Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] TDCi 115KM - wibracje w przedziale 1250-1750 obr. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=57439)

cocojumbo 14-05-12 18:22

TDCi 115KM - wibracje w przedziale 1250-1750 obr.
 
Witam panowie i panie ;) na wstępie napiszę, że z szukajki korzystałem, ale może jestem ślepy.

Sprawa wygląda następująco: foka mk1 tdci 115 koni, w przedziale obrotów 1250-1750 czy stoi czy jedzie cała buda wpada w wibracje, które najmocniej czuć na kierownicy, ale też na sprzęgle i innych elementach. Dodam, że nie ma różnicy czy sprzęgło jest wciśnięte czy też nie.

Poniżej i powyżej tych poziomów wszystko jest tip top. Więc pytanie czy to dwumas czy jeszcze jakieś inne ustrojstwo?? Liczę na podpowiedzi.

Korzystając z opcji szukaj znalazłem podobne przypadki, ale wibracje miały miejsce albo na obrotach ~ 900, albo powyżej 2000. Czego u mnie nie ma.

Wielkie dzięki za odpowiedzi i wsparcie merytoryczne ;)

adrianh 14-05-12 18:40

Obstawiam poduszki silnika...

cocojumbo 14-05-12 19:04

Dodam jeszcze ze przy odpalaniu na cieplym silniku slychac zgrzyt jakby metalu. Na zimnym cisza podobnie jak przy gaszeniu.

adrianh 14-05-12 19:57

Cytat:

Napisał cocojumbo (Post 721959)
Dodam jeszcze ze przy odpalaniu na cieplym silniku slychac zgrzyt jakby metalu. Na zimnym cisza podobnie jak przy gaszeniu.

A to zgrzytanie pojawiło się mniej więcej razem z wibracjami, czy zawsze towarzyszyło odpalaniu silnika?

Skoro mówisz, że drży buda nawet jak auto stoi i gazujesz to próbowałeś zajrzeć pod maskę jak ktoś wciskał gaz?

mjprzem 14-05-12 23:10

a moze to byc i dwumas.

adams2001 15-05-12 04:56

Ja stawiam ze to dwumas bo mam to samo kolego co ty i moj mechanior stwierdzil ze to dwumas bo zgrzyt dochodzi z okolic skrzyni. Ja to bym olal jak narazie. Ja jezdze caly czas wiec poki jezdzi to dobijam.

cocojumbo 15-05-12 07:21

auto kupione niecały miesiąc temu, przy oględzinach nic nie było słychać, ani na moje ucho ani na ucho mechanika. Ale wiecie panowie jak to jest - momentu to ma sporo a i radocha z jazdy więc pierwsze kilometry się ciśnie :) no i po jakichś 300 km zaczęły się te zgrzyty przy odpalaniu, podobnie jak wibracje. Jak czas pozwoli to w czerwcu wybiorę się do wuja Zbycha na diagnozę. Mam nadzieję, że da się na tym jeszcze trochę pojeździć, bo w lipcu szykuje się wyjazd nad morze.

siwy05 15-05-12 07:27

Wibracje to nie dwumasa, mam nową i tak samo się buda telepie przy pewnych obrotach, ba w tddi kolega też to ma. Kiedyś też miałem przy odpalaniu zgrzyty, coś musiało się obijać o siebie, teraz ustało, nie wiem co to było.

cocojumbo 15-05-12 09:48

Co do zgrzytu, w weekend bede nasluchiwal skad to idzie. A moze to z lancucha przy rozrzadzie? Ktos to wogole wymienial, bo w magicznej ksiazce obslugi napisali ze kasete z lancuchem wymienia sie przy 160 tys. Wiec termin tuz tuz.

Marcin76 15-05-12 12:43

Cytat:

Napisał cocojumbo (Post 721931)
w przedziale obrotów 1250-1750 czy stoi czy jedzie cała buda wpada w wibracje,

Mam podobnie, ale nie aż tak się przenoszące na całość. Faktycznie rozpoczyna się w okolicach poniżej 1,5 a kończy około 1,8-2tys. obrotów.
Zauważyłem to po wymianie oleju i all filtrów (bez kabinowego), ale raczej to zbieg okoliczności, bardziej się po prostu przysłuchiwałem, jak to na nowych filtrach i oleju pracuje, bo to moja pierwsza wymiana od kiedy jestem właścicielem. Do tego chyba zrobił się głośniejszy powyżej 2tys.
Mam podejrzenia bardziej co do paliwa, o ile to możliwe. A Wuj Zbychu twierdzi, że na razie się nie przejmować. Na dniach dotankuję do pełna verve i zobaczę czy jest poprawa.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi