wsadzone, żeby grzało zaraz po starcie.

GCSheko 18-11-11 00:31

...ustrojstwo grzeje na maxa
...przed momentem jeździłem AstrąII 1.7di szwagra, po paru minutach wskazówka jeszcze nie ruszyła, za to ogrzewanie i owszem [upal]

mjprzem 18-11-11 10:05

Cytat:

Napisał Seboludek (Post 638550)
mówisz, że za duże ciśnienie, myślę że jak puszcze wodę pod ciśnieniem jakie jest w kranie to powinno bez żadnych przygód się obyć co??

Jesli cisnienie w kranie masz 6 barow a chlodniczka maks na 1 bar pracuje to przy 3-4 barach moze zrobic BUM. Wiec zakladamy weza od kranu do chlodniczki ale opasek nie zakrecamy aby w razie zbyt wysokiego cisnienia mogl spasc waz. Wiadomo ze chodzi o to aby jak najszybciej woda leciala...

Hoss 18-11-11 12:18

Płukałem układ we fiacie z przysłowiowego kranu, nie miałem żadnych problemów w trakcie ani po zalaniu, nic się nie rozszczelniło.

moons 18-11-11 18:37

No tak, tylko zależy też od ilu zaczyna się tak naprawdę wskaźnik temp. w aucie;)
Dziś sprawdziłem to na swoim złomku.
Temp zewnętrzna na kompie -5 stopni
Temperatura nawiewu ustawiona na max ciepłą i nawiew tylko na szybę.
Praktycznie od samego początku włączona dmuchawa na 1 biegu.
Trasa całkowicie poza miastem ale ślisko jak diabli więc prędkość raczej miejska.
Po 2 km wskazówka od temp zauważalnie zmieniła swoje położenie. Z nawiewu w tym czasie nie gorące ale na tyle ciepłe powietrze żeby spokojnie osuszyć i odparować szybę. Po 8 km wskazówka osiągnęła szczyt :) z nawiewu wyraźnie gorące powietrze.
Podgrzewacz elektryczny sprawny.
Pozdrawiam

mjprzem 18-11-11 23:41

Panowie..polecam przeczytac kilka pierwszych stron....(nie tylko kilka pierwszych postow ;) ) milego weekendu.

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134740

ciunek 19-11-11 00:48

Szukałem ale nie znalazlem, jakie maja być swiece w podgrzewaczu i jak je sprawdzic :?: czy sa to takie same swiece jak do grzania silnika czy czyms sie roznia :?:

Z gory dziekuje za odpowiedz :)

moons 19-11-11 16:53

Coś słabo szukałeś bo sam nie tylko numery świecy ale i zdjęcie takiej świeczki podawałem :)
Pozdrawiam

ciunek 19-11-11 17:12

Cytat:

Napisał moons (Post 639118)
Coś słabo szukałeś bo sam nie tylko numery świecy ale i zdjęcie takiej świeczki podawałem :)
Pozdrawiam


Kolego wcale nie twierdze ze takich postów nie ma, ja jednak szukałem dośc długa chwile i nie znalazlem, wiec zamiast mnie pouczac moglbys podac i wytlumaczyc i bylo by po sprawie, nie tak :?: :)

Pozdrawiam i mam nadzieje ze pomozesz :?: :)

Kolego przeszukałem wszystkie Twoje posty ( 20 stron ) i nie znalazłem :(

GCSheko 19-11-11 17:44

...no, płukanie nagrzewnicy zakończone :)
...odpiąłem węże, spuściłem płyn, wlałem preparat do czyszczenia układów chłodzenia (troczę mocniejszy koncentrat), rozrobiony w gotującej się wodzie, postało 15min. potem płukanie bieżącą wodą, reszte koncentratu ...po złożeniu nagrzewnicy wlałem do układu, przejechałem się troszkę, wszystko spuściłem, przelałem wodą i zalałem koncentratem na wodzie destylowanej i....
...no i działa :D
teraz na próbę założyłem zacisk na wężyk od termostatu, zobaczymy o ile wcześniej zacznie działać ogrzewanie...

moons 19-11-11 18:06

No nie wiem jak szukałeś bo mi to zajęło chwilkę i wpisanie dwóch słów do wyszukiwarki.

http://www.focusklubpolska.pl/showpo...1&postcount=23

Po wymianie mogę potwierdzić że są to identyczne świece jak montowane oryginalnie w podgrzewaczu. I świece trzeba naprawdę mocno dokręcić ewentualnie użyć jakiegoś uszczelniacza bo ja dokręcałem na chama i całkowicie bezceremonialnie a na dwóch widać że połączenie nie jest do końca szczelne.
Pozdrawiam

ciunek 19-11-11 18:13

Dziekuje :)

Hoss 20-11-11 16:17

Cytat:

Napisał moons (Post 639144)
świece trzeba naprawdę mocno dokręcić ewentualnie użyć jakiegoś uszczelniacza

a jak myślisz, czy taśma teflonowa byłaby odpowiednia do tego?

ciunek 20-11-11 16:24

Cytat:

Napisał Hoss (Post 639371)
a jak myślisz, czy taśma teflonowa byłaby odpowiednia do tego?

Na taśmie moze być problem z wkreceniem, ale sa przeciez uszczelniacze w plynie do gwintow, mysle ze beda wystarczajace, gwint sam w sobie jest polaczeniem szczelnym, a jak dostanie uszczelniacza ktory po wyschnieciu robi sie taki gumowato-klejacy to wystarczy mysle :)

Hoss 20-11-11 16:32

Też słyszałem o tych uszczelniaczach ale nie miałem jeszcze okazji tego wypróbować, jak mi mechanik wymieniał łożysko to kropił czymś niebieskim na gwint piasty, chyba to było coś podobnego, bo jeszcze ma mieć za zadnie ochronę przed samoczynnym poluzowaniem.
Gdzie takie coś można nabyć?

ciunek 20-11-11 16:37

Cytat:

Napisał Hoss (Post 639375)
Też słyszałem o tych uszczelniaczach ale nie miałem jeszcze okazji tego wypróbować, jak mi mechanik wymieniał łożysko to kropił czymś niebieskim na gwint piasty, chyba to było coś podobnego, bo jeszcze ma mieć za zadnie ochronę przed samoczynnym poluzowaniem.
Gdzie takie coś można nabyć?

ja stosowalem kiedys cos takiego

http://allegro.pl/kleen-flo-202-uszc...919964601.html

Cieklo mi w golfie na gwincie obudowy od termostatu, po uzyciu jak reka odjal :)

moons 20-11-11 17:49

Wszystko pięknie ładnie tylko pamiętajcie żeby sprawdzić jak to zareaguje z płynem chłodniczym. Bo kto wie co w jednym i drugim siedzi :) No i po takim kleju to już raczej podgrzewacz jest do wyrzucenia bo pewnie rozkręcić się tego nie da. Obudowa podgrzewacza to aluminium czy coś takiego, raczej bardzo miękkie dlatego jak wkręcałem świece to obchodziłem się z tym jak z jajkiem ale wychodzi że można było jeszcze docisnąć.
Pozdrawiam

ciunek 20-11-11 18:13

Cytat:

Napisał ciunek (Post 639377)
ja stosowalem kiedys cos takiego

Cieklo mi w golfie na gwincie obudowy od termostatu, po uzyciu jak reka odjal :)

Kolego ale przeciez napisalem wyzej ze uzywalem, tez w srodowisku gdzie panuje tak temp jak i plyn chlodniczy :p a co do wykrecania, to klej jest po to aby samo sie nie rozkrecalo, ale jezeli wezmiesz klucz to idzie lekko, to nie jest klej jak hermetyk ze lapie na stale, albo jakies metale w plynie, zwykle zabezpieczenie przez rozkrecaniem sie w miejscach narazonych na drgania :p

GCSheko 20-11-11 18:18

..zaciskanie wężyka jest skuteczne, rzeczywiście praktyka pokrywa z teorią, szczególnie w pierwszych minutach pracy rozgrzewającego sie silnika, tak zostawię do powrotu lata :D

moons 20-11-11 18:55

Tam się samo nie rozkręca, tam po prostu gwint choć jest dosyć długi słabo trzyma płyn i to wszystko.

Pozdrawiam

ciunek 20-11-11 18:59

Cytat:

Napisał moons (Post 639421)
Tam się samo nie rozkręca, tam po prostu gwint choć jest dosyć długi słabo trzyma płyn i to wszystko.

Pozdrawiam

Kolego nie rozumiemy sie :p napisalem Ci wyzej do czego jest ten uszczelniacz :p ja wiem ze tam drgan nie ma, ale wien tez z wlasnego doswiadczenia ze idealnie nada sie do uszczelnienia gwintu srodek ktory pokazalem :p bez problemu da sie go tez ponownie rozkrecic, po wyschnieciu tworzy takie gumowate wypelnienie szczelin gwintu :p

wieslaw75 20-11-11 20:38

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 639408)
..zaciskanie wężyka jest skuteczne, rzeczywiście praktyka pokrywa z teorią, szczególnie w pierwszych minutach pracy rozgrzewającego sie silnika, tak zostawię do powrotu lata :D

który to przewód zacisnąłeś?

GCSheko 20-11-11 21:31

...od termostatu do zbiorniczka płynu chłodzącego

Hoss 20-11-11 22:02

czyli w okresie mocno zaawansowanej zimy można byłoby tak jeździć :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi