Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Pożegnanie z gazem (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1614)

Macios 09-03-05 09:00

Pożegnanie z gazem
 
No i stało się....

Po dwukrotnych problemach z głowicą - raz regeneracja, drugi raz nowa - pożegnałem
się z instalacją LPG. :mrgreen:

Niech mi Foczka śmiga! :D

@ndy 09-03-05 09:06

BeNzYnA RuLeZ..... :smt005 :smt005 :smt005

4tun 09-03-05 11:56

ano niech Ci śmiga porządnie i grzecznie(foczka oczywiście).

robdol 09-03-05 16:07

Gratuluję rozsądku i odwagi :smt023
Rozsądku bo nie będziesz dokladał do interesu :wink:
Odwagi bo lobby gazownicze nie śpi..... :smt098

marekj 09-03-05 23:46

Re: Pożegnanie z gazem
 
Cytat:

Napisał Macios
pożegnałem
się z instalacją LPG. :mrgreen:

Niech mi Foczka śmiga! :D

Taaaaa - żołnierze Gudzowatego już po ciebie jadą [zlosnik]

Martinez69 10-03-05 09:57

Re: Pożegnanie z gazem
 
W jednym z wątków napisałeś coś takiego "Patrząc wstecz i analizując fakty, mam następujące wrażenia:
Jadąc na autostradzie z prędkością ok 140-160 miałem chwile gdy nastepowało
szarpnięcie - tak jakby gwałtownie zabrakło paliwa. Znaczy się, komp FF chciał chłodzić
cylinder, z którego brany był sygnał do wtrysku gazu, więc instalka gazowa odcięła dopływ
gazu do wszystkich cylindrów. Jednocześnie, jeśli chciał chłodzić pozostałe, to nic się nie
działo, bo sygnały nie były uwzględniane przez sterownik LPG. Czyli nastąpilo przegrzanie
cylindrów.....
"

Wytłumacz mi bo nie rozumiem jak może odcinać paliwo do schłodzenia przy wysokich obrotach tak aby silnik nadal pracował????????

Macios 10-03-05 13:15

Odcina nie wszystkie cylindry na raz tylko po jednym i robi to np. tylko na 1 lub 2 cykle.
Czyli nawet tego nie zauważysz....

driver 10-03-05 17:47

Niech kółeczka się kręcą po zdjęciu gazu :)

ptak01 10-03-05 23:00

Re: Pożegnanie z gazem
 
Cytat:

Napisał Macios
No i stało się....

Po dwukrotnych problemach z głowicą - raz regeneracja, drugi raz nowa - pożegnałem
się z instalacją LPG. :mrgreen:

Niech mi Foczka śmiga! :D

znowu ci padla glowica???- ze musiales druga zakladac :shock:
moze trafiles na zlych gazownikow co ci gaz zakladali.

jednakze szkoda ze przez gaz poniosles niemale koszty, mialo byc pieknie i oszczednie a wyszlo [ass]

Dimmu 11-03-05 20:20

Cytat:

Napisał Macios
Odcina nie wszystkie cylindry na raz tylko po jednym i robi to np. tylko na 1 lub 2 cykle.
Czyli nawet tego nie zauważysz....

No a jak wypada zaplon (np przez slabe kable) to na wiecej niz jeden cykl? Bo jezeli na jeden to przeciez doskonale to czujesz. A tak wogole to IV generacja steruje kazdym wtryskiwaczem osobno na podstawie sygnalow ze wszystkich wtryskiwaczy benzynowych. Z tego co pamietam to na rynku jest tylko jedna sekwencja co wyznacza czas wtryskow na podstawie tylko pierwszego wtryskiwacza ale jaka to nie pamietam. Wszystko jest na forum LPG na autocentrum.

Martinez69 12-03-05 09:15

Cytat:

Napisał Macios
Odcina nie wszystkie cylindry na raz tylko po jednym i robi to np. tylko na 1 lub 2 cykle.
Czyli nawet tego nie zauważysz....

czy myślisz, że jakbym odciął pompe paliwa podczas jazdy na LPG to było by ok?? .... bo w sumie troszke nie rozumiem ... przeciez jak jade na LPG to i tak nie wtryskuje benzynki, więc chłodzenie według twojego rozumowania (chłodzi poprzez odcięcie paliwa) powinno być cały czas zapewnione, albo poprzez odcięcie pompy paliwa jakbym założył, to by pomogło?

ptak01 21-03-05 10:14

Re: Pożegnanie z gazem
 
Cytat:

Napisał Macios
No i stało się....

Po dwukrotnych problemach z głowicą - raz regeneracja, drugi raz nowa - pożegnałem
się z instalacją LPG. :mrgreen:

Niech mi Foczka śmiga! :D

A ile przejechales lacznie na gazie?? az ci foka calkowicie zdechla

Macios 21-03-05 10:34

nie za dużo - 20kkm

ale zainstalowałem gaz przy 130kkm - możę LPG tylko przyspieszyło to co i tak mialo sie stać....

Beo 21-03-05 10:46

mozliwe, ale trzeba pamietac ze sa gazownicy i gazownicy.

ktos mi kiedys mowil, ze jak zakladac gaz, to lepsiej tak do 50 tysi, przy nowych autkach bo cos tam cos tam ( nie bede udawal ze wiem) , a w starszych gaznik lub monowtrysk.
bo inne cierpia :) ja sie swoje nacierpialem przy poprzednim aucie. oooo ile wspomnien mam :D a ile roznych kawalkow plastiku w garazu, od kolektora, do obudowy filtra powietrza :mrgreen:

ptak01 21-03-05 14:49

Cytat:

Napisał Macios
nie za dużo - 20kkm

ale zainstalowałem gaz przy 130kkm - możę LPG tylko przyspieszyło to co i tak mialo sie stać....

dlatego pytalem bo ja przejezdzilem w swoim 1,8 juz24kkm, i narazie jest ok; miejmy nadzieje ze sie nie zapeszy i bedzie dalej ok

Macios 22-03-05 08:03

jak pisałem wcześniej - mam wrażenie że problem spowodowała jazda na gazie z dużymi prędkościami (czyli dużymi obrotami) - wtedy ECU dodatkowo chłodzi cylindry wstawiając jednocyklową przerwę w zasilaniu jednego cylindra - a instalka z tym sobie nie radziła i dalej waliła gaz.....

ergo - jak szybka albo ostra jazda to tylko na PB

Taios 03-04-05 15:51

A ja swoją Foczką na gazie śmigam już 30 tysiąć i nic.
Mam 4 gen. Bigasa.
Tylko troche martwie sie o katalizator bo ma bogatszą mieszankę na wolnych
coby nie zgasł przy kręceniu kołami.

Kryst 09-09-05 12:47

Zalozylem gaz do 1,6 ZETEC kombi przy 74 tys km. Teraz mam 117 tys.km Z poczatku byly problemy ale okazalo sie ze przekaznik odcinajacy komuter benzynowy byl zle podlaczony. Potem bez problemu. Ostatnio zalozylem system olejowy ktory ma chronic dodatkowo zawory i dalej smigam na gazie i smieje sie z tych co placa wysoko za benzynke. Najwazniejsze zeby w stare trupy nie ladowac gazu a o istniejaca trzeba dbac i nie oszczedzac przy zakladaniu. Ja dalem 1,5 roku temu za sekwencyjny 3900 zl a teraz jestem prawie drugie tyle do przodu. Polecam gaz dla tych co maja glowe na karku i dbaja o samochody.

Scubi206 10-09-05 15:31

Kryst, gdzie zakładałeś ten patent z chłodzeniem zaworów olejem? I oczywiście jaki to jest koszt?
Pozdro.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi