Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Brak mocy, kontrolka świec żarowych - FFI TDDI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22860)

greendot 16-07-08 08:06

Brak mocy, kontrolka świec żarowych - FFI TDDI
 
Witajcie,

podczas jazdy przez kilka km czułem od czasu do czasu szarpanie autka, potem zapaliła się kontrolka świec żarowych, foczka nie zgasła ale przestała reagować na gaz. Zjechałem na pobocze wyłączyłem silnik i po ponownym odpaleniu dojechałem do pracy.

Sprawdziłem kody błędów na wyświetlaczu nie ma żadnego błędu. Poszperałem na forum - prawdopodobnie problem z pedałem gazu.

Mogli byście mnie upewnić w tej diagnozie? Czy wystarczy tylko wykręcić stary i wymienić na nowy, czy nie trzeba czegoś kalibrować?

MisiekT 16-07-08 08:08

pedal gazu albo czujnik walka rozrzadu... przerabiam to samo wlasnie

greendot 16-07-08 08:13

Hmmm, czyli trzeba by na diagnostykę się wybrać żeby bez potrzeby nie wymienić sprawnej części. Pytanie czy "fachowcy" ustalą przyczynę usterki.

MisiekT 16-07-08 08:28

Cytat:

Napisał greendot
"fachowcy"

fachowcy na pewno ustala, ale czy "fachowcy" dadza rade to nigdy nie wiadomo :mrgreen:

COOLKEG 16-07-08 08:35

Cytat:

Napisał greendot
czułem od czasu do czasu szarpanie autka, potem zapaliła się kontrolka świec żarowych, foczka nie zgasła ale przestała reagować na gaz.

Wymiana filtra paliwa mi pomogła.

greendot 16-07-08 08:44

Filtr też mogę sprawdzić, w sumie wymieniany był jakieś 18kkm, a jaka jest u nas ropa każdy wie.

[ Dodano: Czw 17 Lip, 2008 07:56 ]
Wymieniłem filtr i dojechałem dziś do pracy bez problemów, natomiast nie jestem przekonany czy to wina filtra. Podłączenie pod komputer pokazało błąd sterownika pompy paliwa i błąd związany z pedałem gazu.

Za 2 tyg. wybieram się na urlop, wolał bym mieć sprawne autko. Co robić dalej? Czy mogę jakoś sprawdzić te części?

bankier 17-08-08 16:08

W moim fokusie jest podobny problem, elektronik stwierdził uszkodzenie pedału gazu i zalecił wymianę. Kumpel dał mi cały pedał gazu od anglika wymontowałem układ sterujący ale nie jestem pewien czy będzie pasował?. Może ktoś z Was wie czy będzie pasować zanim zacznę rozbiórkę pedału?.

bartee2 28-08-08 12:34

Objawy opisane przez greendot'a wskazują na pedał gazu, a dokładnie potencjometr znajdujący się wewnątrz. Mi objaw powtarzał się sporadycznie co kilka miesięcy, aż któregoś razu, na autostradzie, zwiększył częstotliwość objawiania się radykalnie, uniemożliwiając praktycznie jazdę. Spadek obrotów i brak reakcji na pedał. Po ponownym uruchomieniu jazda przez klika kilometrów... i znów.
Po wymianie pedału problem zniknął. To było 1,8 TDDI.

greendot 29-08-08 07:48

Cytat:

Napisał bartee2
Objawy opisane przez greendot'a wskazują na pedał gazu, a dokładnie potencjometr znajdujący się wewnątrz.

Zgadza się w całej rozciągłości, chociaż nie nazwał bym tego potencjometrem ^^ kawałek napylonej ścieżki, za którą trzeba bulić 390 zł :/
Jestem po wymianie, przejechałem ponad 2kkm i jak ręką odjął.

Cytat:

Napisał bartee2
Mi objaw powtarzał się sporadycznie co kilka miesięcy, aż któregoś razu, na autostradzie, zwiększył częstotliwość objawiania się radykalnie, uniemożliwiając praktycznie jazdę. Spadek obrotów i brak reakcji na pedał. Po ponownym uruchomieniu jazda przez klika kilometrów... i znów.
Po wymianie pedału problem zniknął. To było 1,8 TDDI.

Dokładnie tak samo było u mnie, dodam że tryb serwisowy licznika nie pokazuje ŻADNYCH błędów. Podpięcie pod kompa serwisowego pokazało błędy sterownika pompy wtryskowej i właśnie naszego nieszczęsnego "homoseksualisty" gazu. [helm]

[ Dodano: Pią 29 Sie, 2008 08:42 ]
P.S. dodam jeszcze że na biegu jałowym falowały obroty, a po dodaniu gazu obroty zatrzymywały się koło 1100 zamiast blisko 900 obrotów.

tniutniapo 29-08-08 22:57

Witam

Jestem po wymianie pedału gazu- błąd pedału gazu i sterownika pompy.

Czy po wymianie pedału gazu błąd sterownika zniknął?

Swojego po wymianie pedału podłącze pod kompa dopiero w czwartek więc pytam :-)

Pozdrawiam

greendot 01-09-08 07:48

Cytat:

Napisał tniutniapo
Czy po wymianie pedału gazu błąd sterownika zniknął?

Nie wiem, nie podpinałem pod kompa od tamtej pory. Skoro jeździ nie miałem na to ochoty. :mrgreen:

Cytat:

Napisał tniutniapo
Swojego po wymianie pedału podłącze pod kompa dopiero w czwartek więc pytam

To daj znać co i jak już po sprawdzeniu.

barbiq 29-09-08 17:02

Podepnę się do tematu. mam ten sam problem,brak reakcji na gaz ikontrolka świec żarowych. nikt nie chce się u mnie podpiąć z kompem a serwis zrobił mnie kiedyś w balona i nie chcę ich znać! wyczyściłem ten potencjometr przy pedale ale niestety się powtarza :( potrzebuję nowego czy można go jakoś zregenerować?

MisiekT 29-09-08 17:07

potrzebujesz nowego, razem z calym pedalem gazu - np. tutaj http://www.abcford.pl/Pages/ProductV...px?p=598&c=&s=

barbiq 29-09-08 17:17

do najtańszych on nie należ :(
jak na złość nie mam gdzie się podpiąć do kompa w okolicy żeby chociaż zobaczyć błędy i się upewnić..:( najlepsze będzie chyba zakup kabla!

wircik 29-09-08 20:57

kup pedał gazu i sam wymień - a po wymianie nie warto jechać na kompa bo sam się resetuje i nie ma póżniej błędów - przynajmniej u mnie tak było.

lelon83 14-03-10 15:08

na 99% pedał gazu

qriss8 14-09-10 12:44

1,8tddi gasnie wczasie jazdy
 
a mnie gasnie podczas jazdy i zapala sie kontrolka swiec zarowych i tylko ta jedna kontrolka
wymienilem czujnik polozenia walu bo tak pokazal komputer i dalej gasnie, wymienilem sterownik pompy i dalej gasnie, i moze ktos sie orientuje co moze jeszcze go bolec??

qriss8 20-09-10 16:56

.

Atol_2008 25-09-10 20:00

może elektrozawór w pompie się zacina?
A tak na początek to podaj jakie błędy wywaliło ,będzie szybciej i łatwiej o jakakolwiek diagnozę.Przypominam,że nie wszystkie błędy zapisują siuę w trybie serwisowym licznika więc będziesz musiał podłączyć się pod komputer.

qriss8 27-09-10 12:16

Cytat:

Napisał Atol_2008 (Post 488361)
może elektrozawór w pompie się zacina?
A tak na początek to podaj jakie błędy wywaliło ,będzie szybciej i łatwiej o jakakolwiek diagnozę.Przypominam,że nie wszystkie błędy zapisują siuę w trybie serwisowym licznika więc będziesz musiał podłączyć się pod komputer.

to bylo juz troche czasu temu i nie pamietam jaki to byl kod ale wiem napewno ze obok kodu pokazalo czujnik polozenia walu

Atol_2008 27-09-10 19:11

Piszesz,że było to dawno temu, jeżeli nadal się to dzieje to odczytaj błędy ponownie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi