Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Tryb serwisowy zegarów (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=39281)

dyster 13-05-10 22:02

Tryb serwisowy zegarów
 
W trybie serwisowym zegarów po tych wszystkich ruchach wskazówek i leds pojawia się FFFF a potem NONE.Gdzieś tu czytałem,że FFFF to jak jakiś błąd,a none jak jest wszystko ok.Czy to się nie wyklucza,czy tak powinno być???Szukałem w tematach,ale jest straszliwy zamęt.Jak pytam o coś bez sensu ,to przepraszam.

MisiekT 13-05-10 22:04

tak ma byc

dyster 13-05-10 22:10

DZięki

andrety 02-01-11 18:23

Witam, w trybie serwisowym zegarow zauwazylem taki napis ŁESŁ, tylko to Ł bylo jak E bez gornej kreski :)nie wiem co to znaczy .Prosze o pomoc

siwy05 02-01-11 18:32

Test :)

Adamojk 02-01-11 18:32

Cytat:

Napisał andrety (Post 523399)
Witam, w trybie serwisowym zegarow zauwazylem taki napis ŁESŁ, tylko to Ł bylo jak E bez gornej kreski :)nie wiem co to znaczy .Prosze o pomoc

to znaczy TEST

andrety 02-01-11 18:50

Cytat:

Napisał Adamojk (Post 523401)
to znaczy TEST

Aha :D to znaczy ze mam czekac az cos mi tam pokaze?

---------- Post dodany o 18:50 ---------- Poprzedni post był z 18:42 ----------

juz wszystko sprawdzilem i na koniec testu miga mi na zmiane dtt i none czy jest ok ?

K@mix 02-01-11 20:04

Cytat:

Napisał andrety (Post 523403)
Aha :D to znaczy ze mam czekac az cos mi tam pokaze?

---------- Post dodany o 18:50 ---------- Poprzedni post był z 18:42 ----------

juz wszystko sprawdzilem i na koniec testu miga mi na zmiane dtt i none czy jest ok ?

Raczej miga DTC NONE :) czytaj brak błedów

andrety 03-01-11 07:59

Cytat:

Napisał K@mix (Post 523426)
Raczej miga DTC NONE :) czytaj brak błedów

no faktycznie DTC :)Dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam

siehu 11-04-11 13:04

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie trybu serwisowego.

Otóż po przejściu w tryb testowy dochodzi do punktu 5. E001 - wersja pamięci NVM licznika
I w tym momencie mruga na zmianę E001/fail/E001/fail...

Ma ktoś pomysł z czym to może być związane?

mjprzem 12-04-11 23:02

mam nadzieje ze wiecie ze tryb serwisowy nie pokazuje bledow wszystkich...?
a w zasadzie pokazuje tylko kilka nielicznych!!!
jak chcecie wiedziec co w trawie piszczy to ELMik :)

Radek89 04-05-11 09:27

Ok, mam pytanie - może głupie ale mnie to zastanawia ...

W wielu foczkach w wyniku przysłabego aku ( który jednak nawet w zimę daje jeszcze spokojnie radę ) przy każdorazowym odpaleniu wskaźniki robią piękny sprint po zegarach niczym w gikserze ;] Doczytałem , że to po prostu coś w stylu resetu ... Mam jednak pytanko , czy w takim wypadku w trybie serwisowym zostaną w pamięci ewentualne błędy ?? Rozumiem , że w tym trybie nie wszystkie błędy mogą być ujawnione , ale czy podstawowe typu :

1) lambda
2) przepływka
3)TPS
4) drobne czujniki
będą wykrywane ?? Czy jest jakiś osobny spis kodów DTC które wyświetla tryb serwisowy ??

Ciesze się , że u mnie ciągle DTC NONE , ale tak na prawdę Hu..bert wie czy po każdorazowym resecie ew. błędy nie kasują się ...

A pytam bo wiele osób które zamówiło tego TPS-a co ja narzeka ... a mi w ostatnim czasie foka nie zamyka budzika i coś chyba przydużo pali ...

mjprzem 04-05-11 09:33

Cytat:

Napisał Radek89 (Post 567695)
...
1) lambda
2) przepływka
3)TPS
4) drobne czujniki
będą wykrywane ?? Czy jest jakiś osobny spis kodów DTC które wyświetla tryb serwisowy ??

Ciesze się , że u mnie ciągle DTC NONE...

Nawet chyba takich niewyswietli
Jest osobny spis kodow
Nie ciesz sie z racji powyzszego....
kup sobie ELMika i zobaczysz :) bedziesz napewno niemile zaskoczony, ale wazne jest co bedzie po skasowaniu.

Radek89 04-05-11 11:21

Ok , słuchajcie a były różne wersje tego trybu serwisowego ??

U mnie jest poziom paliwa zmienny , ale nie ma stałego ... ten zmienny pokazuje mi 062 w garażu na równym podłożu ... czy to oznacza coś konkretnego np. 6,2 litra paliwa w baku ( troszkę maławo by chyba było ) :D Chcę to dokładnie obcykać , żeby pomogło mi w sprawdzaniu spalania metodami "nie do pełna " :D

mjprzem 04-05-11 13:03

http://www.focushacks.com/?modid=37&...gnostic%20Mode

www.focushacks.com/?modid=37&ht=Instrument Cluster Test and Diagnostic Mode

Yanek 23-05-11 21:26

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 567698)
kup sobie ELMika i zobaczysz

a co to takiego ??

mjprzem 24-05-11 08:11

ELM 327 wpisz w google

barteks 29-07-11 18:32

Jak zdekodować poziom paliwa z trybu serwisowego w Mk1?

Na początku myślałem, że trzeba podaną wartość podzielić przez 5 i otrzymany wynik oznaczał ilość paliwa w litrach, ale po przejechaniu 30km odcinka w trasie wyszło mi średnie spalanie na poziomie 9l ropy na 100 km, więc chyba trochę za dużo :?

aartur 21-11-11 19:24

odswieze nie co temat zrobilem dzisiaj test i zdziwil mnie troche test bulb (zarowki na zegarach). mozecie napisac co powinno, a co niepowinno sie pojawic? u mnie nie wyswietlilo kontrolki poduszek i otwartych drzwi (nie wiem czy tak ma byc, ale przy odpalaniu zapalaja sie te kontrolki). pojawila sie tez zielona kontrolka O/D OFF z tego co wiem to jest to do automatow kontrolka, a ja mam manuala ;> kontrolka od dlugich swiatelm tez sie nie pojawila

mjprzem 22-11-11 10:38

niemartw sie dobrze masz nie wszystko sie zapala.

lookash1989 24-02-12 15:45

Panowie bawiłem się dziś na odpalonym autku trybem serwisowym zegarów i doszedłem do pozycji IL-H/L - Oświetlenie licznika - L/H ciemno/jasno. U mnie wyświetla się L czyli ciemno, tak mam to rozumieć? a jesli tak to jak można zmienić żeby było H czyli jasno i tym samym "rozjaśnić" zegary?:)

Michalllll 24-02-12 16:27

Pokrętłem obok włącznika świateł

lookash1989 24-02-12 16:31

obok włącznika świateł mam tylko pokretło od regulacji poziomu wysokości reflektorów tzn świateł mijania. Tym pokrętłem ?

Michalllll 24-02-12 16:35

Nie.
Jak nie masz drugiego to nie masz regulacji Podświetlenia

lookash1989 24-02-12 16:38

eh niestety tak podejrzewałem. Mam duże pokrętło do świateł pozycyjnych, mijania, przeciwmgłowego a po prawej stronie tylko pionowe małe pokrętło do regulowania wysokości. czyli nic z tego, szkoda, dzięki za pomoc.

mjprzem 24-02-12 22:45

poprostu wlacz sobie swiatla postojowe lub mijania to zmieni ci sie z Low na High ;) chyba to tylko to wystarczy przekrecic ;) ze tez nie macie wiekszych problemów.

lookash1989 25-02-12 10:09

mjprzem nie rozpatrujmy tego w kategorii problemu :) po prostu byłem ciekaw czy można to zmienić z poziomu trybu serwisowego. Swoją drogą próbojwałem Twojej wskazówki ale nie działa. Przynajmniej nie na samym zapłonie, potem spróbuje na włączonym silniku zrobić tak jak mówisz, ale nie wiem czy miałoby to mieć różnicę?

mjprzem 25-02-12 14:52

IL-jak dobrze pamietam oznaczalo illumination i zmienialo sie wlasnie za pomoca przelacznika swiatel..tez sprawdze i potwierdze jesli nie zapomne.

Michalllll 25-02-12 15:21

IL – Moc podświetlania wyświetlacza. H – mocno, L – słabo.

lookash1989 26-02-12 08:07

faktycznie mjprzem, Twój sposób działa. WARUNEK - włączony silnik. Wczoraj próbowałem na samym zapłonie i bez efektu,, dziś na włączonym silniku po zapaleniu świateł mijania pozycja IL-L zmienia się na IL-H. Teraz trzeba poczekać do wieczora i zobaczyć czy rzeczywiście będzie mocniej podświetlone bo już świeci słonko i teraz ciężko cokolwiek zauważyć.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi