Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK3] Wyłącznik poduszki powietrznej pasażera (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=79676)

pietmar 12-02-17 14:19

Wyłącznik poduszki powietrznej pasażera
 
Witajcie. Szukajka nic nie znalazła, chyba że źle szukam :) Mam Focusa MK3 Kombi i chciałbym dołożyć wyłącznik poduszki powietrznej pasażera. Robił już ktoś coś takiego? Dużo jest z tym zabawy i jakie ewentualne koszty? Sam przełącznik i trochę kabli wystarczy?
Ewentualnie jaki jest znany Wam sposób żeby wyłączyć airbag pasażera bez dorabiania wyłącznika?

pdz 12-02-17 18:44

Kupowałem swojego w Częstochowie i także chciałem mieć wyłącznik
Kupiłem u nich graty za niewielkie pieniądze , robocizna od nich gratis ale tego nie zrobili, nie chciało mi się jechać na odbiór ponownie , więc dali mi te graty i dogadali się z serwisem w Warszawie , że założą.
Jak przyjechałem do Warszawy to się okazało , że oprócz tych gratów trzeba wymienić cały element w podsufitce , musi być lampka "airbag off" i podobno to nie jest to sama lampka , podobno jest to element niezbędny w całej instalacji ... kosztował wtedy ok. 400 czy 500 pln , więc odpuściłem.

pietmar 16-02-17 10:13

Dzięki za info.
A ktoś wie może czy wystarczy wyjąć bezpiecznik żeby wyłączyć poduszkę czy tylko poduszka pasażera się deaktywuje wtedy?

NeroN 16-02-17 10:19

Oczywiście że się wszystkie deaktywują.
Dokup przełącznik, po stronie pasażera masz wiązkę z czerwoną końcówką, domontuj a potem w FoCCCusie mozna aktywować przełącznik.
Co do lampki, nie jestem pewien czy jest niezbędna (zwłaszcza jeśli to ASO udzielało informacji ;) )

pdz 16-02-17 20:33

Prawdopodobnie tak jest , bo jak szukałem auta to żadne tego nie miało i Dealerzy oferowali jako opcję, tylko jedni mówili , że to koszt ok. 100-150 pln (koszt włącznika) a inni , że to koszt ok. 500-800 pln (prawdopodobnie to właśnie koszt z lampką).
Auto kupowałem w Częstochowie i mieli to zrobić , jednak nie zrobili , jak uparłem się , że nie odbiorę auta , to dogadali się z serwisem w W-wie do którego mam jakieś 500 metrów i tym załatwili sprawę. Jak pojechałem do serwisu w W-wie , okazało się , że trzeba wymienić lampkę podsufitową , bo to nie jest jedynie lampka "Airbg Off" ale i jakiś istotny element w niej. Jak jest naprawdę , tego nie wiem , być może lampki nie trzeba wymieniać w każdym razie póki było auto na gwarancji to nie ruszałem , później odpuściłem i w efekcie nie zrobiłem tego.

maciej_b 19-02-17 16:48

Sam chciałem dołożyć wyłącznik airbaga. Jednak koszty są dosyć wysokie. Praktycznie wszystko trzeba w aso kupić bo nie ma na runku wtórnym samochodów z wyłącznikiem które są rozbierane, a jeśli się trafi to naprawdę trzeba mieć fuksa to wyłapać z ofert.
Potrzeba przełącznik ok 180 zł
Kontrolka pod sufitem, tu mamy kilka możliwości. Jesli nie masz schowka na okulary to trzeba go zamontować - allegro ok 100-200 zł, do tego panel z kontrolką (to jest najtrudniej dostać) na allegro nie widziałem, w aso ok 380 zł.
Wiązki są w praktycznie każdej wersji więc to odpada.
Do tego aktywacja w bcm'ie i adaptacja modułu aiebag.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi