Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   czujnik cofania, turbo timer (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=12069)

pwl 17-08-06 18:33

czujnik cofania, turbo timer
 
Witam, chcę zamontować czujnik cofania, turbo timer oraz poprawić alarm Clifforda.

Zapytałem w ASO o cenę.. kopara mi opadła [screwy]. Szukam dobrego serwisu w Wa-wie, gdzie mógłbym to wszystko zrobić za mniej niż 1k. Aha 4 czy 6 sensorów na tył.. ?

Co myślicie na temat firmy Exus? Aha czy jak bedę modyfikował Clifforda, czy stracę na niego gwarancję? z góry dzięki - pozdr. pwl

NeroN 17-08-06 18:54

Uważam,że TurboTimer jest Ci całkowicie zbędny ciężka sprawa, by sie z tym wszsytkim zmieścić w 1kpln

Zwłaszcza z Turbo Timerem....
Chyba,ze CI jakiś elektronik zrobi jakiś moduł opóźniający wyłączenie zapłonu (tfu, to diesel) ,wtrysków....

Z gwaracją na alaram.... Pewnie stracisz, jeśli był montowany w ASO, to nawet napewno ale podejrzewam,że nawet jak by Ci sie zepsuł po Twojej ingerencji to taniej wydzie kupić nowy niż dopłacać różnicę w ASO (zawsze można odpiąć dodatkowe moduły przed wybraniem się do ASO z gwarancją, lub zobacz czy jest coś wyszczególnione co masz zamontowane w alarmie.

pepo 17-08-06 22:00

uważam TT za przesade jeśli raz lub dwa przytrafi Ci się że zgasisz auto po szybkiej pracy turbiny to nic jej się nie stanie

zresztą z TT spotkałem się poraz pierwszy u bimbra w subaru a potem u blue ale u nich to jest uzasadnione

pwl 18-08-06 00:28

NeroN i pepo dzięki za opinie, chm....ale nie chodzi mi o wyczyn typu Greddy, myślałem o http://www.exus.pl/products,product,52 kosztuje to około 155 PLN + montaż dla mojego i turbinki spokoju.....bo ostatnio jakiegoś schiza załapałem. :smt118

Co do alarmu, może pojadę bezpośrednio do Clifforda i tam mi dodatkowy czujnik zamontują na pewno taniej niż w ASO a gwarancji nie stracę....

Proszę o sugestie dotyczące czujników parkowania . pozdr. pwl

Artpe 18-08-06 08:30

Re: czujnik cofania, turbo timer
 
Cytat:

Napisał pwl
Szukam dobrego serwisu w Wa-wie, gdzie mógłbym to wszystko zrobić za mniej niż 1k. Aha 4 czy 6 sensorów na tył.. ?

Też chciałbym założyć sobie te czujniki.... ale cena w ASO odstrasza. Grzebiąc po necie znalazłem warsztaty,gdzie montują czujniki (z tzw. pamięcią - np. zamontowanego haka)) za około 600 pln. Tylko jak z tą gwarancją jest? Przecież od jakiegoś czasu obowiązuje GVO, także teoretycznie zakładając czujniki czy hak w renomowanym zakładzie nie powinno być mowy o utracie gwarancji... Niestety w praktyce jest inaczej bo dowiadując się o hak w norauto pan z którym rozmawiałem od razu mówił,że mogą być problemy z gwarancją, potwierdziła to pani z Forda.....

pwl 18-08-06 09:06

Re: czujnik cofania, turbo timer
 
Cytat:

Napisał Artpe
Niestety w praktyce jest inaczej bo dowiadując się o hak w norauto pan z którym rozmawiałem od razu mówił,że mogą być problemy z gwarancją, potwierdziła to pani z Forda.....

czyli nie pozostaje nic innego jak "płać i płacz" ..... bo cofanie w FF2, nie jest zbyt przyjemne.... [banghead]

darekw 18-08-06 09:33

Cytat:

Napisał pwl
bo cofanie w FF2, nie jest zbyt przyjemne....

To fakt. Ostatnio przestawiłem jakąs donicę :? :oops: Zresztą w sumie już cztery razy w coś trafiłem tyłem. [rower] Jak w końcu zatrę go tak,że nie będę mógł na niego patrzeć, to dam do zrobienia i przy okazji każę wstawić czujniki :-)

Jackiller 18-08-06 09:50

Cytat:

Napisał pwl
Szukam dobrego serwisu w Wa-wie

No...ale na stronie Exusajest jush parę warsztatów co takie żeczy robią....

pwl 18-08-06 11:42

Cytat:

Napisał Jackiller
No...ale na stronie Exusajest jush parę warsztatów co takie żeczy robią....

właśnie .. nawet wczoraj dzwoniłem.... i cena jest b. dobra.... :mrgreen:

Artpe 18-08-06 11:51

Cytat:

Napisał pwl
i cena jest b. dobra.... :mrgreen:

tzn ile? mówiłeś im,że samochód jest na gwarancji?

Tees 30-08-06 09:22

Co do alrmów exusa (chodzi mi o V3100, który jest z funkcją zdalnego odpalania i Pro Turbo lub oddzielny moduł Pro Turbo).
Oczywiście bardzo fajne funkcję, szczególnie Pro Turbo - dla silników z turbo sprężarkami.
Problem pojawia się przy podłączaniu alarmu lub tego modułu. Generalnie każdy młodszy Ford ma immobilajzer w kluczyku i w momencie wyjęcia kluczyka przestaja nam działać funkcja Pro Turbo i odwrotnie, nie odpalimy zdalnie silnika jak nie zadziała immobilajzer !!
Można oczywiście ominąć immobilajzer (pytanie tylko czy chcemy, gwarancja? itp..) i wszystkie te funkcję będą działały. Jeśli już ktoś zdecydyje się na podłączanie to proponuje wizytę w jakimś warsztacie, który ma doświadczenie w ominięciu fabrycznych immobilajzerów, bo samodzielne próby mogą naprawdę boleć.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi