Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDCi - brak mocy, kontrolka świec żarowych. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35264)

Adrani 30-11-12 22:22

P0251

belek 30-11-12 22:32

to chyba najgorszy błąd - bardzo ogólny. jak jesteś z okolic wawy to mogę Ci jedynie dać namiar na dwa polecane warsztaty...

Adrani 30-11-12 22:38

Nie nie jestem z Wielkopolski, nie wiem, rozmawiałem z kolegą mechanikiem mówił że jutro posprawdza mi te takie możliwe usterki, oby to nie było nic poważnego

belek 30-11-12 22:56

moim zdaniem to powinien być pompiarz... zacząć od próby przelewowej, czujnika ciśnienia itd

Adrani 01-12-12 01:00

Jutro będę musiał działać, i na wolnych obrotach auto przebiera.

Adrani 01-12-12 13:22

Pojechałem dziś do pompiarza, podłączył komputer i pokazało pompę. Auto zostało u niego.

yarosyaros 01-12-12 13:31

Wiesz dokładnie jakie numery błędów były?? czy tak wierzysz mu na słowo??

Adrani 01-12-12 14:12

Powiedział że dostane wszystkie wydruki z kompa stare części i wszystko inne. Komputer wyraźnie pokazał to, polecono mi go. Warsztat mieści się w Pile.

belek 01-12-12 16:15

z tego co ja wiem to 0251 to nieprawidłowe ciśnienie na szynie, a więc może być wszystko. pamiętaj że jeśli padła bieżnia pompy (łuszczy się) to cały układ jest do czyszczenia/wymiany... daj znać dla potomności na czym się skończy

Adrani 01-12-12 16:25

W porządku powiedział że w czwartek auto powinno być gotowe do odbioru wtedy będę wiedział wszystko.

STUDZIN 02-12-12 22:17

WItam.
Ja tylko podpowiem, że ten błąd i kontrolkę świec przerabiałem w marcu tego roku.Wyjechałem normalnie z domu i po 500 metrach zaczelo strasznie szrapac i chodzić jak na dwa gary.PO0251 i regeneracja wtrysków. Od dwÓch dni znowu to samo tyle ze nie szarpie a zapala sie kontrolka i chodzi równo ale głośno.Podłączyli mi pod kompa focusa i błąd pompy tym razem.Jestem załamany w ogole tym silnikiem.To jest masakra.Dodam ze od dwuch lat tylko na shellu tankuje.Ojciec ma 16 letnie mondeo na pompie 90koni 1.8td i leje co wlezie i zero problemow a ja co??Ku..az strach gdzies wyjechac bo nie wiem kiedy zawiedzie.We wtorek oddaje do mechanika.Powiem mu zeby te zawory sprawdzil o ile mozna je sprawdzic...ale i tak mowil zebym nastawil sie na regeneracje pompy.

belek 03-12-12 00:24

Jak dla mnie, na logikę a nie praktykę, to mało prawdopodobne, że pada prawie jednocześnie pompa i wtryski. Oby to nie łuszczenie pompy wcześniej uszkodziło wtryski, bo teraz też byłyby do roboty. No i czy to aby nie znowu wtryski, bo jak się zabiorą za pompę to jak nie będziesz miał farta to już zawsze coś będzie się działo. Tyle że nie wierzę że wtrysków, pompy czy turbiny nie można dobrze naprawić. Albo patałachy się nie znają, albo używają kiepskich części, albo rzeczywiście trzeba wymieniać pompę, wtryski, przewody i bak ;) A jeżeli ktoś myśli że współczesnymi silnikami zrobi 500tys albo 1000000km, to się grubo myli ;) Albo ekologia, osiągi, zaawansowanie, albo bezawaryjność i żywotność... 1,8TDCi jest kapryśny, ale każdy silnik ma swoje słabe punkty

XymoX 03-12-12 07:10

Cytat:

Napisał STUDZIN (Post 801096)
Dodam ze od dwuch lat

innych poprawiasz a sam Kolego masz na bakier ze słowem "dwÓch" :D

pytałem już o to kiedyś, ale pozostało bez odpowiedzi - skąd we wtryskach opiłki ? Wiem, ze pompa się łuszczy i sypie opiłkami, ale skąd one we wtryskach skoro po drodze w zaworze wysokiego ciśnienia jest siateczka, która takiego syfu za Boga nie puści ...

belek 03-12-12 13:08

bo to bardziej "gwiezdny pył" niż "drzazgi"... tak małe opiłki przejdą przez siateczkę.

tu macie sporo ciekawych informacji

Adrani 04-12-12 10:41

Dzwonił do mnie dzis mechanik że pompa jednak jest ok, jednak to wtryskiwacze koszt jednego to 700 zł czyli razem 2800. Co o tym myślicie ?

Domel 04-12-12 10:43

Cytat:

Napisał Adrani (Post 801604)
Dzwonił do mnie dzis mechanik że pompa jednak jest ok, jednak to wtryskiwacze koszt jednego to 700 zł czyli razem 2800. Co o tym myślicie ?

bzdura i wyciaganie kasy.
Co najwyzej jeden a nie 4. Zrob test przelewowy wtryskiwaczy. Okolo 80 zeta w ASO.

vascode 04-12-12 11:11

Cytat:

Napisał Domel (Post 801606)
bzdura i wyciaganie kasy.
Co najwyzej jeden a nie 4. Zrob test przelewowy wtryskiwaczy. Okolo 80 zeta w ASO.

no i wyjdzie dwa do wymiany jeden na granicy i jeden dobry ;p
co wtedy? tez wymienisz jeden?

ja zregenerowałem 4, tyle że u mnie to kosztowało 2200zł

belek 04-12-12 11:36

ale po co ruszać dobre? tylko można zaszkodzić. 700 za wtrysk to przesada. części to za 200zł. u mnie regenerują za ok 500... na oryginalnych częściach delphi bo jak ci wsadzą chinszczyzne to dlugo nie pojezdzisz... za 900 to dorwiesz fabrycznie regenerowane a za 1100 nówki! jest sens robić wtryski ale musisz być na 100% pewien że nie padły przez łuszczącą się pompę bo inaczej wyrzucisz pieniądze w błoto...

tu masz metafizycznie skomplikowane regenerowanie wtrysku (żebys wiedział że nie taki diabeł straszny):
Schimbare duza retur injector delphi dacia logan 1.5 dci - YouTube
gdzieś jest instrukcja jak zrobić samemu próbę przelewową... nie jest dużo roboty

Domel 04-12-12 11:43

Dyskusja o tych wtryskach trwa tu juz ponad rok. I zawsze sa wojny o to. Robcie jak uwazacie :)

yarosyaros 04-12-12 12:47

Fakt faktem 700 zł to dużo jak za regenerację. ja robiłem za 550zł/szt

XymoX 04-12-12 12:59

Cytat:

Napisał Adrani (Post 801604)
Co o tym myślicie ?

ostatnio jeden z Kolegów opisywał jak to wywalił kilka tysiączków na kasę bo jeśniemechanicy naciągneli go na pompę, wtryski i inne pierdy a okazał się wężyk podciśnieniowy za kilka złotych.
Nie wiem, nie widziałem, ale stwierdzenie "padły 4 wtryski" to okradanie i naciąganie pacjenta. Czy mechanicy w Polsce w silniku tdci potrafią wydać inny werdykt poza pompa/wtryski ???

cocolino 04-12-12 13:09

Cytat:

Napisał XymoX (Post 801673)
ostatnio jeden z Kolegów opisywał jak to wywalił kilka tysiączków na kasę bo jeśniemechanicy naciągneli go na pompę, wtryski i inne pierdy a okazał się wężyk podciśnieniowy za kilka złotych.
Nie wiem, nie widziałem, ale stwierdzenie "padły 4 wtryski" to okradanie i naciąganie pacjenta. Czy mechanicy w Polsce w silniku tdci potrafią wydać inny werdykt poza pompa/wtryski ???

Oczywiście-turbina :D

A dla kolegi z problemem rada-nie daj się wydymać. Zrób sam próbę przelewową ewentualnie podjedź z tym do jakiegoś dużego serwisu i poproś. Koszt żaden a od razu będziesz wiedział na czym stoisz.

vascode 04-12-12 14:02

Cytat:

Napisał cocolino (Post 801678)
Oczywiście-turbina :D

A dla kolegi z problemem rada-nie daj się wydymać. Zrób sam próbę przelewową ewentualnie podjedź z tym do jakiegoś dużego serwisu i poproś. Koszt żaden a od razu będziesz wiedział na czym stoisz.

potwierdzam, po próbie zobaczysz który wtrysk co i jak
potem oceń czy robisz jeden czy wszystkie
ja zrobiłem wszystkie (gdzies wyżej opisałem jak to było u mnie)

poza tym fakt: 700zł trochę dużo

Domel 04-12-12 14:21

Cytat:

Napisał XymoX (Post 801673)
. Czy mechanicy w Polsce w silniku tdci potrafią wydać inny werdykt poza pompa/wtryski ???

no:

"Pompa, wtryski i dwumasa.Rachunek razem 8000PLN. Dziekuje zapraszam do kasy."

belek 04-12-12 16:00

dorzuć do tego wspomnianą turbinę ;)
i tak co pół roku albo co rok...

atwelp 04-12-12 16:19

ta dwu masa jest przerażająca....

XymoX 04-12-12 16:27

Cytat:

Napisał atwelp (Post 801774)
ta dwu masa jest przerażająca....

histeryzujesz :D moja już wita się z trójką z przodu plus pięć zer i jakoś nic się z nią nie dzieje - wszystko kwestia katowania

atwelp 04-12-12 17:04

no właśnie, jak się ma samochód od nowego to jesteś panem własnego samochodu , a jak kupujesz jako drugi właściciel to kot w worku

belek 04-12-12 17:14

to chyba Cię tylko holują ;) Moja padła po 100tys i nie wiem czy już druga nie siada (210tys km)

atwelp 04-12-12 17:36

albo ma pospawaną na stałe xD


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi