Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK3] Szarpanie przy zmianie biegów (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=76889)

Michas82 01-03-16 21:05

Szarpanie przy zmianie biegów
 
Witam! Co może być przyczyną szarpania podczas zmiany biegów głównie z 1 na 2 i redukcji z 3 na 2, czasem problem pojawia się też przy ruszaniu i wolnej jeździe np. po parkingu...
Dziś wybrałem się do ASO z myślą, że jest to wina sprzęgła lecz mechanik po przejechaniu się autem stwierdził, że nie... Posprawdzali też poduszki pod silnikiem i skrzynią wszystko ok. Podłączyli pod komputer i wyszedł błąd wtryskiwacza 4 cylindra, mówili że były jakieś odchylenia wartości-zaprogramowali ponownie i że niby jest już dobrze... Przejechaliśmy się po usunięciu tej usterki i stwierdziłem, że dalej jest to samo. To pytam się Pana co może być przyczyną skoro nie sprzęgło, nie poduszki, nie ten błąd wtryskiwacza? Usłyszałem, że nie ma się do czego przyczepić pod względem mechanicznym i dano mi do zrozumienia, że tak chyba ma być.

Ma ktoś może jakiś pomysł co to??

Dzięki z góry za odpowiedź
Pozdrawiam

czarny-daffy 01-03-16 21:27

Moze wolniej zmieniaj biegi i dociskaj sprzeglo do konca. To nie 2.0 benzyna. Mnie tez bylo ciezko sie przestawic ale moj idzie plynnie jak statek piracki we mgle.

Pzdr

disaster3 01-03-16 22:05

Hejka,

Mam to samo, nie zauważyłem z 3 na 2'ke, ale z 1 na 2 praktycznie zawsze no wku**** mnie to na maxa.... Poza tym praktycznie zawsze jak z 1 wrzucam na 2 to jest lekkie szarpniecie i przez ok, 1 sek muł na maxa że wszystkie fabie, dacie i pandy siedzą mi na zderzaku a te obok to wyprzedzają na 1szy 20-30 metrach.....

drake 01-03-16 23:20

Może starajcie sie rozsprzęglać przed odpuszczeniem gazu, tj. odpuscić gaz jeszcze na półsprzęgle, gdy lewa noga wpada w podłogę - nasze MK2 (akurat już ojca) też miało tą przypadłość, Transit 2.2 TDCI z roboty ma to samo, nauczyłem się przeciągać lekko gaz i wysprzęglać tak, że obroty przy rozłączaniu tarczy jeszcze lecą te 100-200 w górę, po czym spadają i przełączam na wyższy bieg.

Tylko w fordach takie dziwy z tego co zauważyłem...

Michas82 01-03-16 23:58

Jak wolno puszczę sprzęgło po zmianie z 1 na 2 to raczej nie szarpie, tylko trzeba to zrobić naprawdę wolno, a wiadomo niekiedy nie ma na to czasu trzeba szybciej ruszyć... Już mnie to też trochę irytuje, bo auto się zachowuje jakby człowiek wsiadł pierwszy raz za kółko. Myślę cały czas, że to jednak może z którymś elementem sprzęgła jest coś nie tak ale jak widzę, że disaster3 też narzeka, a ma nowe auto to już sam nie wiem...

Atlis 02-03-16 00:38

Problem jest prosty i znajduje się pomiędzy fotelem i pedałem sprzęgła. Nie jesteś pierwszy. Auto ma nowe sprzęgło, dosyć ostre, trzeba się nauczyć z nim pracować.

Michas82 02-03-16 14:03

Może faktycznie trzeba się nauczyć inaczej jeździć i zmienić swoje nawyki z innych aut ;)
Ale dzieje mi się jeszcze inna rzecz... Niekiedy jak ruszam to podczas puszczania sprzęgła słyszę takie dziwne buczenie, nie dzieję się to często ale jednak, nie ma za bardzo jakiejś reguły w jakich sytuacjach częściej, czy na prostych, czy na skręconych kołach... różnie, no może jak jest trochę pod górkę to częściej. W ogóle ten pedał sprzęgła nie chodzi za płynnie... tak jakby wciskało się go na dwa razy.

Atlis 02-03-16 15:16

No niestety, 1.6TDCi tak ma. A nawet potrafi się docisk rozssypać. Mk3 i ten diesel to najbardziej awaryjne kombo.

czarny-daffy 04-03-16 08:41

Cytat:

Napisał Atlis (Post 1113583)
No niestety, 1.6TDCi tak ma. A nawet potrafi się docisk rozssypać. Mk3 i ten diesel to najbardziej awaryjne kombo.

Jakies dowody na potwierdzenie tej tezy?

Pzdr

Atlis 04-03-16 11:48

Wystarczy obserwacja 6 forów o Focusach w 4 różnych językach i najczęściej zgłaszane usterki?

czarny-daffy 04-03-16 11:56

Cytat:

Napisał Atlis (Post 1113901)
Wystarczy obserwacja 6 forów o Focusach w 4 różnych językach i najczęściej zgłaszane usterki?

Wystarczy :smt047

Pzdr

Michas82 04-03-16 21:23

Ja tam jestem zadowolony z tego silnika: cichy, oszczędny i kopa jak dla mnie też ma wystarczającego. A czy taki awaryjny? Może... Chyba zależy na co się trafi. Przed zakupem mk3 jak czytałem w prasie i w necie to polecali ten silnik. Taka usterka jak to szarpanie jak się okazuje występuje również w nowych benzynowych Focusach.

Atlis 04-03-16 21:45

Michaś - Focus ogólnie usterkowy nie jest. Tylko procentowo najczęściej zdarzają się w 1.6TDCi. Ale tak jak piszesz - zależy, na co się natrafi. Możesz mieć nową sztukę i problemy, ale też 200tys km nalatane i nic...

czarny-daffy 04-03-16 22:34

No ja mam nastukane 93K i w kabinie dalej pachnie nowoscia :)

Pzdr

Michas82 04-03-16 22:39

Cytat:

Napisał disaster3 (Post 1113520)
Hejka,

Mam to samo, nie zauważyłem z 3 na 2'ke, ale z 1 na 2 praktycznie zawsze no wku**** mnie to na maxa.... Poza tym praktycznie zawsze jak z 1 wrzucam na 2 to jest lekkie szarpniecie i przez ok, 1 sek muł na maxa że wszystkie fabie, dacie i pandy siedzą mi na zderzaku a te obok to wyprzedzają na 1szy 20-30 metrach.....

A co powiedzieli Ci w ASO na temat tego szarpania?

disaster3 04-03-16 22:53

Nic, jeszcze nie byłem, nie latam z byle pierdołą do ASO. Generalnie prawie nim nie jeżdzę, wiec może faktycznie to kwestia przyzwyczjenia. ;)

bestia150 05-03-16 07:54

Cytat:

Napisał disaster3 (Post 1113520)
Poza tym praktycznie zawsze jak z 1 wrzucam na 2 to jest lekkie szarpniecie i przez ok, 1 sek muł na maxa

Nie ma co się oszukiwać, turbo dobrze pompuje od 2500 obr. Zmieniaj bieg z 1 na 2 przy 3000 obr. i zobaczysz, że zniknie szarpanie oraz mulenie ;) Przynajmniej ja u siebie zauważyłem taką prawidłowość.

Michas82 16-03-16 20:48

Szarpanie wreszcie się skończyło po zaprogramowaniu ponownie ustawień wtrysków... Kazali mi jeszcze pojeździć trochę autem i po zrobieniu ok. 300 km wszystko ustąpiło :)

adam1985 13-06-17 19:25

odgrzeje kotleta. Michas82 jak teraz auto sie sprawuje po ustawieniu wtryskow? Ja tez mam tak za na 1 i 2 biegu szarpie mi czasem jak ursusem jakims.

PauliK 02-07-17 23:01

Ja mam mniej więcej tak samo. Tylko na 2 biegu. Z początku mnie to też wkurzało. Zrobiłem ponad 60 tys. km i nic złego poza tym się nie dzieje, więc uznałem, że ten typ tak ma.

Michas82 08-07-17 22:16

Po ustawieniu wtrysków jest lepiej ale trzeba też zmienić swoje przyzwyczajenia i jednak trochę delikatniej operować pedałem sprzęgła przy zmianie z 1 na 2.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi