Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFII] Usterka układu silnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26084)

czarekpl 11-03-09 18:42

[FFII] Usterka układu silnika
 
Witam mam problem dzis po zatankowaniu samochodu na neste w watszawie na wyswietlaczu komputera pokazal mi sie komunikat "Usterka ukladu silnika" nie wiem czemu mozecie powiedziec co to oznacza moze ktos z was mial taki sam problem czekam na szybka odpowiedz

MARIUSZ.B 11-03-09 23:20

Może jakieś trefne paliwo było. Podaj jakieś szczegóły jak pracuje czy są jakies inne objawy.

Rasta 12-03-09 00:47

Najczęściej oznacza koszty :wink:

Widać gnojówka z Neste mu nie posmakowała :lol:

czarekpl 12-03-09 22:45

wlasnie chodzi o to ze pracuje normalnie podłączylem dzis go pod komputer i pokazuje ze jest mama ilosc plynu addiv czy jakos tak co to jest?

Rasta 12-03-09 22:48

Pewnie trza uzupełnić płyn do filtru cząsteczek starych - będzie bolało $ :lol:

kapode 13-03-09 01:11

Przecież to zwykły amoniak ;)

szy 13-03-09 04:29

@czarekpl, mi też tak się zapalała i gasła. Skończyło się czekającą na wymianę
sondą paliwa.

Szy.

ernestdoc 13-03-09 13:02

a jaki masz przebieg swojej foki, może trzeba pomyśleć o filtrze cząstek stałych , a ile tego paliwa dolałeś, bo ilość ma też znaczenie- komputer oblicza na podstawie tego ile wach wlałeś ile ma dodać tego magicznego płynu do paliwa, a niestety te foczki są czułe na jakość paliwa

czarekpl 13-03-09 23:39

144 000 a wlalem z 20 litrow. a powiedzcie mi gedzie sie to dolewa jak narazie to sie dowiedzialem ze 5l tego czegos kosztuje 1000zl aa i czy mozna jezdzic czy raczej niech samochod stoi

ernestdoc 15-03-09 18:28

ja jeszcze nie dolewałem tego oleju a litr chyba koło 180 zł , uzupełnienie tego zostawiłbym sprawnemu mechanikowi a na forum swojego czasu był taki temat poruszany , ja od czasu do czasu przegazowuję fokę na autobahnie i to działa ale zobaczymy kiedy zawoła dolewki czy wymiany filtra

Artur83 15-03-09 19:35

Ufff jak to miło i przyjemnie mieć normalne 2.0 TDCI bez tego syfiastego DPFu :)

Piccolo_Jr 16-03-09 01:07

Tak tak dopóki kiedyś do Niemiec samochodem nie będziesz jechał :lol:

Artur83 16-03-09 01:30

Cytat:

Napisał Piccolo_Jr
Tak tak dopóki kiedyś do Niemiec samochodem nie będziesz jechał :lol:

Możesz rozwinąć tą myśl, mam tam rodzinę :)

MisiekT 16-03-09 10:31

Artur83, w coraz wiekszej ilosci miast obowiazuje norma spalin, ktorej bez DPF nie spelnisz i albo musisz bulic za wjazd albo parking i taxi

czarekpl 16-03-09 10:59

juz jest ok ten olej dolany:) A co jaki czas trzeba to wymieniac??

googie 14-06-09 20:48

Kojarzycie, czy jakiś serwis (nie ASO) w Krakowie umie poradzić sobie z DPFem? Nie uśmiecha mi się płacić krocie w ASO...

Podobna usterka jak u kolegi - po zalaniu pod korek BP Ultimate Diesel "Usterka układu silnika" świeci się czas cały. Poprzednio jak podpinane było autko pod komputery w różnych serwisach to był komunikat, że ilość płynu w DPFie jest bliska minimalnej. Wszystko więc wskazuje na to, że to o to chodzi ;-).

pawlak 20-12-10 20:05

Niestety odświeżam.:sad:
Taka sama sytuacja jak w przypadku u czarekpl, tzn po zatankowaniu czerwona lampka i "usterka układu silnika".
Jestem przekonany, że to przez małą ilość tego magicznego płynu ale czy można to potwierdzić bez podłączania pod kompa?
A jeżeli to ten płyn, to czy można jeszcze zrobić trochę km bez dolewania?
Bo ogólnie to bym wywalił cały ten filtr dpf ale dopiero po świętach.

I przy okazji aby nie zakładać nowego tematu,
dodatkowo wywaliło mi 2 błędy:
-9318 - Battery Voltage Low - słaby akumulator ?
-A102 - Antenna Not Connected / Defective Transceiver - antena radiowa? (działa tak samo jak wcześniej)

prezesik 27-11-12 00:38

też problem
 
Mam też problem z "usterka układu silnika"(ikona silnika się nie świeci, auto nie dymi, nie szarpie), ale.... DPF już wycięty, program zmieniony przez fachowców z Dąbrowskiego z Poznania jakieś 20k km temu - zapala się na komputerze wyżej wymieniony napis. Dziś byłem u mechanika - auto podłączone było do dwóch kompów, nie znalazły żadnych błędów, na 30 min odpięte klamry akumulatora - też "usterka układu silnika" nie znikła. Podobno ASO Forda też nie wiem o co chodzi(tak mi powiedziano).
Autko trochę straciło moc - tzn. poniżej 2000 obrotów słabiej się rozpędza, powyżej 2000 jest w miarę dobrze. Ponadto zazwyczaj tankuję 30 litrów ON (taka fanaberia) i zawsze wskazywało mi na kompie 600-630 km w zbiorniku, teraz wskazuje 420 i spalanie skoczyło o 1litr/100km w górę.
Dodam że przejechane ćwierć miliona. Jakiś 15k km temu wymieniana turbina (parę miechów po wycięciu DPF).
Może ktoś za Was kojarzy co może być na rzeczy.

ffelmer 28-11-12 09:42

może nieprawidłową mapę samochodu Ci ustawił parametrów silnika i takie "krzaki" się dzieją. Czytałem gdzieś na forum bodajże audi czy coś w tym stylu.. wycieli "fachowcy" DPF-a ale niepoprawnie skonfigurowali parametry samochodu.. gościowi po 15tys km tłoki w silniku się zatarły z przegrzania ponieważ nieprawidłowe temperatury podawał do kompa i samochód był niby cały czas tak jakby na dopalaniu DPFa...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi