Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Dziwnie lata mi po drodze (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=51900)

maniek19828 28-08-11 17:11

Dziwnie lata mi po drodze
 
Witam.Mam taki problem ze swoją foką że jak jade to czuje jak tyl mi jakoś dziwnie lata najgożej jest jak wjadę w koleiny to wtedy nim tak rzuca jak bym jechał po lodzie dodam że nie mam żadnych luzów w tylnim zawieszeniu.Jeśli ktoś wie co może być przyczyną tego to proszę o pomoc.

kempus 28-08-11 17:22

Może źle ustawiona geometria jeśli mówisz, że zawieszenie ok?

janekfocus 28-08-11 18:06

Amory może są do wymiany .

czlowiek 28-08-11 18:42

Mialem to samo jadac wczoraj do Gdanska. Jak dzieciak z zona siedzieli po prawej to mi dupe nosilo, jak po zakupach w Ikei zaladowalem fure i mlodego posadowilem na srodku to w koleinach foka byla jakby na lyzwach.

Podobno sprawdzali mi amory i bylo OK, ale zbieznosc na tyle mam miec ustawiana dopiero po 12 wrzesnia, wiec obstawiam na to.

charly 28-08-11 20:13

Miałem taki sam przypadek. Nosiło mi tyłem samochodu gdy wpadałem w uskok w jezdni lub koleinę. Myślałem że to jakieś luzy na tulejach. W stacji diagnostycznej nic nie znaleźli. Jazda do mechaników nic nie dała. Najlepiej jakbym wymienił wszystko! Na forum wyczytałem że przekładka kół z jednej osi na drugą pomogła więc też spróbowałem. Dodam że koła były wyważane. Pomogło, teraz jak nie te autko nie mam obaw że samochód mi wyskoczy z jezdni.
Warto wszystko sprawdzić zanim zacznie się ładować kasę w części.

adamlan 29-08-11 08:40

Miałem podobny problem. Przy wjeździe w poprzeczne koleiny dupa latała na boki. Diagnoza, dupna geometria ( koła był w minusie ) , efekt zdzierało mi opony od zewnątrz. Niestety geometrii nie dało się ustawić, śruby mimośrodowe obracały się wraz z tulejami. Właśnie jestem po wymianie wahaczy i po geometrii furka nie do poznania oczywiście na plus. Teraz jazda to sama przyjemność :) .

janekfocus 29-08-11 13:59

maniek19828 czyli pierwsze co zrób geometrię [palacz]

MAcius 02-09-11 22:46

a może lepiej zacząć od opon, jeśli na przedniej osi opony będą szersze niż na tylnej to na koleinach będzie walka z samochodem, trudno będzie w nie wjechać i wyjechać, czasami nawet rzeźba bieżnika ma znaczenie, trzeba po prostu spróbować zamienić opony miedzy osiami a potem brać się za geometrię

Damian5003 06-09-11 16:11

Miałem kiedyś podobny przypadek w sierce. Przebiłem oponę więc na jakiś czas założyłem zimówki, autko zaczęło pływać tyłem po drodze a gdy dodatkowo załadowałem ludzi albo jakieś rzeczy nie mogłem się za bardzo rozpędzić bo auto latało jak tylko mogło. Po zmianie na letniaki wszystko wróciło do normy.

Damian5003 07-09-11 08:38

No i zapomniałem dodać wczoraj. Sprawdź ciśnienie w oponach, może masz niskie. Duży profil opony tez będzie miał dużo do gadania no i zajrzyj do amorków bo one przede wszystkim mogą mieć największy udział ;)

fastplayer89 01-10-11 10:35

ja mam niby wszystko sprawne po wizycie na szarpakach ale ja jednak zauwazylem ze jak wykonuje szybkie ruchy kierownica kiedy auto stoi to slysze stukanie z okolic przednich kol a mocniejszy stuk z praawej strony. co to moze byc?

fastplayer89 03-10-11 16:41

dzis po samodzielnej diagnozie zauwazylem ze gdy sciagne kolo piasta sobie lata...ale moim zdaniem nie powinno miec to wiekszego znaczdnia bo jak z powrotem zakladam kolo to sruby dociskaja do pasty i jest w porzadku ale nadal jest problem z plywaniem auta. zaczynam juz podejrzewac ze cos dzieje sie z maglownica. jakie beda objawy "walnietej" maglownicy? jak ja najprosciej sprawdzic?

K@mix 03-10-11 18:46

Nie lata Ci piasta tylko tarcz hamulcowa ... piasta to to gdzie są szpilki ... a tarcz nakładana jest na piastę i po zdjęciu koła ona jest luźna ...

fastplayer89 03-10-11 19:39

co nie zmieni faktu ze auto dalej a plywa a na zadnej stacji nie moga zdiagnozowac usterki.

maniek19828 22-10-11 20:45

Witam sorki ze po tak długim czasie ale naprawdę nie miałem czasu cały czas ta jeb..... robota ale wracam do tematu winowajco tego że latał mi po drodze był profil opony miałem 195/65R15 gdy założyłem 195/60 wszystko wróciło do normy.Dzięki bardzo za pomoc bo już sie obawiałem że to cos bardziej poważniejszego.Dzięki jeszcze raz. Pozdrawiam

simplus_team7 28-11-11 19:10

Musiałem w swojej Foce ustawić zbieżność, diagnosta najpierw kazał mi wymienić tzw. cukierki bo stwierdził że ich czas dobiegł końca. Po demontażu postanowiłem wymienić wszystkie tuleje aby mieć spokój, sporo mnie to kosztowało, ale do rzeczy. U mnie było wszystko w porządku, nie pływał, dopiero po wymianie wszystkich tulei zaczął pływać, nie wiem do czego teraz się przyczepić, według diagnostów wszystko jest ok. Dodam że zbieżność także ustawiona. Co jeszcze może być przyczyną tego uciążliwego pływania?

MisiekT 28-11-11 19:11

amory

p0l4k 28-11-11 20:21

dokladnie mialem ten sam problem strasznie dupa uciekała na nierownosciach wymienilem amory i problem ustał

shido5 29-11-11 16:25

tuleje też mogą być temu winne. sprawdź geometrię kół. koła stoją prosto? czy może tak? /-----\ . u mnie właśnie tak jest. i też lata po drodze dobrze że śniegu jeszcze nie ma. bo bym co chwile siedział w rowie. a puki co nie mam kasy na naprawę. lada dzień i zrobię to. a jak już wezmę się do napraw to wymiana wszystkich tulejek i amortyzatory.

MisiekT 29-11-11 16:28

czytales ze wlasnie zrobil tuleje i nie pomoglo?!

drake 29-11-11 16:38

w foce tylne koła po prostu stoją tak: /---\, tak jest skonstruowane zawieszenie i było o tym mówione, u mnie jakoś stoją tak, a dupa trzyma po wymianie amorów, chyba że naprawdę przesadzę na rondzie to mam nadsterowność ale to już wynika raczej z opon.

simplus_team7 29-11-11 17:42

Cytat:

Napisał drake (Post 643055)
w foce tylne koła po prostu stoją tak: /---\, tak jest skonstruowane zawieszenie i było o tym mówione, u mnie jakoś stoją tak, a dupa trzyma po wymianie amorów, chyba że naprawdę przesadzę na rondzie to mam nadsterowność ale to już wynika raczej z opon.

No właśnie, przed wymianą wszystkich tuleii koła były że tak powiem "proste" po wymianie tulei koła tak wyglądały /---\ :???: najpierw sie przeraziłem, ale po ustawieniu geometrii już tak bardzo pochylone nie są. Widać lekkie /---\ ale nieznacznie. Na dniach zajme się wymianą amortyzatorów i dam znać czy pomogło :smt001

simplus_team7 29-12-11 16:53

[kaput] Okazało się że wymiana amortyzatorów nie pomogła. Samochód dalej "pływa". Przeglądając trochę opinii w sieci na ten temat doszedłem do wniosku, że wymiana tulei w foce to wyrzucenie pieniędzy w błoto :sad: Mogłem od razu wymienić wahacze :smt088

simplus_team7 30-01-12 19:17

Na początku przepraszam, że kolejny post pod postem :-? Udało się! Nie pływa! Wymienione tuleje -nic, wymienione amory -nic, wymiana wahaczy "kości" - nic, geometria kół -nic, wymiana opon i wreszcie "stabilna foka" [jupi] Po prostu kupiłem sobie już letnie, nowe oponki. Z ciekawości postanowiłem sobie je założyć, a tu ogromna miła niespodzianka, foka jak nowa, więc wypierdzieliłem stare zimówki, ot cała zagadka mojej foki. :smt001

kowalewski92 30-01-12 19:19

Już trzeba było wytrzymać i po zimie zmienić bo szkoda nowych letnich wywalać na takie mrozy.

simplus_team7 30-01-12 19:34

No w sumie może i sie pospieszyłem, ale wiesz jaka to radocha po prawie półrocznej jeździe dupą po lodzie, mieć stabilną fokę ;)

Rybstonik 08-05-14 07:37

Niepewne prowadzenie
 
Witam
Mam dosyć spory problem, a mianowicie problem z prowadzeniem auta. Jest to trochę dziwne bo prowadzil sie bajkowo jeszcE jakis czas temu.
Wszystko zaczelo sie od zbierznosci..
Na poczatku chcialbym napisac ze auto jest dosyc bogato zglebowane(jak na polskie warunki)

Ale do rzeczy:
Wchodzac z wieksza predkoscia w lewe zakrety jest okej, jedzie jak przyjklejone. Natomiast w prawo jadac w dłuższym łuku trzymajac kierownice w jednej pozycji auto w pewnym momencie jest skok taki jakbym kierownica skręcił bardziej(?)
Ale to jazda po zakretach, w okolicy nie ma ich dużo. Na prostych jest jeszcze gorzej..
Dodajac gazu, kierownica ucieka w prawo(wiem ze powinna troche uciekac ale bez przesady) a jadac ze stala predkoscia 100+ auto ptzeskakuje to na prawo to na lewo i czuć luz na kierownicy..

Gdzie musze szukać problemu? Łączniki stabilizatora nowe, zbierzność jest..

Pozdrawiam

LEju_THC 08-05-14 07:54

Luz na maglownicy?

Rybstonik 08-05-14 17:22

Mozna go samodzielnie zlikwidowac czy zostaje regeneracja?

maniek80 15-05-14 20:59

sprawdź jak będzie się prowadził na innych oponach. U mnie tył pływał bardzo mocno ale podjechałem do wulkanizatora i poprosiłem żeby przerzucili mi dosłownie na 5 minut jakieś opony z tyłu na sprawdzenie. Po zmianie na inne opony problem ustał, a powiem, że moje były całkiem dobre i dało się normalnie wywazyć.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi