Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Tłumik końcowy – oryginał czy Ulter (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37416)

RedRum 28-03-10 13:16

Tłumik końcowy – oryginał czy Ulter
 
Witam!

Wiem, że temat wydechów troszkę przemaglowany, ale myślę że ww dylemat jest chyba tym najczęściej pojawiającym się przy wymianie ostatniego tłumika, zwłaszcza jeśli chodzi o zamontowanie typu plug&play za rozsądne pieniądze.

Było ostatnio mówione, że ulter zamulił jakiegoś dełulanosa, jak to się ma do foki? Ktoś odczuł spadek mocy po zamontowaniu owego?

Jaka jest żywotność takiego ultera i jak się ona ma do oryginału?

Gdzie kupić ultera wiadomo, ale gdzie najtaniej dostać oryginał?

Mam jeszcze pytanie ogólnie w kwestii tłumików "sportowych" przelotowych itp. czy one są wygłuszane? Mówię o tej "wacie" która się podobno wypala z czasem. I czy takie wypalenie ma wpływ na działanie tłumika? W sensie czy po jakimś czasie może on być głośniejszy czy też z jakiegoś tam powodu lepiej odprowadzać spaliny?

Pozdrawiam!

tadzik 28-03-10 17:35

jak materiał tłumiący jest słabej jakości to się wytopi i ma wpływ na działanie tłumika bo może go przytykać

jajek 30-03-10 00:38

miałem kiedyś ultera dedykowanego w rodzinie i szału nie robił, poza tym jak troche polatasz po necie to zobaczysz że takich opinii jest więcej, są także zadowoleni kliencie ale jakoś mam wrażenie że jest ich mniej

artur76 30-03-10 06:23

Ulter jak ulter. Szału nie ma. Jezdzic sie da. Zmiany vs ori nie zuważyłem. Po 1,5 roku jakby troche głosniejszy. Kupilem dlatego ze akurat trafiłem na wyprzedaz w Ulterze. Cos ok.200 zł.
Pozdrawiam.

niko123 30-03-10 09:14

http://www.allegro.pl/item965247008_...dex_sport.html

tadzik 30-03-10 12:55

jeden tłumik do kilku silników i w każdym ma działać poprawnie ? od 75KM do ponad 100KM? dobrze że diesla do rozpiski nie dołozyli

RedRum 30-03-10 13:23

Rozmawiałem ze sprzedawcą z powyższego sklepu, i człowiek powiedział mi, że niby tłumik jest obliczany do tych większych pojemności, a że do mniejszych pasuje i że producenci rzekomo tez takie zabiegi stosują.

Tłumik (ultera z powyższego linku) dziś założyłem, i z tego co zauważyłem rura (ten kawałek co jest razem z tłumikiem) ma identyczną średnicę co ta wychodząca z środkowego (jeszcze oryginał). Jest co prawda szerszy kołnierz montażowy i po zastosowaniu dołączonej wkładki wszystko się idealnie spasowało, ale średnica samych rur jest identyczna.

Jeśli chodzi o szał, to dla mnie jest, ale pod kątem takim, że:
- tłumik idealnie pasował, przy zastosowaniu ww wkładki tłumik tak się spasował, że podejrzewam obejma nie byłaby konieczna
- wykonanie wydaje się dużo lepsze niż w normalnych zamiennikach.
- przy zamkniętych oknach praktycznie nie słychać różnicy, a na zewnątrz słychać tylko bardzo miły pomruk.
- wygląda świetnie.

Pewnie hameryki nie odkryję, jak powiem że nie jest to tłumik dla kogoś komu zależy na ryczeniu i buczeniu, a jak się sprawdzi na przestrzeni czasu i czy okaże się lepszym zamiennikiem to czas pokaże. Póki co jest fajny.

tadzik 31-03-10 23:09

Cytat:

Napisał RedRum (Post 430170)
Rozmawiałem ze sprzedawcą z powyższego sklepu, i człowiek powiedział mi, że niby tłumik jest obliczany do tych większych pojemności, a że do mniejszych pasuje i że producenci rzekomo tez takie zabiegi stosują.

Tłumik (ultera z powyższego linku) dziś założyłem, i z tego co zauważyłem rura (ten kawałek co jest razem z tłumikiem) ma identyczną średnicę co ta wychodząca z środkowego (jeszcze oryginał). Jest co prawda szerszy kołnierz montażowy i po zastosowaniu dołączonej wkładki wszystko się idealnie spasowało, ale średnica samych rur jest identyczna.

Jeśli chodzi o szał, to dla mnie jest, ale pod kątem takim, że:
- tłumik idealnie pasował, przy zastosowaniu ww wkładki tłumik tak się spasował, że podejrzewam obejma nie byłaby konieczna
- wykonanie wydaje się dużo lepsze niż w normalnych zamiennikach.
- przy zamkniętych oknach praktycznie nie słychać różnicy, a na zewnątrz słychać tylko bardzo miły pomruk.
- wygląda świetnie.

Pewnie hameryki nie odkryję, jak powiem że nie jest to tłumik dla kogoś komu zależy na ryczeniu i buczeniu, a jak się sprawdzi na przestrzeni czasu i czy okaże się lepszym zamiennikiem to czas pokaże. Póki co jest fajny.

dedykowany z wkładkami ? skoro obliczany jest do wyższych pojemności to dla niższych będzie bardziej odprężony niż powinien


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi