Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Zapach płynu do spryskiwaczy w kabinie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56865)

marco223 18-04-12 08:30

Zapach płynu do spryskiwaczy w kabinie
 
Witam,

Mam taki problem, czuć wyraźnie zapach płynu do spryskiwaczy w kabinie. przeglądnąłem przewody pod maską i są suche nie ma nigdzie wycieku. Natomiast zauważyłem dziwną rzecz w okolicy miejsca gdzie się wlewa płyn. Jest tam mokro tak jakby płyn wyciekał gorą, dzieje się to jak zaczynam jechać. Przed jazdą wysuszył wlew i okolice pod nim a po przejechaniu kilku kilometrów i podniesieniu maski znowu mokro pod wlewem. Czy macie pomysły co to może być?

cimell 18-04-12 08:54

Czy sprawdzales dekielek do zbiorniczka czy dobrze przylega? Bo ewidetnie gora nie trzyma.

marco223 18-04-12 09:43

Cytat:

Napisał cimell (Post 709845)
Czy sprawdzales dekielek do zbiorniczka czy dobrze przylega? Bo ewidetnie gora nie trzyma.

Wiesz co jak zamykam dekielek to wydaje się być wszystko ok. Ale możliwe że to dekielek, tylko dlaczego ten płyn wycieka? tzn czemu się cofa?

cimell 18-04-12 10:18

a jak miegniesz z butelka odkrecona wody to nie wylalo by sie troche wody? Ja zawsze spr po dolewce plynu czy dobrze siedzi bo jakos tak dziwnie zaskakuje.

Yerzo 18-04-12 11:22

Cytat:

Napisał marco223 (Post 709873)
Ale możliwe że to dekielek, tylko dlaczego ten płyn wycieka? tzn czemu się cofa?

Jak dolałeś do oporu to nie ma co się dziwić , że wylewa się. Sam zbiorniczek jest na wysokości koła przedniego a do niego prowadzi kilkunastocentrymetrowa pionowa rurka.
Jeśli jest nadmiar to wypsiukaj trochę płynu na szyby aby obniżyć jego poziom w zbiorniczku.

U mnie jak za dużo naleję i poszaleję trochę autem po zakrętach to płyn wyskakuje ze zbiorniczka i kapie pod autem. Wyleci go pewna ilość i jest spokój.

marco223 18-04-12 15:33

Cytat:

Napisał Panther (Post 709892)
Jak dolałeś do oporu to nie ma co się dziwić , że wylewa się. Sam zbiorniczek jest na wysokości koła przedniego a do niego prowadzi kilkunastocentrymetrowa pionowa rurka.
Jeśli jest nadmiar to wypsiukaj trochę płynu na szyby aby obniżyć jego poziom w zbiorniczku.

U mnie jak za dużo naleję i poszaleję trochę autem po zakrętach to płyn wyskakuje ze zbiorniczka i kapie pod autem. Wyleci go pewna ilość i jest spokój.

Zgadzam się oczywiście tylko że ja tego płynu nie miałem pod korek(wpadłem na to żeby wypsikać;-) ) Ten dekielek dość mocno zaskakuje tak mi się wydaje. A dzieje się to przy normalnej jeździe(teraz jeździ nim moja żona). Zastanawiam się czy wpływ na to miało to że od 5 miesięcy stał w garażu, bo przed wstawieniem tego problemu nie było.

lookash1989 18-04-12 16:17

ja mam tak odkąd mam focusa czyli 1,5 roku - tzn gdy uzupełnię płyn do spryskiwaczy prawie do max, a auto się nagrzeje to czuć zapach płynu w kabinie ...nie wiem , czy rzeczywiście tak jest , czy tylko mi się wydaje, ale mam wrażenie , że jak nawiew ustawi się na zimny to zapach nie jest wyczuwalny. Nie martwię się tym zbytnio, przyzwyczaiłem się. Poza tym tak często nie jeżdze z pełnym zbiornikiem płynu do szyb:)

pacp 28-01-18 07:26

Cytat:

Napisał marco223 (Post 710003)
Zgadzam się oczywiście tylko że ja tego płynu nie miałem pod korek(wpadłem na to żeby wypsikać;-) ) Ten dekielek dość mocno zaskakuje tak mi się wydaje. A dzieje się to przy normalnej jeździe(teraz jeździ nim moja żona). Zastanawiam się czy wpływ na to miało to że od 5 miesięcy stał w garażu, bo przed wstawieniem tego problemu nie było.

Witam, wybaczcie za odkopanie ale mam ten sam problem. Co powoduje, że ten płyn się przedostaje przez wlew? Poziom płynu ~70%.

kspiwosz 30-01-18 22:44

Wydaje mi się, że problem uciekającego płynu ze zbiorniczka bierze się albo z uszkodzenia uszczelki przy pompie/pompkach spryskiwaczy albo uszczelki przy tym króćcu przez który się wlewa płyn (wystaje z błotnika i wchodzi w ściankę zbiornika). W tym drugim przypadku poziom płynu zawsze spadnie do około 70% bo reszta wyleci pod samochód. W jednym i drugim przypadku może zaradzić oryginalna uszczelka albo płynna uszczelka taka jak do uszczelniania miski olejowej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi