Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Po wymianie rozrządu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24172)

Adax 29-10-08 13:12

Po wymianie rozrządu
 
Witam, na początku sierpnia wymieniłem u mechanika pasek rozrządu i rolkę po 7lat i 75 tys. km, postraszono mnie wiekiem samochodu i dlatego skusiłem się już na wymianę, choć byłem pełen obaw, czy aby coś "ktoś" nie schrzani.
Spostrzeżenia:
1). często zrywa (obniża obroty i nagle przyspiesza) na małych obrotach, szczególnie to widać jak się jedzie w korku
2. Na wolnych obrotach czuję dużą wibrację na kierownicy, ja również wydaje mi się, że silnik jest głośniejszy
3. Ogólnie, jak otworzę maskę, to czuję jakby większe wibracje silnika

Najgorsze, że po mocy silnika nie widzę osłabienia! Konsultowałem się z innym mechanikiem, który zasugerował, że poprzedni mechanik mógł mi zrobić wymianę paska na "kreskę" bez ściągania pokrywy zaworowej (nie zauważył śladów otwierania), co mnie przeraziło. Czy znacie temat, czy tak niektórzy robią? poza tym, czy opisane spostrzeżenia mogą być z powodu np. pół ząbka na rozrządzie? Jestem w kropce, bo niby osiągi OK (choć może mi się tak wydaje:), ale te wibracje na kierownicy, jakby głośniejsza praca i zrywania obrotów są okropnie denerwujące i nie dają mi spać :) Co robić? Podpowiedzcie proszę.

Oskar 29-10-08 13:53

Z tego co wiem a widziałem parę razy jak to sie robi to :

W focusie nie trzeba zdejmowac dekla zeby mieć koła na wierzchu wieć nie wiem w czym problem.

Zbychu twierdzi że w 1,6 przestawienie o ząb juz powinno dawac kolizję.

ernestdoc 29-10-08 14:21

witaj a ja twierdzę że powinieneś zmienić mechanika, a po wymianie rozrządu podłączył Ci samochód pod komputer? ja zmieniałem rozrząd dwa dni temu i bez komputera się nie obyło, mechanik poustawiał wszystko jak trzeba i jest tak jak powinno.

Oskar 29-10-08 14:32

A co przepraszm amechanik ustawiał przez kompa po rozrządzie ??
Jakos wymieniałem 2 razy rozrzad i jest ok.
Zresztą w tym warsztacie wielu z nas i jakos zyjemy :))

PePe 29-10-08 14:34

Cytat:

Napisał Oskar
A co przepraszm amechanik ustawiał przez kompa po rozrządzie ??

soft pewnie wgrał żeby dobrze banglało [zlosnik] [palacz]

ernestdoc 29-10-08 14:36

zgadza się i dobrze bangla :mrgreen:

Oskar 29-10-08 14:36

Cytat:

Napisał PePe
Cytat:

Napisał Oskar
A co przepraszm amechanik ustawiał przez kompa po rozrządzie ??

soft pewnie wgrał żeby dobrze banglało [zlosnik] [palacz]

i ze 1000 przytulił [palacz]

PePe 29-10-08 14:37

Cytat:

Napisał ernestdoc
zgadza się i dobrze bangla :mrgreen:

widzisz??? najważnejsze żeby klient był zadowolony [los2]

ernestdoc 29-10-08 14:38

a tu się zdziwisz mój mechanik przy okazji rozrządu wymienił filtr paliwa i płyn hamulcowy i dostał 400 stówki

Oskar 29-10-08 14:39

Cytat:

Napisał ernestdoc
zgadza się i dobrze bangla :mrgreen:

A sprawdzałes najpierw jak banglało bez tego komputera ??? [hmm]

ernestdoc 29-10-08 14:41

no nie sprawdzałem ale teraz mam pewność że chodzi dobrze

Oskar 29-10-08 14:41

Cytat:

Napisał ernestdoc
no nie sprawdzałem ale teraz mam pewność że chodzi dobrze

no widzisz [bigok]
a że tak spytam ile to "upewnienie" kosztowało ???

Bo ja mam pewnośc ze na starym sofcie też by dobrze chodziło :mrgreen:

PePe 29-10-08 14:42

Cytat:

Napisał Oskar
no widzisz [bigok]

[rotfl]... na humor to dajta [hehe]

Adax 29-10-08 15:03

Cytat:

Napisał ernestdoc
witaj a ja twierdzę że powinieneś zmienić mechanika, a po wymianie rozrządu podłączył Ci samochód pod komputer? ja zmieniałem rozrząd dwa dni temu i bez komputera się nie obyło, mechanik poustawiał wszystko jak trzeba i jest tak jak powinno.

Hmmm... inny mechanik powiedział właśnie, że trzeba koniecznie ściągać pokrywę zaworów, żeby doregulować, bo ponoć 16v i b. małe luzy. Ale skoro przesunięcie o 1 ząb już "wali" tzn. że ja nie mam przesunięcia i poza tym nie wiem czy mechanik rzeczywiście może coś na zaworach doregulować? Chyba że sobie konto doreguluje... :) Podpowiedzcie coś rzeczowego, proszę

ernestdoc 29-10-08 15:11

Hmmm... inny mechanik powiedział właśnie, że trzeba koniecznie ściągać pokrywę zaworów, żeby doregulować, bo ponoć 16v i b. małe luzy. Ale skoro przesunięcie o 1 ząb już "wali" tzn. że ja nie mam przesunięcia i poza tym nie wiem czy mechanik rzeczywiście może coś na zaworach doregulować? Chyba że sobie konto doreguluje... :) Podpowiedzcie coś rzeczowego, proszę[/quote]

witaj - jak wymieniałem rozrząd ten mechanik miał zestaw blokad do wymiany rozrządu i bez tego -powiedział- nie ma co się bawić w wymiany bo przesunięcie o 1 ząb może wszystko rozstroić.

Oskar 29-10-08 15:15

Cytat:

Napisał ernestdoc

witaj - jak wymieniałem rozrząd ten mechanik miał zestaw blokad do wymiany rozrządu i bez tego -powiedział- nie ma co się bawić w wymiany bo przesunięcie o 1 ząb może wszystko rozstroić.

Dokładnie tak
jest blokada do rozrządu ponieważ koło pasowe jest na stożku i trzeb awszystko zblokowac zeby sie nic nie przesuneło. Tak też robi to nasz zaprzyjaźniony warsztat [zlosnik]

Muggsy 29-10-08 15:18

Cytat:

Oskar Pomógł: 1 raz
Jeszcze dwajściaosiem i dogonisz Miśka

przepraszam za OT :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ernestdoc 29-10-08 15:19

to macie dobry warsztat a teraz o taki naprawdę trudno, ja mam mechanika z polecenia i będę się go trzymał do końca [helm]

PePe 29-10-08 15:31

Cytat:

Napisał ernestdoc
do końca [helm]

Twojego czy jego?? [los2]

ernestdoc 29-10-08 15:38

a to zależy który z nas padnie pierwszy [pop]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi