Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] co się dzieje? błąd P1664 i P0251 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=30818)

Zieluchh 04-10-09 15:39

co się dzieje? błąd P1664 i P0251
 
Witam !
A wiec wracałem sobie ostatnio z Białegostoku. Jazda dosyć ostra nie oszczędzałem samochodu. W pewnym momencie zapaliła mi się kontrolka od silnika i ta wyżej (bodajże awaria chłodzenia) lecz nie dziwiło mnie to bo już zdarzała mi się taka sytuacja, po czym po paru minutach zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych. Samochód nie stracił mocy ani nic się z nim nie działo niepokojącego. Zjechałem na pobocze, zgasiłem silnik (zapaliłem fajkę) po czym ponownie ruszyłem w trasę. W/w sytuacja nie miała później już miejsca. Troszkę przestraszony pojechałem na drugi dzień podłączyć auto pod kompa. Wykazało dwa błędy
P1664-Moduł sterujący wtrysku
P0251-Pompa wtryskowa A
Mechanik powiedział że może to być spowodowane złym paliwem co mnie zdziwiło bo zawsze tankuję Verve i na stacji którą uważam za pewną. Błędy zostały wykasowane i niby wszystko ok ale przejechałem 300 km i ponownie miałem zdażenie z kontrolką check engin i tą drugą ale już bez kontrolki świec. Co się dzieje i co może być przyczyną. We wszystkich postach które przejżałem głównym problemem był pedał gazu albo pompa bądż wtryski z tym że w tych usterkach gasł albo w ogóle nie paliło auto a u mnie tego nie ma samochód jedzie nie traci mocy i nic się z nim niby nie dzieje a jednak coś jest nie tak. Za pomoc i podpowiedzi z góry dziękuję.

gregK 04-10-09 22:00

1.do zrobienia proba przelewowa
Jak to sie dzieje jak mu ostro wstawisz,tak powyzej 3 tys to moga byc wtryski.PZDR

Zieluchh 05-10-09 07:19

co to jest ta próba przelewowa? czy zwykły mechanik jest w stanie mi to przeprowadzić czy muszę szukać spejalisty od diesla?

mkaminski100 05-10-09 10:41

Kazdy to moze zrobic, nawet Ty.
Potrzebujesz 4 wezyki 3mm w srodku o rownej dlugosci. Zakladasz je na wtryski po odczepieniu z nich tych elastycznych. Drugi koniec kazdego najlepiej podpiac pod wieksza strzykawke (wyjmij tloczek i podepnij pod obudowe jak igle). Strzykawki powies razem i odpal silnik.
WAZNE - zanim zaczniesz odczepiac wezyki z wtryskow zatkaj odplyw do pompy. Weze schodza sie razem i ida do pompy - zaloz na pompe troche grubszy wezyk do ktorego na koncu wkrec srubke - to zabezpieczy przed zapowietrzaniem sie pompy.

Odpalasz silnik i patrzysz na to ile ropy przejdzie do strzykawek. Niestety nie mam dokladnych wartosci w czasie, ale moze ktos nimi dysponuje. Generalnie jezeli w jednym zbiorniczku jest mniej to znaczy ze wtrysk leje, jezeli jest w jednym za duzo, to jest zablokowany.

W zakladzie za to zaplacisz 50-100zl (im bardziej renomowany zaklad tym wiecej).
Tu masz test z Mazdy.
http://www.youtube.com/watch?v=o7vv1DkKOzY

Zieluchh 16-10-09 17:39

wracając do tematu.
Zrobiłem próbę przelewową. jeden wtrysk leje wiecej i to sporo wiec czeka mnie wymiana. Pytanie czy jest to przyczyną pisanego wyżej błędu? Jaki wtrysk kupić nowy czy wygenerować ten stary? Jak to się bedzie miało pózniej do wtrysków starych? proszę o podpowiedź osoby które są już po wymianie. z góry dziękuję.

Zieluchh 04-01-10 20:30

i ooo powtórka z rozrywki
Dzisiaj w nocy było ok -19 stał 2 dni nie ruszany po czym próba odpalenia po dłuższym kręceniu powiodła się :) auto pracowało ok 5 min po czym ciap!! zgasł (spadły obroty i ładnie się wyciszył ) no i na desce, sprężyna po czym odpalam i jadę. Przebyłem raptownie 5 km i zgasł ponownie!! Podpinam do kompa i błąd p0251. No i co to znowu ma być? Czekam jutra.

---------- Post dodany o 20:30 ---------- Poprzedni post był z 20:12 ----------

Może czas zmienić na MK2 :) czy one się psują czy są bardziej wytrzymalsze co? więcej postów które przeglądam to raczej problemy Mk1 niż Mk2 czy się mylę ?

zielip 04-01-10 22:37

Na 99 % coś z pompą.Sąsiad ma do dziś to samo - pracuje a nagle sam zgaśnie a wskazówka obrotów zostaje jakby pracował u Ciebie tego nie zaoważyłeś ? Na kompie wywala awaryjne zatrzymanie silnika,błąd sterownika pompy.Tak na marginesie ma tam radio które po wyłączeniu kluczyka programuje pamięć trzema piknięciami w głośnikach (radio gaśnie po wyjęciu kluczyka) i tak samo dzieje się jak samochód zgaśnie - radio gaśnie czyli w jakiś sposób komp odcina prąd na całym samochodzie w tych bajerach co potrzebują zapłonu włączonego np : dmuchawa czy grzanie szyby jak i na pompie. Tak tłumaczył "szpec" od kompa.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi