Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] 1.8 TDDi - słabe ogrzewanie (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46973)

netes 26-02-11 11:07

Mam ten sam problem, temperatura silnika stoi na środku, nawiew ustawiony na max. ciepłe, a w kabinie ledwie ciepło. Sprawdzę dziś korek od płynu, a te odpowietrzenie to w którym miejscu? Na korku?

fazunia77 26-02-11 11:32

Cytat:

Napisał netes (Post 543850)
Mam ten sam problem, temperatura silnika stoi na środku, nawiew ustawiony na max. ciepłe, a w kabinie ledwie ciepło. Sprawdzę dziś korek od płynu, a te odpowietrzenie to w którym miejscu? Na korku?

Tak Kolego w korku.Jak odkręcisz korek to w środku http://www.ford-esklep.pl/userdata/g...32718cf4ef.jpg .Sprawdz czy wąż ten do nagrzewnicy masz ciepły bo jak tak to może być również nagrzewnica zasyfiona

mjprzem 26-02-11 12:20

Panowie -fazunia77- prosze niepisac takich rzeczy o korku!!!
dlaczego-bo korek i ten zaworek jest po to aby utrzymywac cisnienie w ukladzie chlodzenia!!! to jest bardzo wazne...spytacie dlaczego...
oczywiscie po to jest forum wiec wyjasnie:
otoz kazda ciecz(plyn w chlodnicy tez:) ) ma swoja temperature wrzenia ktora niejest stala albowiem zmienia sie pod wzgledem cisnienia!!!!
utrzymywanie cisnienia w ukladzie chlodzenia ma na celu zwiekszenie temperatury wrzenia plyny chlodniczego dzieki czemu plyn chlodniczy ktory ze wzgledu na dodatki ma obnizoną temperature wrzenia moze pracowac w temperaturach 90-100stC.

Inna sprawa to taka ze bez wzgledu na to jakie jest cisnienie w ukladzie chlodzenia niema ono zadnego wplywu na obieg plynu przez nagrzewnice poniewaz jest to obieg zamkniety i podniesienie cisnienia z jednej strony pompy powoduje podniesienie cisnienia za pompa dzieki czemu roznica cisnien pozostaje stala i niejest zalezna od tego czy korek jest wkrecony czy wykrecony zmienia sie tylko wraz ze zmiana predkosci obrotowej silnika-pompy.
A wiec roznica grzania na wolnych a na szybkich obrotach zawsze bedzie odczuwalna-bo taka jest zasada dzialania.

"Adam Getka-Skoro diesele sprzedają w Skandynawii, to muszą się dobrze nagrzewać i już."
Niemusza i niegrzeja -taka jest zasada pracy diesla a w skandynawi moze grzeja bo jest cos takiego jak uklad ogrzewania elektrycznego plynu nagrzewnicy oraz inne nagrzewnice...montowane fabrycznie!!!

Dla przykladu elektryczne grzalki do nagrzewnicy są montowane zazwyczaj w dislach tylko ale nie w kazdym!!!
Jesli ktos ma taka grzalke u siebie to warto sprawdzic czy dziala!!!

fazunia77 26-02-11 12:33

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 543868)
Panowie -fazunia77- prosze niepisac takich rzeczy o korku!!!
dlaczego-bo korek i ten zaworek jest po to aby utrzymywac cisnienie w ukladzie chlodzenia!!! to jest bardzo wazne...spytacie dlaczego...
oczywiscie po to jest forum wiec wyjasnie:
otoz kazda ciecz(plyn w chlodnicy tez:) ) ma swoja temperature wrzenia ktora niejest stala albowiem zmienia sie pod wzgledem cisnienia!!!!
utrzymywanie cisnienia w ukladzie chlodzenia ma na celu zwiekszenie temperatury wrzenia plyny chlodniczego dzieki czemu plyn chlodniczy ktory ze wzgledu na dodatki ma obnizoną temperature wrzenia moze pracowac w temperaturach 90-100stC.

Inna sprawa to taka ze bez wzgledu na to jakie jest cisnienie w ukladzie chlodzenia niema ono zadnego wplywu na obieg plynu przez nagrzewnice poniewaz jest to obieg zamkniety i podniesienie cisnienia z jednej strony pompy powoduje podniesienie cisnienia za pompa dzieki czemu roznica cisnien pozostaje stala i niejest zalezna od tego czy korek jest wkrecony czy wykrecony zmienia sie tylko wraz ze zmiana predkosci obrotowej silnika-pompy.
A wiec roznica grzania na wolnych a na szybkich obrotach zawsze bedzie odczuwalna-bo taka jest zasada dzialania.

"Adam Getka-Skoro diesele sprzedają w Skandynawii, to muszą się dobrze nagrzewać i już."
Niemusza i niegrzeja -taka jest zasada pracy diesla a w skandynawi moze grzeja bo jest cos takiego jak uklad ogrzewania elektrycznego plynu nagrzewnicy oraz inne nagrzewnice...montowane fabrycznie!!!

Dla przykladu elektryczne grzalki do nagrzewnicy są montowane zazwyczaj w dislach tylko ale nie w kazdym!!!
Jesli ktos ma taka grzalke u siebie to warto sprawdzic czy dziala!!!

Kolego mjprzem jak bym nie miał takiego przypadku to bym tu kolegom d..py z korkiem nie zawracał.Oprócz odblokowania odpowietrzenia nic innego nie zrobiłem,a ogrzewanie wróciło do dawnego stanu.A jak wytłumaczysz to iż jak korek był uszkodzony przybywało płynu w zbiorniczku.

mjprzem 26-02-11 12:53

Cytat:

Napisał fazunia77 (Post 543873)
A jak wytłumaczysz to iż jak korek był uszkodzony przybywało płynu w zbiorniczku.

Oczywiscie tak moglo byc i juz tlumacze bo to jest normalny objaw uszkodzonego korka:)

otoz zamkniety uklad chlodzenia ze sprawnym korkiem powoduje ze plyn pozniej zaczyna wrzec dzieki czemu w normalnej temperaturze pracy czyli okolo 90sC sie niezaczyna gotowac i uklad odpowietrzajacy pompuje malo pecherzykow powietrza.
Natomiast jesli mamy okrecony korek i nizsze cisnienie w ukladzie to plyn zaczyna nam sie wczesniej gotowac i zaczyna nam przybywac pecherzykow powietrza w calym ukladzie dzieki czemu plyn zostaje zastepowany przez powietrze w ukladzie ktore wypycha go do zbiorniczka i zwieksza jego poziom w zbiorniczku.

Mam nadzieje ze jasno wytlumaczylem:)

---------- Post dodany o 11:53 ---------- Poprzedni post był z 11:50 ----------

zapomnialem dodac nieszczelny uklad chlodzenia-mam na mysli ten korek- choc nieznacznie to jednak przyspiesza proces starzenia sie plynu

ht11 26-02-11 13:00

fazunia77 - mam do ciebie pytanie czy teraz grzeje ci mocno na postoju?

mjprzem - a już myślałem że się myliłem. Nie jestem wyspecjalizowanym mechanikiem lecz samoukiem. Tak jak myślałem obroty silnika przekładają się na obroty pompy i na jej wydajność.

Do ADAM GETKA Dziwne jest to że większość ludzi stosuje w siarczyste mrozy kartony żeby częściowo zasłonić chłodnice. W takim razie wszyscy ci ludzie mają usterki układu chłodzenia?

Chłopaki czytałem też o tym urządzeniu do podgrzewania cieczy chłodzącej i tam są świeczki które wiadomo po pewnym czasie eksploatacji zużywają się jak wszystko. I należy je wymieniać. http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76327 link to strony odnośnie wymiany owych baboli.

fazunia77 26-02-11 13:02

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 543880)
Oczywiscie tak moglo byc i juz tlumacze bo to jest normalny objaw uszkodzonego korka:)

otoz zamkniety uklad chlodzenia ze sprawnym korkiem powoduje ze plyn pozniej zaczyna wrzec dzieki czemu w normalnej temperaturze pracy czyli okolo 90sC sie niezaczyna gotowac i uklad odpowietrzajacy pompuje malo pecherzykow powietrza.
Natomiast jesli mamy okrecony korek i nizsze cisnienie w ukladzie to plyn zaczyna nam sie wczesniej gotowac i zaczyna nam przybywac pecherzykow powietrza w calym ukladzie dzieki czemu plyn zostaje zastepowany przez powietrze w ukladzie ktore wypycha go do zbiorniczka i zwieksza jego poziom w zbiorniczku.

Mam nadzieje ze jasno wytlumaczylem:)

---------- Post dodany o 11:53 ---------- Poprzedni post był z 11:50 ----------

zapomnialem dodac nieszczelny uklad chlodzenia-mam na mysli ten korek- choc nieznacznie to jednak przyspiesza proces starzenia sie plynu

Wszystko się zgadza tylko że ten korek był cały czas w położeniu Off czyli teoretycznie ciśnienie w układzie powinno być większe ,a płynu przybywało

mjprzem 26-02-11 13:16

niebardzo rozumiem polozenie ON
korek normalnie jest szczelny i zamkniety a ma jedynie sie otworzyc przy przekroczeniu dopuszczalnego cisnienia aby niedoszlo do uszkodzenia przewodow i chlodnicy bo jest cieniutka.

A wiec wybacz ale niewiem jak wyglada korek on lub off.

Jesli ON-oznacza ze jest otwary bo jest uszkodzona sprezynka lub jest niedokrecony i przepuszcza powietrze to jest normalne. Ale inna sprawa aby sprawdzic szczelnosc korka nalezy:
Po ostygnieciu silnika odkrecic i zakrecic korek (mozna sprawdzic czy pracuje zaworek bezpieczenstwa). Nastepnie po rozgrzaniu silnika odkrecamy delikatnie korek i powinnismy slyczec syczenie czyli uciekajace powietrze z ukladu.

Panowie jeszcze inna wazna sprawa-plyn sie rozpreza ze wzrostem temperatury i to tez jest normalne ze na zimnym silniku jest troszke mniej plynu jak na goracym.
Gorzej jesli wachania plynu sa znaczne...moze to np. oznaczac ze mamy problem z uszczelka glowicy.

fazunia77 26-02-11 13:50

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 543897)
niebardzo rozumiem polozenie ON
korek normalnie jest szczelny i zamkniety a ma jedynie sie otworzyc przy przekroczeniu dopuszczalnego cisnienia aby niedoszlo do uszkodzenia przewodow i chlodnicy bo jest cieniutka.

A wiec wybacz ale niewiem jak wyglada korek on lub off.

Jesli ON-oznacza ze jest otwary bo jest uszkodzona sprezynka lub jest niedokrecony i przepuszcza powietrze to jest normalne. Ale inna sprawa aby sprawdzic szczelnosc korka nalezy:
Po ostygnieciu silnika odkrecic i zakrecic korek (mozna sprawdzic czy pracuje zaworek bezpieczenstwa). Nastepnie po rozgrzaniu silnika odkrecamy delikatnie korek i powinnismy slyczec syczenie czyli uciekajace powietrze z ukladu.

Panowie jeszcze inna wazna sprawa-plyn sie rozpreza ze wzrostem temperatury i to tez jest normalne ze na zimnym silniku jest troszke mniej plynu jak na goracym.
Gorzej jesli wachania plynu sa znaczne...moze to np. oznaczac ze mamy problem z uszczelka glowicy.

Sorki że wprowadzam w błąd :oops:.Miało być OFF czyli zamknięty ,zablokowany.Żeby go odblokować(zaworek w korku) musiałem użyć dużej siły i niewiem jakie musiałoby być ciśnienie żeby się sam otworzył.Płynu natomiast przybywało znacznie i nie były to wahania takie jak płyn się nagrzewa

Adam Getka 26-02-11 16:29

Cytat:

Napisał ht11 (Post 543884)
Dziwne jest to że większość ludzi stosuje w siarczyste mrozy kartony żeby częściowo zasłonić chłodnice. W takim razie wszyscy ci ludzie mają usterki układu chłodzenia?

A w ASO kupisz tekturkę z logo Forda?

Kam1l 01-03-11 23:35

NAPRAWIONE!!

Więc. Nagrzewnica do wymiany i przepłukane przewody ze zbiorniczkiem włącznie. Około 50 ml (objetościowo) kamienia/piasku (cholera wie skąd?) oraz nagrzewnica zakamieniona do połowy (woda sączyła się przez nią). Po wymianie nagrzewnicy i płukanku, po 3 km jazdy grzeje jak w saunie.
Nagrzewnica była płukana tydzien wcześniej u innego mechanika (gówno dało za przeproszeniem).
Więc jesli ktoś chce się pozbyc problemu to radze zagryźć zęby, wyłożyć pieniądze i wyczyścić ukł + nowa nagrzewnica i będzie śmigało a nie stosować półśrodki.

Nagrzewnica (zamiennik)-200zł
Robota - 300zł
Płyn - 80zł
całość 550 zł po targowaniu i auto od czwartku do wtorku u mechanika (głównie dlatego że zamówiona w piątek nagrzewnica dotarła do nich w poniedziałek).
Jak ktoś z Poznania potrzebuje namiar to na Żegockiego (koło plazy) jest super mechanik robiący głównie Fordy.

I lać tylko płyn, żadnej wody bo potem są problemy. Chyba wyczerpującą odp dałem :)

netes 02-03-11 09:04

Gdzie kupowałeś nagrzewnicę?

olo22 02-03-11 11:29

TAK JAK PISAŁEM zalać odkamieniaczem zostawić na 20 minut silnik na chodzie i spuścić płyn w razie potrzeby powyurzyć zabieg i zalać nowym płymen - wymiana nagrzewnicy to ostatecznośc. No ale dobrze że już zrobiłeś

Kam1l 02-03-11 16:30

Nagrzewnice zamawiałem u mechanika. Wszędzie gdzie dzwoniłem (czwartek wieczorem) mówili że na poniedziałek do dostania. W 6 miejscach mieli tylko na zamówienie (sklepy z cześciami Forda).

Cytat:

Napisał olo22 (Post 545258)
olo22

Tylko tak jak w moim przypadku do połowy zawaloną nagrzewnice to se można płukać i kwasem (skoro woda nie przelatywała) a i tak nic nie da. Przynajmniej mam spokój na dłuższy czas.

netes 02-03-11 16:33

Mam w takim razie pytanie co do odkamieniacza. Zalewam, odpalam auto i włączam grzanie na full? Czy obieg przez nagrzewniczke jest cały czas i nie muszę włączać dmuchawy?

nostress 02-03-11 17:55

Cytat:

Napisał netes (Post 545377)
Czy obieg przez nagrzewniczke jest cały czas i nie muszę włączać dmuchawy?

jeśli jest nie będziesz miał przepływu przez nagrzewnicę to Ci nie pomoże odkamienianie, bo żeby dobrze kamienia się pozbyć to nagrzewnica musi być jeszcze cokolwiek drożna.

Odpowiadając na Twoje pytanie - przez nagrzewnicę przepływa cały czas płyn (nawet w lecie) więc nie musisz dodatkowo włączać dmuchawy.

netes 02-03-11 18:33

Okej, a jak sprawdzić czy jest drożna? W aucie w końcu robi się ciepło, ale po naprawdę długim czasie.

ht11 03-03-11 05:44

do Kam1l czy teraz jak masz wszystko wymienione to na postoju-niskich obrotach z nawiewów po dłuższym czasie leci gorące czy letnie powietrze???

olo22 03-03-11 08:22

Do Kam1l dlatego napisałem żeby najpierw spróbować odkamieniaczem a jeśli to nie pomoże to w skrajnych sytuacjach wymiana

nostress 03-03-11 16:20

netes - jeśli robi się ciepło, oznacza to, że nagrzewnica jest drożna. Ale w Twoim przypadku zacząłbym od wymiany filtra kabinowego. Jeśli chodzi o nagrzewnicę, to jeśli używałeś płynu do chłodnic a nie wody to kamienia nie powinno być wiele.

Kam1l 03-03-11 16:59

Teraz jest cieplutko jak w saunie. Nie ma mowy o jakimkolwiek letnim powietrzu - daje gorące. Bardzo ciepło jest już po minimalnym ruchu wskazówki od temp silnika.

ht11 04-03-11 05:45

dzięki Kam1l za odpowiedź już wiem co mam do wymiany. zrobi się cieplej to zabiorę się do pracy :)

GCSheko 15-11-11 22:07

odgrzewam kotleta (bo nie grzeje )
...strasznie nie chce mi się wymieniać nagrzewnicy, ale wszystko sprawdziłem, termostat trzyma do pełnego nagrzania (węże chłodnicy zimne) podgrzewacz PTC sprawny, wskazówka temp. na 1/4 a z nawiewów zaczyna lekko grzać...więc chyba trzeba rozbierać :(

Seboludek 16-11-11 08:29

Heko, ktoś tu na forum pisał, że bez rozbierania sobie z tym poradził, a mianowicie, odczepił przewody nagrzewnicy i przepłukał wodą z węża, wlał środka czyszczącego i znowu przepłukał, a potem silnik też wodą przepłukał, także może spróbuj tego sposobu, koledze podobno bardzo pomogło. Ja też chcę tego sposobu niebawem spróbować ;)

Adam Getka 16-11-11 08:59

Ja walczyłem z tym 3 lata w Mondeo MK3 2.2 TDCI, a dokładnie walczyły z tym wszystkie warszawskie ASO. Dopiero ktoś mądry w Ursyn Carze usiadł, poczytał, okazało się, że jest kilka wersji termostatów i ten co był wsadzony od nowości ma najniższą temperaturę otwarcia. Po zamontowaniu tego z wyższą temperaturą, diesel zaczął się szybko nagrzewać nawet w największe mrozy...

Seboludek 16-11-11 09:07

hmm, a to Ciekawe... dzięki Adam za tą podpowiedź, spróbuję zgłębić temat...

GCSheko 16-11-11 09:57

...tak, są różne termostaty...82...85st....ale bez względu na to, jeśli do osiągnięcia połowy na wskaźniku węże są zimne, to znaczy że ogólnie jest sprawny...a ogrzewanie, biorąc pod uwagę że w PTC grzeją 3 świece, powinno w miarę szybko zaczynać funkcjonować. U mnie rano przejeżdżam 9 km. trwa to ok. 20 min. i dopiero jako tako grzeje...a tu koledzy mówią że ledwie wskaźnik ruszy, już zaczyna ładnie grzać.
Spróbuję odkamienić, wypłukać samą nagrzewnice, bez targania jej z auta

Adam Getka 16-11-11 10:25

Wskaźnik temperatury na wskaźnikach nie ma nic wspólnego z rzeczywistą temperaturą wody...

GCSheko 16-11-11 10:39

...oczywiście, stojący nieruchomo na środku, na podglądzie serwisowym może skakać do 70 do 90st....ale faktu to nie zmienia, ogrzewanie lipa :(

mjprzem 17-11-11 16:30

Jedna Uwaga
najlepiej nagrzewnice przeplukac ale nalezy uwazac na cisnienie w wezu bo mozna ja niechcacy rozsadzic.

A jak zalewamy od nowa uklad to jesli plyn do mieszania z woda to uzywawmy wody destylowanej a nie kranowki !


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi