Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFI] Wspomaganie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9041)

th0rgal 22-02-06 22:39

[FFI] Wspomaganie
 
Witam,

Prosze o komentarz bardziej doświadczonych użytkowników.
Otóż wydaje mi się, że jet coś nie tak ze wspomaganiem kierownicy. Zdarza się czasami, że kierownica stawia duży opór (nie zawsze). Mam porównanie ze służbowym Doblo i Peugeotem Expert. Tam zawsze wszystko chodzi leciutko.
Co może być przyczyną? Czy może w Focusie tak to działa? Zgłaszac się do serwisu?

Pozdrawiam,

th0rgal

grzehoo 22-02-06 23:24

po pierwsze sprawdź poziom płynu od wspomagania.

Lukaszeczek 22-02-06 23:27

Re: Wspomaganie
 
Niestety niezbyt dokładnie opisałeś o co ci chodzi. Jednak domyślam się, że głównie chodzi ci o to, że wspomaganie pracuje zauważalnie "słabiej" niż w pugu i kwiacie - no cóż, foka tak ma. Jak wsiadam do bravy żony, to zapominam, że jest kierownica - niestety w foce mam jeszcze kapcie 205, a to robi swoje. pozdro

A teraz doczytałem, że "czasami" tak masz - płyn wspomagania, pasek wspomagania, pompa wspomagania. Jak skręcisz maksymalnie w jedną, albo w drugą stronę nie dochodzą cię jakieś niepokojące dźwięki? Kiedy wymieniany był płyn (olej) wspomagania? Pasek ci się nie ślizga - powinno być tak, jak maksymalnie skręcisz, to albo piszczy, albo niech ktoś zajrzy pod machę i będzie widać, czy sięn ie ślizga...

NeroN 22-02-06 23:33

Sprawdź poziom płynu i czy ci nie cieknie płyn po drążkach przy kole...


A wogólw w foce wspoma nie jest bardzo wspomagająca-ale mnie się taka podoba, czujesz,ze jedziesz, a nie wszystko Cię wkoło wspomaga...

grzehoo 22-02-06 23:46

ja powiem tak, u mnie po którejś zmianie softu wspomaganie zaczęło trochę lżej chodzić. Może to tylko wrażenie, ale chyba jest coś na rzeczy :)

th0rgal 25-02-06 13:41

Re: Wspomaganie
 
Cytat:

Napisał Lukaszeczek
A teraz doczytałem, że "czasami" tak masz - płyn wspomagania, pasek wspomagania, pompa wspomagania. Jak skręcisz maksymalnie w jedną, albo w drugą stronę nie dochodzą cię jakieś niepokojące dźwięki? Kiedy wymieniany był płyn (olej) wspomagania? Pasek ci się nie ślizga - powinno być tak, jak maksymalnie skręcisz, to albo piszczy, albo niech ktoś zajrzy pod machę i będzie widać, czy sięn ie ślizga...

NO dzisiaj sprawdziłem. Płyn wspomagania na max. Natomiast dzisiaj na parkingu usłyszałem podczas manewrów cichutki pisk podczas skręcania. I wyraźnie osłabło wspomaganie. Po 30 minutach na kolejnym parkingu mogłem kierownica kręcić jednym palcem... Czyżby pasek się ślizgał? Co można zrobić? (naciągnąć, wymienic??)
pozdrawiam

th0rgal

NeroN 25-02-06 14:07

Wymienić pasek na nowy (oryginał Motorcrafta koło 60 zł), wymienić napinacz (nie wiem ile),
Ja będę na wiosnę zmieniał pasek i sie napinacz obejrzy czy wszysko w porządku, bo mi przy odpalaniu świerczy trochę(ale tylko w momncie odpalania,ślizga sie poprostu), i przy wjechaniu w kałużę, coraz bardziej się ślizga...

th0rgal 11-03-06 21:14

Jetsem własnie po wymianie paska rozrządu. Aby się tam dostac trzeba dużo elementów odkręcić 9M.in. pasek wieloklinowy trzeba ściągnąć). Po całej operacji skończyły sie problemy ze wspomaganiem. Myślę, że przyczyną mogło być ślizganie paska. Ale nie wiem tego na 100%. Nie znam się. :?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi