Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] Olej i FILTRY (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28442)

KonDix2000 12-07-09 10:29

[FFI] Olej i FILTRY
 
http://allegro.pl/item675181190_oryg..._10w40_xr.html

1. Postanowiliśmy z ojcem zalać 10w40 czyli półsyntetyk ale czy ten akurat będzie dobry bo tam pisze że jest on do benzyny diesla i turbodiesla i nie wiem czy to tak jest że wszystkie oleje pasują do wszystkich silników. No i czy się nie bać o to że taki tani i że będzie jakieś ścierwo.
Czy to jest dobry olej czy najgorszy ściep, wy lejecie tego fordowskiego ?

2. Po wymianie oleju ile można jeździć na nim oczywiście także po wymianie filtru oleju. ?

3. Po wymianie filtrów: -paliwa ,-powietrza i -kabinowego ile mozna jeździć do następnej wymiany. ?

SUCOF33 12-07-09 10:33

link nie działa

Darelk 12-07-09 10:39

Cytat:

Napisał KonDix2000
2. Po wymianie oleju ile można jeździć na nim oczywiście także po wymianie filtru oleju. ?

a ile bedziesz chciał ale najlepiej do 15 tys. ,
Cytat:

3. Po wymianie filtrów: -paliwa ,-powietrza i -kabinowego ile mozna jeździć do następnej wymiany. ?
kabinowy można co druga wymiane zmieniać a olej filtr oleju paliwa i powietrza przydałoby się do 15 tys od ostatniej wymiany

obuch-zg 12-07-09 10:44

olej jaki chcesz wlać może być

Ja osobiście sam miałem dylemat co zaleć wkońcu zalałem Mobil 1 Super S 10W40 (półsyntetyk).

Cytat:

Napisał KonDix2000
2. Po wymianie oleju ile można jeździć na nim oczywiście także po wymianie filtru oleju. ?

starej się nie dłużej niż 15kkm

KonDix2000 12-07-09 11:03

Link już działa

lucash 12-07-09 11:20

Fordowski olej możesz śmiało zalać. Kiedyś też stałem przed podobnym problemem; czy aby będzie dobry. Za ok 7 tys km mam kolejną wymianę i wiem, że znowu zaleję ten fordowski. Nie ukrywam, że bardzo ciekawą opcją jest TEN olej. Kiedyś czytałem test olei robiony w stanach, ten znalazł się na 3 miejscu zaraz po dwóch marki Royal Purple. Wraz z wymianą oleju leci oczywiście filterek oleju :wink:
Co do reszty filtrów.
Filtr paliwa podobno wymienia się dość rzadko (nie pamiętam dokładnie co 30tys km?!), ja jednak uważam, że raz czy dwa razy do roku 90zł więcej nie uszczupli znacznie mojego portfela, dodatkowo mam TDCi więc wymieniam podczas wymiany oleju (co 15 000 km).
Filtr powietrza na pewno warto wymienić po zimie - jest mocno zasyfiony m. in. piaskiem - przed zimą też warto na niego zajrzeć, poza tym zawsze można odkręcić cztery śrubki i sprawdzić jak wygląda ;)
Kabinowy jak pisałem w Twoim poprzednim wątku - wymieniamy podczas dezynfekcji układu klimatyzacji. Jeżeli jesteś alergikiem to pewnie raz do roku będziesz go wymieniał :P
Pozdr

Greg 12-07-09 11:23

Olej fordowski to dobry olej,
nie ma sensy przepłacać za castrole i mobile.
Jedynie chyba dla lepszego samopoczucia bo silnik nic nie odczuje :P

Pzdr.

KonDix2000 12-07-09 13:30

Dziękuje za wszystkie rady i decyduje się na oryginalny fordowski półsyntetyczny olej ale nie daje mi to spokoju że pisze że on jest do wszystkich rodzajów silników [bena ropa i diesel z turbo] kupie ten 5l za 70 zł + przesyłka i dokupię litr.

A co do samego wymieniania to jaki jest klucz do tego zaworku w misce ?
Sami wymieniacie olej ?
Macie tą obudowę pod silnikiem że jak by się chciało wymienić olej lub filtr to trzeba ją zdjąć.?

gregK 12-07-09 14:29

Klucz 17 jak dobrze pamiętam,Osłona jest mocowana na torxy-2 przy nadkolach i z 5 na srodku,do filtra oleju dobre dojscie.

lucash 12-07-09 14:43

Tak jak napisał gregK, po zdjęciu dolnej osłony masz wszystko jak na dłoni, no może do filtra oleju jakiegoś super-dostępu nie ma, ale nie jest to niewykonalne - w najgorszym wypadku przy braku klucza do takiego filtra przebijasz filtr śrubokrętem i odkręcasz... przy okazji masz trochę czarnego przepału w rękawie :P
Nie zapomnij przed przykręceniem nowego filtra przesmarować jego uszczelki nowym olejem - moczysz paluch w butelce i smarujesz uszczelkę tworząc cienką warstwę oleju :wink:
Cytat:

Napisał KonDix2000
nie daje mi to spokoju że pisze że on jest do wszystkich rodzajów silników

Widać Ford opracował olej idealny :smt002 Nie zaprzątaj sobie tym głowy, a jak bardzo chcesz drążyć temat jakości fordowskiego oleju to poczytaj, na forum jest kilka wątków o tym :smt023
Pozdr

KonDix2000 12-07-09 17:40

No to jutro się do Centrum przejade do sklepu który się ogłasza na allegro że sprzedają ten olej ale myśle że będzie na zamówienie.

ratkill 12-07-09 17:44

Damiano1412, fordowski olej jest akurat robiony przez castrola


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi