Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   tlumik (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=7314)

raden 23-11-05 19:59

tlumik
 
mam pytanie.
chodzi o koncowy tlumik
czy wyciagniecie z niego "bebechów" i przyspawanie wiekszej koncowki np fi80 zmieni glos samochodu czy to tylko straata tlumika i czasu?

Greg 23-11-05 20:09

Wyciagniecie bebechow napewno zmieni dzwiek , tylko czy warto :?:

Pzdr.

raden 23-11-05 20:18

tzn?

jakie moga byc tego konsekwencje? nie bedzie zbyt glosny?

wiem ze najlepiejprzerobic caly wydech ale poki co chcialbym sprobowac tego

Greg 23-11-05 20:29

Moze byc glosny i brzeczacy . Kilka osob wywalilo calkiem ostatni tlumik i jest oki z glosnoscia . Ale pusta puszka moze dziwnie brzeczec i zamiast fajnego efektu wyjdzie [ass] .

Pzdr.

raden 23-11-05 20:32

no a co jest zalozone zamiast ostaniego, jakis przelotowy czy co?

a biale czapeczki nie czepiaja sie?

grzehoo 23-11-05 20:33

Cytat:

Napisał raden
a biale czapeczki nie czepiaja sie

a co majom pielengniarki do tego? chyba ze w trosce o uszy innych :)

raden 23-11-05 20:36

dobre
:lol: [zlosnik]
a co z tym tlumikiem?

Greg 23-11-05 20:36

Po srodkowym tlumiku zamocowane sa zwykle przelotowe rury z ladna lub ladnymi koncowkami . Ma tak chyba Trojan i Prezes . To tyle jezeli chodzi o moja wiedze na ten temat . Ja mialem kiedys glosny wydech w poprzednim aucie i teraz dalem sobie spokoj z tym , chyba sie starzeje :|

Pzdr.

raden 23-11-05 20:42

nie wydaje mie sie.

nadrabiasz soja furką

oplaca sie zalozyc "to cos" co jest na allegro

np.
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=72592267
albo
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=72758531

pozdr

Greg 23-11-05 20:47

Ten pierwszy to bardziej do japoncow . Jak chcesz to podesle Ci nr do tanszych i takich tlumikow jak sobie znajdziesz ( prawie kazdych :mrgreen: )
Jak chcesz to daj znac na Priv

Pzdr.

raden 23-11-05 21:28

mam w glowie taka modyfikacje:
1. albo wywalic calkiem katalizator i dac w to miejsce rurke albo przepachac go i zostawic
2. srodkowy tlumik wywalic i w to miejsce strumienice
3. za koncowy tlumik wlozyc tlumik srodkowy z przyspawana jakas koncowka

NeroN 23-11-05 22:31

Cytat:

Napisał raden
mam w glowie taka modyfikacje:
1. albo wywalic calkiem katalizator i dac w to miejsce rurke albo przepachac go i zostawic
2. srodkowy tlumik wywalic i w to miejsce strumienice
3. za koncowy tlumik wlozyc tlumik srodkowy z przyspawana jakas koncowka


1. A nie masz przypadkiem dwóch sond Lambda.... [zlosnik]
2. Hmm...... Twoja decyzja, ale ja bym tego nie zakladał, już lepiej tam rurę wsadzić....
3. Proponuję, albo wywalić środkowy, wstawić rurę we jego miejsce(ze strumienica dać se siana) i końcowy sportowy, lub zostawić środkowy i przelocik na koniec lub samą rurkę z fają końcóweczką.... [hmm]

raden 23-11-05 22:38

no jak zostawie kata i srodkowy to nic w mocy nie przybedzie

driver 23-11-05 22:42

Zajrzyj na aukcje tego Allegrowicza: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=72921572
tam znajdziesz napewno wiele tłumików i możesz coś wybrać.

raden 23-11-05 22:50

no to moze kata zostawie w spokoju i wyrzuce srodkowy (tylko czy w to miejsce dac zwykla rurke czy strumienice) i srodkowy z nowa koncowka zapodam za koncowy. wiem ze mocy to z tego nie zrobie

co myslicie?

NeroN 23-11-05 23:02

Ja bym wrzucił rurkę... I dedykowany tłumik np. taki http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=73689041

Lub jakiś nówkę, przez wyjęcie srodkowego tłumiak zrobi się głośniejszy wydecj i taki sportowy powinien już nieźle "dudnić" Poza tym końcowy tłumik najbardziej wycisza wydech...

A tak wogóle to chcesz mieć moc z wydechu, czy dźwięk ??
Jak moc to raczej takie zmiany nic nie dadzą... może katalizator ale masz sondę lambda za katem i trzeba by kupować świnię do lambdy(chyba 40 ojro + koszta wysyłki)

raden 24-11-05 00:29

Cytat:

Napisał NeroN
Ja bym wrzucił rurkę... I dedykowany tłumik np. taki http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=73689041

Lub jakiś nówkę, przez wyjęcie srodkowego tłumiak zrobi się głośniejszy wydecj i taki sportowy powinien już nieźle "dudnić" Poza tym końcowy tłumik najbardziej wycisza wydech...

A tak wogóle to chcesz mieć moc z wydechu, czy dźwięk ??
Jak moc to raczej takie zmiany nic nie dadzą... może katalizator ale masz sondę lambda za katem i trzeba by kupować świnię do lambdy(chyba 40 ojro + koszta wysyłki)

czym sie ozni rurka od strumienicy? pewnie to ze strumienica da tyle samo co rurka tylko rurka pewnie tansza

tak?

NeroN 24-11-05 00:37

Nie, przeważnie po założeniu strumienicy w aucie można zauwazyć spadek mocy i pływanie wolnych obrotów....

raden 24-11-05 00:43

Cytat:

Napisał NeroN
Nie, przeważnie po założeniu strumienicy w aucie można zauwazyć spadek mocy i pływanie wolnych obrotów....

czyli te oferty ze powieksza moc to jest sciema?

NeroN 24-11-05 01:42

Cytat:

Napisał raden
czyli te oferty ze powieksza moc to jest sciema?

Po spełnieniu szeregu warunków i trafieniu tej odpowiedzniej strumienicy może sie udać. Lub będziesz miał farta i Ci sie poszczęści i bedziesz miał te 2 KM więcej. Moim zdaniem szkoda zachodu i kaski na to. Poza tym jeszcze nie słyszałem od nikogo i nigdzie by to coś dało(nie rozglądałem sie też za tym,ale pozytywów nie słyszałem).

Adaho 24-11-05 09:10

Cytat:

Napisał raden
czyli te oferty ze powieksza moc to jest sciema?

no BA ...weź to na logike - w jaki sposób moc mogłaby wzrosnąć po wymianie końcowego tł. ? Żeby cokolwiek zyskać na wydechu trzeba wymienić cały, wywalić kata ( o czym pisze w/w Greg) ..no ale jak już robić wydech to warto i dolot itd..

raden 24-11-05 10:30

to wiem ale trzeba miec czas kaski extra na to

[ Dodano: Czw 24 Lis, 2005 ]
Cytat:

Napisał Adaho
Cytat:

Napisał raden
czyli te oferty ze powieksza moc to jest sciema?

no BA ...weź to na logike - w jaki sposób moc mogłaby wzrosnąć po wymianie końcowego tł. ? Żeby cokolwiek zyskać na wydechu trzeba wymienić cały, wywalić kata ( o czym pisze w/w Greg) ..no ale jak już robić wydech to warto i dolot itd..

no wlasnie taki mialem zamiar

cyt:
mam w glowie taka modyfikacje:
1. albo wywalic calkiem katalizator i dac w to miejsce rurke albo przepachac go i zostawic
2. srodkowy tlumik wywalic i w to miejsce strumienice
3. za koncowy tlumik wlozyc tlumik srodkowy z przyspawana jakas koncowka

Adaho 24-11-05 16:42

Cytat:

Napisał raden
mam w glowie taka modyfikacje:
1. albo wywalic calkiem katalizator i dac w to miejsce rurke albo przepachac go i zostawic
2. srodkowy tlumik wywalic i w to miejsce strumienice
3. za koncowy tlumik wlozyc tlumik srodkowy z przyspawana jakas koncowka


no to trochę musisz zainwestować. Ja chyba darowałbym to sobie. Sporo pracy,kasy a efekt i tak marny będzie :cry:

Greg 24-11-05 16:46

Odnosnie zamiany tlumikow to zobacz jakiej sa wielkosci i ile jest miejsca . Foka ma popierdzielony ostatni tlumik , jest maly i rura przechodzi nad wachaczem . Dajac srodkowy tlumik do tylu musialbys wstawic go poprzecznie . Mysle ze sporo zabawy i kasy za takie przerobki . Ja mam tez wstawiony poprzecznie ale nie srodkowy tylko zrobiony pod wolne miejsce i foke . Na takie przerobki poswiecisz czas i kaske , a moze sie okazac ze wyjdzie z tego [ass]

Pzdr.

mikgar 25-11-05 10:12

Cytat:

Napisał raden
mam w glowie taka modyfikacje:
1. albo wywalic calkiem katalizator i dac w to miejsce rurke albo przepachac go i zostawic
2. srodkowy tlumik wywalic i w to miejsce strumienice
3. za koncowy tlumik wlozyc tlumik srodkowy z przyspawana jakas koncowka

prawdziwy tjuner [palacz]

krawiec 22-12-05 19:50

Ale jeżeli kupimy jakis "tuningowy" tłumik nie dedykowany to czy nie bedzie problemu z montazem??? :/ tez był chciał wsadzić jakis tlumik basowy do mojej foki. Greg mówiles ze mozesz dac jakies tanie propozycje...

Greg 22-12-05 20:00

Cytat:

Napisał krawiec
Ale jeżeli kupimy jakis "tuningowy" tłumik nie dedykowany to czy nie bedzie problemu z montazem???

Bedzie i spory , jak juz pisalem wczesniej foczka ma dziwne przejscie rury nad wachaczem .
Cytat:

Napisał krawiec
Greg mówiles ze mozesz dac jakies tanie propozycje...

Moge dac namiar do znajomego , ma fajne ceny . Wlasciwie to mial , bo teraz przeszedl na Skode :| . Mysle jednak ze jak cos to pomoze :mrgreen: .

Pzdr.

RSSSS 23-12-05 08:36

Żadnych strumienic (tysiące razy było pisane,że czegoś takiego się do samochodów nie pakuje :roll: ),żadnego wybebeszania tłumików :shock: ,żadnego usuwania katalizatota.

Zainwestuj trochę (bardziej się opłaci niż niszczenie układu wydechowego) w końcowy tłumik renomowanej firmy dedykowany pod konkretnie twój silnik! [readmore]

A jak nie chcesz zainwestować to odpuść temat,bo sobie tylko problemów narobisz.

PS.Aha i żadnych uniwersalnych tłumików,bo kucyki sobie pogalopują w dal! [pop]

Pozdro [pub2]

Picia78 23-12-05 09:05

Cytat:

Napisał raden
czym sie ozni rurka od strumienicy? pewnie to ze strumienica da tyle samo co rurka tylko rurka pewnie tansza

tak?

Szczeże to strumienica nic nie daje bo to kicha ja mam zamontowaną i nic [ass]

DejaVu 23-12-05 10:41

Posłuchaj Rssss'a. A jeśli chcesz mocy to wrzuć mocniejszy silnik. 1.6 nie nadaje się do przeróbek. :mrgreen:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi