Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Odpryski na felgach (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=13656)

Piotr_78 19-11-06 19:50

Odpryski na felgach
 
Mam małe odpryski lakieru na feldze alumie i chcę ja zabezpieczyć przed zim±. Czy s± jakies małe lakiery do uzupełniania ubytków?

Gherkin 19-11-06 22:19

Stalowe, czy alu? Bo to zasadnicza roznica. :) Stalowe mozna na szybko smignac czarnym szprayem + ...ewentualnie bezbarwnym. Taki mi kiedys zrobil majster przy wymianie opon, bo po zdjeciu kolpaczkow okazalo sie, ze mam konkretnego odpryska. :) Nic nie bylo widac. 8)

Piotr_78 21-11-06 19:43

nie no o stalowe bym nie pytał :mrgreen:

Gherkin 22-11-06 08:51

Od niedawna mam alu i troszke odpryskow na nich jest. W zimie nie bede na nich jezdzil, ale na lato planuje je troszeczke odswierzyc we wlasnym zakresie. :)
1. Poszukam jakiegos lakiernika, ktory zrobi mi to bez rachunku (czyt. taniej)
...a jesli to bedzie mimo wszystko za drogo
2. Sa takie malutkie lakiery (jak do paznokci dla babek), sprobuje cos tym pomajstrowac
3. Lakier bezbarwny (taki w szprayu) wysoki polysk

A duze masz te odpryski? Proponuje Ci ladnie odczyscic alu (odtluscic), dokladnie okleic felge, a odpryski siknac bezbarwnym, tak 2-3 razy - zaznaczam tylko odpryski. Jako zabezpieczenie na zime powinno sie sprawdzic, ale efektu wizualnego nie bedzie zadnego. :(

MisiekT 22-11-06 13:06

Cytat:

Napisał Gherkin
Sa takie malutkie lakiery (jak do paznokci dla babek),

to nie prosciej kupic jakis lakier do felg MOTIPa albo innego producenta lakierow... moze duzo kolorow nie maja, ale przynajmniej bedzie sie trzymac...

Gherkin 22-11-06 16:29

Ello - ja nie mysle o lakierze do paznokci dla kobiet - tylko do aut, one jedynie podobnie wygladaja. :P

Piotr_78 22-11-06 19:37

Takie malutkie dziurki w lakierze jak na fotce i tylko na jednej feldze

Gherkin 23-11-06 21:47

[panna] Jesli to tylko to, to w zupelnosci wystarczy ten lakier, o ktorym mowie - koszt to okolo 10 zl (nie wiecej). Nic nie bedzie widac, tylko sie przyloz! :)

Piotr_78 24-11-06 23:24

kurcze pytałem w paru miejscach nie wiedz± o co chodzi , może dacie jaki¶ namiar gdzie kupić ten lakier :D

Gherkin 25-11-06 08:59

Hmm, na allegro rzeczywiscie nic nie ma. Powiem szczerze, ze jestem zdziwiony, bo u mnie choc jest motoryzacyjnych tyle, ze na palcach jednej reki zliczyc, to w kazdym jest cos takiego. Na malym stojaczku kilka/kilkanascie lakierow w buteleczkach wygladajacych jak dla kobiet. Rozne kolory. Bardzo proste uzyciu - wstrzasnac, odkrecic i malowac pedzelkiem z zestawu (dodam bardzo precyzyjnym).

Poszukaj koniecznie!

MisiekT 25-11-06 11:27

Cytat:

Napisał Gherkin
kilkanascie lakierow w buteleczkach wygladajacych jak dla kobiet

Gherkin, a ty ns pewno nie mowisz o zwyklych lakierach do auta? bo jakos ze specjalnymi do felg nie spotkalem w takiej ilosci nigdy... nawet MOTIP ma tylko kilka...

Gherkin 25-11-06 22:38

Racja, tak wlasnie moze byc. :mrgreen: Kiedys uzywalem takiego lakieru (mialem jeszcze wtedy srebrne auto), w instrukcji wsrod zastosowan bylo zaznaczone malowanie felg - stad ten blad. Sorrki!
Pomijajac to uwazam, ze do tego typu uszkodzenia bedzie idealny. :D

Piotr_78 02-12-06 20:07

Dzięki :D

Gherkin 02-12-06 21:09

Znaczy sie zadzialalo? Fajnie, ciesze sie! [tuning]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi