Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Adapter Kaseta Mp3 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42791)

czarekg 29-08-10 12:27

Adapter Kaseta Mp3
 
Witam
Kupiłem sobie ostatnio Adapter Kasetę Mp3


W samochodzie mam 4 głośniki, podłączając sobie mp3 przez adapter działają mi tylko głośniki lewe zaś prawe grają bardzo cicho prawie niesłyszalnie, sygnał z radia gra ok ? radio RMS 5000 . Co może być nie tak? Spotkał się ktoś z takim problemem ?

jacekgorak 29-08-10 12:41

zakup takiej kasety to ostatnia rzecz którą bym zrobił (beznadziejny dzwięk szumy itd) najlepszym rozwiązaniem jest zakup adaptera aux in i podłączenie go pod gniazdo zmieniarki jesli posiadasz
w twoim przypadku najwyrazniej nie stykają sie 2 głowice w kasecie i w radiu i to jest przyczyną

daniel145 29-08-10 13:07

wczesniej tez mialem taka kasete z HAMA za 25zl i dzialalo mi dobrze, i wszystko ok bylo. Moze kupiles jakas tanioche ;p

czarekg 29-08-10 13:30

no kupiłem tanioche za 2,88 zł

MisiekT 29-08-10 13:48

to wymien na cos lepszego :)

Edekkk 29-08-10 13:55

Także mam taką kasetkę i wszystko działa jak należy, bez szumów i trzasków.

mar-pow 29-08-10 15:33

lepiej kup coś takiego niż tą kasetę... :)
http://allegro.pl/transmiter-fm-usb-...191399563.html
można znaleźć na allegro też tańsze :)

FoFoc 29-08-10 16:56

mar-pow miałem to badziewie kilka dni zaczęło się grzać a potem przestało działać nie polecam szkoda kasy .

MATRIX60MW 29-08-10 17:11

Ja przy zakupie miałem kaseciaka i wolałem kupić radio na cd fabryczne niż się bawić w jakieś transmitery czy pseudokasetki

misiom1 29-08-10 17:46

Cytat:

Napisał mar-pow (Post 479185)
lepiej kup coś takiego niż tą kasetę... :)
http://allegro.pl/transmiter-fm-usb-...191399563.html
można znaleźć na allegro też tańsze :)

beznadzieja, dźwięk do kitu i do tego szumy

czarekg 29-08-10 19:50

Cytat:

Napisał jacekgorak (Post 479146)
zakup takiej kasety to ostatnia rzecz którą bym zrobił (beznadziejny dzwięk szumy itd) najlepszym rozwiązaniem jest zakup adaptera aux in i podłączenie go pod gniazdo zmieniarki jesli posiadasz
w twoim przypadku najwyrazniej nie stykają sie 2 głowice w kasecie i w radiu i to jest przyczyną

witam
czy mógłbyś mi przybliżyć temat?
Czy jest to możliwe w radiu RMS 5000 ??
Czy to chodzi o ten adapter ?
http://allegro.pl/aux-line-in-adapte...187814577.html
i czy trzeba wyciągać ewentualnie radio żeby go podłączyć i jak go następnie wyprowadzić ?

jacekgorak 29-08-10 20:35

Prawdopodobnie do twojego radia tego nie podłączysz bo masz rds 5000 radyjko a ta przejsciówka nie pasuje do twojego radia .Na allegro widziałem takie aux in pod rds 5000 tylko koszt ok 90 zeta też chciałem sie bawic w to zrezygnowałem i kupiłem radio kenwooda ale straciłem pilota przy kierownicy twój wybór jest to dobra rzecz bo pilot przy kirownicy się przydaje

MisiekT 29-08-10 20:52

trzeba kupic adapter do Forda a nie do VW [rotfl]

FoFusz 29-08-10 21:03

czarekg - po twoim pierwszym poście rozumuję, że chciałeś użyć adaptera kasetowego do swojego radia i prawie miałeś sukces, ale niestety zakup się nie powiódł i pomysł spalił na panewce, historia przedstawiona tutaj kojarzy mi się z kreskówkami gzie jak jeden dobry pomysł nie wypala (z przyczyn kompletnie niezależnych) to nikt z bohaterów już do tego pomysłu nie wraca. Jeżeli nie chcesz wydawać sporo kasy na dobre (podkreślam dobre) transmitery FM, albo kable typu AUX IN. To po prostu kup drugi lepszy (podkreślam lepszy) adapter kasetowy, ja używałem przez bardzo długi czas w swoim starym aucie i nie miałem żadnych problemów wszystko grało aż miło, kompletnie bez szumów i trzasków. Jest to tanie rozwiązanie, ale oczywiście ta taniość też musi być ograniczona, więc na następny tego typu zakup przeznacz 10 razy więcej niż wydałeś ostatnio.

mar-pow 29-08-10 21:23

Cytat:

Napisał misiom1 (Post 479205)
beznadzieja, dźwięk do kitu i do tego szumy

Mam to od 2 miesięcy i codziennie używam. Żadnych takich problemów nie ma... nie grzeje się nie ma szumów itp...

misiom1 29-08-10 22:27

to może zależy od producenta, ja mam mp3 pentagramu z transmiterem fm i niestety rewelacji nie ma, radio lepiej odbiera

kubix 30-08-10 14:32

u mnie pyka konkretnie:) w radiu ustaw moze bo jest cos takiego balans, i przod lub tył głosniej gra, lewa lub prawa strona.

czarekg 30-08-10 17:40

Cytat:

Napisał FoFusz (Post 479239)
czarekg - po twoim pierwszym poście rozumuję, że chciałeś użyć adaptera kasetowego do swojego radia i prawie miałeś sukces, ale niestety zakup się nie powiódł i pomysł spalił na panewce, historia przedstawiona tutaj kojarzy mi się z kreskówkami gzie jak jeden dobry pomysł nie wypala (z przyczyn kompletnie niezależnych) to nikt z bohaterów już do tego pomysłu nie wraca. Jeżeli nie chcesz wydawać sporo kasy na dobre (podkreślam dobre) transmitery FM, albo kable typu AUX IN. To po prostu kup drugi lepszy (podkreślam lepszy) adapter kasetowy, ja używałem przez bardzo długi czas w swoim starym aucie i nie miałem żadnych problemów wszystko grało aż miło, kompletnie bez szumów i trzasków. Jest to tanie rozwiązanie, ale oczywiście ta taniość też musi być ograniczona, więc na następny tego typu zakup przeznacz 10 razy więcej niż wydałeś ostatnio.

tę kasetę zgłosiłem na reklamacje , przysłali drugą też to samo . Teraz zainwestuje w lepszą w pobliskim sklepie audio.
pozdrawiam serdecznie
Widzę że jeździmy takimi samymi foczkami

olke 30-08-10 20:42

Czarekg, a jak puszczasz tradycyjną taśmę to działa OK ?
olke

czarekg 30-08-10 21:28

Cytat:

Napisał olke (Post 479492)
Czarekg, a jak puszczasz tradycyjną taśmę to działa OK ?
olke

Szukałem ale w domu nie znalazłem takiej kasety.

Edekkk 31-08-10 16:13

Cytat:

Napisał olke (Post 479492)
Czarekg, a jak puszczasz tradycyjną taśmę to działa OK ?

Właśnie, może to wina samego odtwarzacza a nie adaptera-kasetki.
Cytat:

Napisał czarekg (Post 479517)
Szukałem ale w domu nie znalazłem takiej kasety.

Ja mam sporo kaset, zatrzymałem dla wspomnień :) i teraz czasami zdarza mi się jakąś odtworzyć w autku.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi