Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] soft turbo (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37857)

Marcinek22 07-04-10 19:26

soft turbo
 
Ostanio zastanawiałem się nad soft turbo, celując w moc około 190Hp. Zastanawiałem się nad zrobieniem tego niestety ale z używanych części. Czyli projekt mocno budżetowy. Myślałem, czy dałoby się ogarnąć na częściach od diesla. Chodzi mi o turbo i może wydech. Bo nie uśmiecha mi się wywyalić 2 koła za sam wydech. A przy takiej mocy nie trzeba byłoby zakuwać. Proszę o rady czy da się cos takiego ogarnąć a nie że nie ma sensu itp. Przydałyby się orientacyjne koszty i potrzebne materiały. Chodzi mi o sam silnik bez hamulców i zawiasu bo w tej kwestii powiedziane zostało już chyba wszystko. Proszę o rady i pomysly,
pzdr

DejaVu 07-04-10 19:57

tak z 7-10k musisz szykowac to moze sie udac. ale z głową, swego czasu taki lajt turbo mial ciacho. najłatwiej kupic kolektor od RS , turbo, itd. uderz do niego na PW. ogólnie temat już u nas przetrawiony.

MisiekT 07-04-10 19:59

Cytat:

Napisał przemekdeja (Post 432870)
tak z 7-10k

eee tam - lecac na uzywkach, ze strojeniem na swinii albo seryjnym kompie mozna znacznie taniej... tylko trzeba umiec albo miec kogos kto ogarnia, a to juz mega problem... no i nie bedzie to prawie "fabryczna" instalacja pokroju Rasty czy Adama

Marcinek22 07-04-10 19:59

A czy na gratach od diesla da radę coś skręcić? Bo koleżka podsunął mi taki pomysł, żeby użyć klamotów z kopciucha.
Do ogarnięcia mam już magika, do mechaniki i do strojenia też
pzdr

Adam Getka 07-04-10 21:02

Najpierw znajdź osobę, która Ci to wystroi i dopiero na podstawie jego sugestii kup odpowiednie graty.

gRuHa 08-04-10 10:44

jak się wrzuci przepływkę przed turbo to może ogarnie to seryjne ECU, ale to moce raczej rzędu 150-160KM może 170...
Cytat:

Napisał Marcinek22 (Post 432873)
A czy na gratach od diesla da radę coś skręcić?

pytanie od jakiego diesla, a tak naprawdę to od jakiego byś nie brał to masz tylko turbo, bo kolektor nie podpasuje do głowicy z benzyny...

Marcinek22 08-04-10 19:18

Koleżka robił kiedyś taką kombinację, że brał kolektor od beni obcinał element przylegający do bloku i zespawał z kolektorkiem od diesla i miał pod soft-turbo. Dałoby rade z jakimś tddi lub tdci taki mix zrobić?
pzdr

gRuHa 08-04-10 20:08

Cytat:

Napisał Marcinek22 (Post 433330)
Koleżka robił kiedyś taką kombinację, że brał kolektor od beni obcinał element przylegający do bloku i zespawał z kolektorkiem od diesla i miał pod soft-turbo. Dałoby rade z jakimś tddi lub tdci taki mix zrobić?

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 433108)
kolektor nie podpasuje do głowicy z benzyny...

[bigok].

Futro 15-04-10 22:19

praktycznie IC (+ dorabiane przewody) i turbosprężarkę będzie można zaadoptować nawet od focusa tddi lub tdi problemem może być kolektor, od RS ma wyjście na turbo ale nie wiem czy będzie pasować pod to dieslowskie turbo, a poza tym kosztuje zapewne majątek a przy nisko budżetówce chcemy tego uniknąć wiec odpada, zrobienie kolektora pod turbo w jakiejś firmie np el-t... kosztuje sporo koło 2ch kafli, może można pokombinować coś z tym od TDI coś uciąć coś przespawać ..., dalej wypadało by to troszkę odprężyć wiec metalowa uszczelka pod głowice z odpowiednim rozmiarem wskazana (chociaż nie wiem czy przy doładowaniu rzędu 0,5 bara jest potrzebna, może wypowie się jakiś spec :D) przewody do turbosprężarki hmm może od diesla ? wystroić to myślę ze tylko i wyłącznie na seryjnym komputerze, świnka to już wyższa liga raczej nie stosowana w softach, wydech zostawił bym na sam koniec :) przy pewnych znajomościach z nutką fantazji i jakimś zapleczem mechanicznym można to ogarnąć za dość małe pieniądze pozdr

jak coś źle napisałem to poprawcie nie jestem exprertem

piotr-ek 15-04-10 23:51

Cytat:

Napisał Futro (Post 436541)
jak coś źle napisałem to poprawcie nie jestem exprertem

jak nie jesteś ekspertem to po co piszesz takie rzeczy.
Cytat:

Napisał Futro (Post 436541)
można zaadoptować nawet od focusa tddi lub tdi

od kiedy focusy maja TDI??

Rasta 16-04-10 00:03

Cytat:

Napisał Futro (Post 436541)
praktycznie IC (+ dorabiane przewody) i turbosprężarkę będzie można zaadoptować nawet od focusa tddi lub tdi problemem może być kolektor, od RS ma wyjście na turbo ale nie wiem czy będzie pasować pod to dieslowskie turbo, a poza tym kosztuje zapewne majątek a przy nisko budżetówce chcemy tego uniknąć wiec odpada, zrobienie kolektora pod turbo w jakiejś firmie np el-t... kosztuje sporo koło 2ch kafli, może można pokombinować coś z tym od TDI coś uciąć coś przespawać ..., dalej wypadało by to troszkę odprężyć wiec metalowa uszczelka pod głowice z odpowiednim rozmiarem wskazana (chociaż nie wiem czy przy doładowaniu rzędu 0,5 bara jest potrzebna, może wypowie się jakiś spec :D) przewody do turbosprężarki hmm może od diesla ? wystroić to myślę ze tylko i wyłącznie na seryjnym komputerze, świnka to już wyższa liga raczej nie stosowana w softach, wydech zostawił bym na sam koniec :) przy pewnych znajomościach z nutką fantazji i jakimś zapleczem mechanicznym można to ogarnąć za dość małe pieniądze pozdr

jak coś źle napisałem to poprawcie nie jestem exprertem

Stek bzdur :shock:

Adam Getka 16-04-10 07:42

Cytat:

Napisał Futro (Post 436541)
praktycznie IC (+ dorabiane przewody) i turbosprężarkę będzie można zaadoptować nawet od focusa tddi lub tdi problemem może być kolektor, od RS ma wyjście na turbo ale nie wiem czy będzie pasować pod to dieslowskie turbo, a poza tym kosztuje zapewne majątek a przy nisko budżetówce chcemy tego uniknąć wiec odpada, zrobienie kolektora pod turbo w jakiejś firmie np el-t... kosztuje sporo koło 2ch kafli, może można pokombinować coś z tym od TDI coś uciąć coś przespawać ..., dalej wypadało by to troszkę odprężyć wiec metalowa uszczelka pod głowice z odpowiednim rozmiarem wskazana (chociaż nie wiem czy przy doładowaniu rzędu 0,5 bara jest potrzebna, może wypowie się jakiś spec :D) przewody do turbosprężarki hmm może od diesla ? wystroić to myślę ze tylko i wyłącznie na seryjnym komputerze, świnka to już wyższa liga raczej nie stosowana w softach, wydech zostawił bym na sam koniec :) przy pewnych znajomościach z nutką fantazji i jakimś zapleczem mechanicznym można to ogarnąć za dość małe pieniądze pozdr

jak coś źle napisałem to poprawcie nie jestem exprertem


Jak ja kocham teoretyków

AR3S 16-04-10 08:48

jak ? :P - jakaś konkretna pozycja ?

Rasta 16-04-10 08:51

Oczywiście 69 :D


Cytat:

świnka to już wyższa liga raczej

Adam w jakiej lidze my jesteśmy,he? :D

Adam Getka 16-04-10 09:19

Coś z dzikiem co sapie......

Rasta 16-04-10 09:22

Ja tam wolę baraninę na cienkim :D

MisiekT 16-04-10 09:56

hehe - swinia to wyzsza kategoria niz strojenie seryjnego fordowego kompa? nawet w teorii brzmi to smiesznie o praktyce nie wspominajac

gRuHa 16-04-10 10:26

Cytat:

Napisał Futro (Post 436541)
RS ma wyjście na turbo ale nie wiem czy będzie pasować pod to dieslowskie turbo

a widział Ty kiedy dieslowskie turbo?

Futro 16-04-10 21:15

Cytat:

Napisał piotr-ek (Post 436601)
jak nie jesteś ekspertem to po co piszesz takie rzeczy.

żeby odpowiedzieć na zadane pytanie z mojego punktu widzenia w przeciwieństwie do spamowania :)

Cytat:

Napisał piotr-ek (Post 436601)
od kiedy focusy maja TDI??

chodziło mi o TDDI (mój błąd)

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 436700)
hehe - swinia to wyzsza kategoria niz strojenie seryjnego fordowego kompa? nawet w teorii brzmi to smiesznie o praktyce nie wspominajac

chodziło tu o cenę, no chyba że wyłożył byś 2kafle przy robieniu projektu soft turbo na używanych częściach?? Projekt z "wyższej ligi" powiedział bym wręcz żę musi być strojony na "śwince"


Cytat:

Napisał gRuHa (Post 436717)
a widział Ty kiedy dieslowskie turbo?

widział Ja kiedyś dieslowskie turbo, za to nie widział Ja nigdy kolektora od rs

MisiekT 16-04-10 21:25

Cytat:

Napisał Futro (Post 437020)
chodziło tu o cenę, no chyba że wyłożył byś 2kafle przy robieniu projektu soft turbo na używanych częściach?? Projekt z "wyższej ligi" powiedział bym wręcz żę musi być strojony na "śwince"

projekt z wyzszej ligi to sie stroi na stand alone, a nie na swini [rotfl]

PS. daj adres do chociaz jednego tunera w PL, ktory stroi z sukcesem foki na seryjnym kompie :)

DejaVu 16-04-10 23:43

skoro to koncik zyczen to ja bym chcial adres do takiego co ogarnie mega squirta

Rasta 17-04-10 01:13

JA znam takiego co ogarnia dobrze MS :D

DejaVu 17-04-10 07:51

to daj na pw kto co i z ile

Rasta 17-04-10 11:45

Tobie nie dam bo masz 1.6 :D

DejaVu 17-04-10 13:59

spoko. widac ze równiacha z Ciebie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi