Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Stuki z tyłu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=31273)

marrgoss 15-10-09 12:49

Stuki z tyłu
 
Witam
Zauważyłem, że jak ostrzej wejdę w zakręt z większą szybkością to coś "łupie" mi z tyłu. Słychać kilka głuchych stuków, coś w rodzaju łup-łup-łup. Na większych wybojach tez niekiedy słychać pojedyńcze stuknięcia. W czym leży problem? Czy cos złego sie dzieje z zawieszeniem?
Jeśli ma to znaczenie to mam wersję kombi.

marco223 15-10-09 15:19

Niestety pewnie szykuje sie regeneracja tylnego zawieszenia(częsta przypadłośc kombiaków i nie tylko na naszych wspaniałych drogach). A ile masz nabite na liczniku?

marrgoss 15-10-09 17:19

Cytat:

Napisał marco223 (Post 372780)
Niestety pewnie szykuje sie regeneracja tylnego zawieszenia(częsta przypadłośc kombiaków i nie tylko na naszych wspaniałych drogach). A ile masz nabite na liczniku?

na liczniku mam niecałe 130 tys.

marco223 22-10-09 13:53

Cytat:

Napisał marrgoss (Post 372835)
na liczniku mam niecałe 130 tys.


Jeśli jest to prawdziwy przebieg to nie powinno byc problemu z zawieszniem;-) Natomiast chyba najprościej bedzie jak pojedziesz do mechaniaka na ogledziny zazwyczaj robia to za darmo:-)

Wilu117 22-10-09 14:59

A ile powinno wytrzymać tylne zawieszenie ?

marco223 22-10-09 15:22

Cytat:

Napisał Wilu117 (Post 374878)
A ile powinno wytrzymać tylne zawieszenie ?


Tak naprawdę to trudno powiedzieć może się wysypac i po 100tyś(nasze polskei drogi), ale ja patrząc na własne doświadczenie Ojciec ma od nowości i wysypało się po 190tyś, a u mnie po 180tyś, ale pisali tu na forum ze nawet po 100tys im padało.

Wilu117 22-10-09 17:10

U mnie jest 145tyś, narazie wszystko jest ok, mam nadzieję że jeszcze jakiś czas będzie.

cobra.rdc 30-10-09 14:25

U mnie 116000 na liczniku i problem z tylnym zawieszeniem polega na tym, że zaczynają się rozwulkanizowywać tulejki na wahaczach, ale jak mówią mechanicy dooki nie zacznie stukać nie ma konieczności wymiany - regeneracji.
Posprawdzaj tulejki - samemu na kanele bez problemu dasz rade jeżeli się rozwulkanizowały to napewno kończy Ci się zawieszenie i trzeba będzie się "złapać za portfel" :smt088

dvl 01-11-09 00:28

U mnie była dość zabawna historia. Zaczęło się od postukiwania na wybojach, później doszło popiskiwanie na zakrętach. Sprawdziłem drzwi, uszczelki, gumowe odbojniki tylnej klapy, koło zapasowe...i nic nie znalazłem. Już miałem jechać na diagnozę zawieszenia, ale moją uwagę zwróciła gaśnica umocowana w bagażniku. Jest niefortunnie zawieszona na jednej tylko śrubce, która lubi się odkręcać. Te stuki i piski były wynikiem uderzania i ocierania gaśnicy o plastikową osłonę. Dokleiłem parę gumek dystansujących i jak ręką odjął. ;-) Koszt nieporównywalny do zestawu naprawczego tylnego zawieszenia. :D

KaZaK 01-11-09 09:51

Brawo znawcy [chytry] .

gdyby ktoś z Was użył funkcji szukaj to na pewno tańszym rozwiązaniem niż regeneracja tulei, wymiana wachaczy etc. była by wymiana tylnych łączników stabilizatora.

Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi