Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] ladowanie... a wlasciwie jego brak (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20266)

xtek 03-01-08 19:43

[FFI] ladowanie... a wlasciwie jego brak
 
pacjent: FF MK1 1,8TDCI 2004r.

jechalem, jechalem - zaswiecila sie w pewnym momencie kontrolka akumulatora - na czerwono. podjechalem pod dom. wrocilem do niego rano, nie odpalil. odpalilem na kablach - sprawdzilem - nie bylo w ogole ladowania. Pomimo, ze zaladuje akumulator na full - nie ma ladowania - swieci sie kontrolka na czerwono i miernik nie wskazuje ladowania.
Mech wymienil regulator napiecia, problem nie zniknal.
Ile wezma w ASO za diagnoze/podpiecie pod komputer? Ktos poleci jakis punkt w Krakowie?

Nie bylo jakiejs akcji serwisowej wymiany softu w zwiazku z bledami w ladowaniu? Cos mi sie obilo o uszy ;)

MicBud 10-01-08 08:18

U mnie, co prawda był to jeszcze Fiat Uno, miałem podobny problem. Przyczyną była jedna szczotka alternatora, która była najprawdopodobniej wadliwa i wytoczyła rowek w tym miedzianym/mosiężnym pierścieniu po którym "chodzi" aż w końcu straciła kontakt i zaświeciła się kontrolka ładowania. Koszt naprawy alternatora w pierwszym napotkanym punkcie to 50 i ok. dwie godziny czekania. Może tam jest przyczyna?

xtek 17-01-08 21:57

kody dtc jakie wyskakuja to

9317 Battery Voltage High
9318 Battery Voltage Low

...
swietnie
w poniedzialek chyba bede zmuszony podjechac na kompa... moze tam cos poradza


heeej ludziska... niech ktos pomoze... na komputerze w serwisie powiedzieli, ze NIE WIEDZA co to ... twierdza, ze do wymiany sterownik, czyli chyba caly komputer... gdzie cos takiego dostane i jaki koszt?

Emf 17-01-08 22:07

Cytat:

Napisał xtek
heeej ludziska... niech ktos pomoze... na komputerze w serwisie powiedzieli, ze NIE WIEDZA co to ... twierdza, ze do wymiany sterownik,

Hehehhe "profesjonalizm" serwisu do kwadratu.
NIE WIEDZĄ .... ale twierdzą, że do wymiany sterownik :lol:
Czy na pewno altek jest dobry??
Ja w swoim poprzednim aucie przeszedłem z altkiem wszystkie możliwe manewry od padniętych mostka z diodami, regulatora, a w końcu uzwojenia.
Najpierw podjedź do dobrego elektryka, który będzie pewny, że alternator jest OK i dopiero zacznij dłubać w elektronice.

DAFIT 17-01-08 22:28

Cytat:

Napisał Emf
Najpierw podjedź do dobrego elektryka, który będzie pewny, że alternator jest OK i dopiero zacznij dłubać w elektronice.

zrob jak radzi Emf, ja w swoim pierwszym focusie mialem podobna sytuacje ze swiecila sie lampka akumulatora, pojechalem do elektryka odrazu znalezli przyczyne i ja usuneli, niesteety nie pamietam co to gdyz bylo to ze 4 lata temu

pozdrawiam
DAFIT

rimmski 20-01-08 12:14

a może po prostu sprawdź akumulator - wiem że to brzmi banalnie ale sam 2 miesiące temu cudowałem z wymianą regulatora napięcia, czyszczeniem szczotek i nawet na pożyczke nie chciał odpalić.. wsadziłem nowy akumulator i koniec

btw. skłoniło mnie to do refleksji nad debilizmem niektórych "renomowanych" mechaników - jak można rozpieprzać na części cały alternator bez sprawdzenia aku - normalnie w głowie sie nie mieści [screwy]

MaximS 20-01-08 16:08

Sprawdz alternator. W jednym z moich poprzednich aut (Nissan Primera) padl wlasnie alternator, ktorego wada zabila po kolei 2 akumulatory (jeden z nich udalo sie zwrocic bo byl na gwarancji a w sklepie sie nie kapneli ze to ja go dobilem).

Mozesz jeszcze sprawdzic kable bo u mnie byly zasniedziale, bo to tez byl jeden z powodow slabego ladowania.

Kosztow nie podaje bo to inna maszyna :)

xtek 21-01-08 18:07

Akumulator jest dobry, bo jest nowy. Nie wiem co dokladnie zrobil mechanik bo auto mam w inny miescie, ale juz podobno dziala wszystko. Pozostala tylko swiecaca sie na stale kontrolka poduszki. Jest na to inny sposob niz jazda do aso?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi