Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Tuning focus'a 1.8 16v (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=31543)

mickonr 22-10-09 08:59

Tuning focus'a 1.8 16v
 
Witam! Jestem nowy na forum, ale od jakiegoś czasu czytam sobie różne topici. Nie znalazłem jeszcze tematu dotyczącego sprawy, która mnie interesuje, a mianowicie tuning Focusa 1.8 16v :-) - większość tematów jest o silnikach 1.6 albo TDI ;/ stąd założyłem nowy wątek. Na wiosnę kupiłem, od pierwszego właściciela, Focus'a I wyprodukowanego w maju 2004 roku (kupionego w grudniu 2004). Autko ma obecnie na liczniku 72 tys. - na 99% ma taki przebieg, potwierdzają go papiery oraz oględziny kilku zaufanych mechaników. Chciałbym poprawić trochę moc i moment obrotowy by lepiej mi się nim jeździło. Moje pytanie brzmi: Od czego mam zacząć tuning? Na wiosnę planuje założyć 17 calowe aluminiowe felgi Wolf z oponami 225/45/R17 to powinno go troszkę utwardzić (wcześniej śmigał na 195/65/R15 - średnio się jeździło). Zamówiłem filtr stożkowy wraz z układem dolotowym dedykowany do Focusa 1.8. Mam jeszcze sportowy tłumik (założony przez I właściciela). Jakie zmiany mógłbym wprowadzić jeszcze? Co się opłaca, a co nie?

MisiekT 22-10-09 09:04

poszukaj tematow od 2.0 - to blizniacze jednostki :)

PS. najtaniej wyjdzie przejscie na 2.0, a dalej mnostwo mozliwosci...

mickonr 22-10-09 09:17

Co masz na myśli pisząc "przejście na 2.0" wymienić silnik czy auto czy po prostu zwiększenie pojemności?

Rasta 22-10-09 09:28

Zmienić silnik, a opony to 215/45 jak już bo 225/45 się nie mieszczą :)

mickonr 22-10-09 09:53

Zmiana dość kosztowna i raczej nie wchodząca w grę... Macie jakieś alternatywne rozwiązania?

MisiekT 22-10-09 09:56

jaka kosztowna? moze z 100zl za 1KM wyjdzie... stozki, tlumiki itp. nic powaznego ci nie dadza... a profi wydech i tak 2500-3000 wyjdzie

Rasta 22-10-09 10:09

Silnik ze skrzynią za 1500 pln kupisz

MisiekT 22-10-09 10:14

a swoj sprzeda podobnie, tylko za robote zaplaci tak naprawde :)
ale szkoda gadac, kolejny temat o niczym

baki 22-10-09 10:28

wałki zmień to będzie na pewno odczuwalne
katalizator wytnij bo i tak juz nie dziala:]

mickonr 22-10-09 10:54

Fakt spojrzałem na allegro i silniki chodzą za około 2000zł w sumie nie jest to kosztowna inwestycja, jednak różnica w mocy między 1.8 a 2.0 to jest tylko 15 km. A gdybym pozostał przy swoim i uparcie ładował kasę w tuning? Zawsze jest ryzyko, że silnik będzie "przechodzony" pomimo zapewnień sprzedającego... Liczę na dyskusję, a nie jednozdaniową solucję ;))

MisiekT - o co chodzi z tym profi wydech?

[edit] sorki za spóźnioną reakcję. W moim pytaniu chodziło mi bardziej o to w co warto zainwestować. Najlepiej to pewnie sprzedać auto, zarobić i kupić RS nówkę z salonu... Mi się ten model, który mam po prostu podoba... :) tylko wolałbym wyróżnić go z tłumu osiągami i może trochę wyglądem :) - dokładek, zgarniaczy czy innych plastików nie planuje:P

MisiekT 22-10-09 11:15

to zle spojrzales - 2tys to sie daje za silnik i skrzynie z pelnym osprzetem i niskim przebiegiem... a ty potrzebujesz sam goly silnik tak naprawde i skrzynie

a 15KM to duzo w wolnossacym i po drobnych modach nie spodziewaj sie znaczacych przyrostow...

Greg 22-10-09 11:25

Moje 20 dodatkowych koni w 2.0 kosztowało coś około 8 tys.

Pzdr.

mickonr 22-10-09 12:09

Greg: A jakie przeprowadziłeś modyfikacje? Ile zyskałeś na mocy, a ile na momencie obrotowym? Sam przeprowadziłeś modyfikacje czy zgłosiłeś się do profesjonalistów?

MisiekT 22-10-09 12:17

mickonr, zaplac skladke, to bedziesz mogl sobie poczytac w odpowiednim dziale :)

Greg 22-10-09 12:28

Nawet na otwartym już o tym pisałem, SZUKAJ fajna funkcja [chytry]
Zmiany robiłem w 2.0 w tej chwili bez konkretnego dolotu to 150Km i 200 NM.
Zmiany to :
kolektor
wydech praktycznie przelotowy
kółka i wałki z Ford Racing
ecu master do wystrojenia tego

Z grubsza tyle

Pzdr.

adas232 22-10-09 12:58

mickonr ładna foka

mickonr 22-10-09 13:28

Dzięki mi też się podoba. Chciałem 2.0 ale niestety ciężko trafić dobry egzemplarz na naszym rynku. Ogólnie zależało mi na modelu po liftingu, z bogatym wyposażeniem oraz z małym przebiegiem... Ciężko było, ale się udało :) niestety tylko 1.8, ale dobre i to. Od pół roku przeszukuję dalej neta czy są Focusy o zbliżonych parametrach za tą samą kasę... jak dotąd nic. Pomyślę nad tą zamianą silnika z 1.8 na 2.0 ale myślałem bardziej o poprawieniu parametrów, a nie drastycznych zmianach ;) Auta prędko nie sprzedam, a jak już będę się pozbywał to oddam w dobre ręce :-) W końcu to moje pierwsze (własne) auto :)

MisiekT 22-10-09 14:45

to zadna drastyczna zmiana, te silniki sa blizniacze - pod maska nawet roznicy nie zauwazysz :)

mickonr 22-10-09 15:55

Na forum trochę doczytywałem i jest opisane multum zmian... nie jestem pasjonatem, a raczej zapaleńcem i jak się czegoś podejmuję to drążę temat oraz nie boję się pytać :) Obecnie czekam na stożek wraz z dolotem - mają być za jakiś tydzień. Może to i słaby początek, ale dobre i to... jakieś +6km i fajne buczenie będzie. Poradzić się chcę znawców foczek żeby zmiany przeprowadzać rozsądnie... jak widać poradziliście mi zmianę silnika;/ Trochę się zawiodłem, bo nie o to mi chodziło... Co jeszcze mógłbym zrobić, żeby polepszyć pracę silnika i całego auta, a tym samym nie zamęczyć go... Chip tuning się opłaca? Daje to coś? Myślałem o jakichś nowych tarczach hamulcowych, przewody w stalowym opolocie, lepszy płyn i klocki...

MisiekT 22-10-09 16:01

nie rozsmieszaj nas z tymi +6KM... najlepsze i najdrozsze doloty daja 2-3KM i to najczesciej jak masz wczesniej zrobiony wydech :)

przestan wierzyc w opisy Allegro, a zacznij sluchac troche bardziej doswiadczonych osob :)

PS. doradzilismy ci wymiane na 2.0, bo to najtansze konie i jednoczesnie najlepsza baza do dalszego dlubania jezeli mialbys ochote...
oczywiscie jak chcesz to zrobi najpierw dolot, potem wydech, strojenie i pewnie z 10-15KM wyciagniesz, ale kosztowo nie zamkniesz sie w mniej niz 3tys. (i to majac kontakty i robiac po taniosci)

a tak w ogole to zacznij od wizyty na hamowni, zeby bylo wiadomo co masz na serii

DejaVu 22-10-09 17:51

Zacznij od hamowni. Co do zmian kolega z klubu w 1.6 załozył dolot simota racing+ przepustnica od 2.0+ soft na benzyne 98 i wyszło 110KM. jedyny problem to nie wiadomo ile miał przed modami. lepsze klocki, tarcze i przewody w stalowym oplocie to ok 2,5tys zł przód i tył. Wiem bo własie oczekuje na taki zestaw do swojej foczki.

F_Driver 22-10-09 20:12

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 374830)
mickonr, zaplac skladke, to bedziesz mogl sobie poczytac w odpowiednim dziale :)

He dobre prawie mnie przekonalo [rotfl]
mickonr ogolnie to mam troche inne podejscie do tematu ,zalezy po co ci to auto tor? street racing? albo chcesz miec auto ktorym da sie jezdzic do pracy a nie wyglada jak stock i pod to planuj mody.
Jesli foka bedzie zadbana i dopieszczona nie musi miec 500KM a i tak bedzie przykuwac uwage :-D

mickonr 22-10-09 20:16

Na Allegro są śmieci ładnie zapakowane... a czasem nawet i nie zapakowane... Obawiam się zmiany silnika, by nie dopaść "dezela" ;/ Nie chcę sobie "spaprać" auta... zamiast tuningu wolałbym trochę odłożyć i coś mocniejszego kupić tylko problem w tym, że moje auto mi się podoba i super się jeździ...

Facet, który spawa mi układ dolotowy powiedział, że około 6 komi mi to da i trochę momentu obrotowego. Sam tego nie wymyśliłem... zresztą na stronkach sklepów z częściami pięknie jest napisane, że stożek K&N daje do 15 koni :-D Sportowy tłumi 10% mocy... i takie tam ;] Kolesie na hamowni mówią, że dolot + wydech daje nawet 15% więcej mocy...

Pytam Was co jest mitem, a co faktem?

Co myślicie o chip tuningu? Gadałem z facetem, który daje 3 programy przy chipie i można samemu wybrać na którym chce się jeździć. 1-sportowy, 2-oryginalny i 3-ekonomiczny. Ściema czy prawda?

F_Driver lubię czasem depnąć :-P

Rasta 22-10-09 20:18

Buehehehe

Greg 22-10-09 20:20

Tylko że ładna foka nie da mu mocy o którą pyta,
a moc jaką osiągnie to i tak praktycznie by po mieście
się sprawniej poruszać. Bo o wyścigach o których
wspomniałeś to i tak można zapomnieć niestety,
wydmuszki z większą mocą niestety sprowadzają do
parteru nasze foczki [zlosnik]

Pzdr.

---------- Post dodany o 20:20 ---------- Poprzedni post był z 20:19 ----------

odpowiadałem F driwerowi

mickonr 22-10-09 20:25

Słyszałem opienię, że tuning się zaczyna wtedy kiedy auto samodzielnie wjeżdza na lawetę i zjeżdza z niej na zlocie... ;] A reszta to tylko takie popisy na ulicach chłopców, którzy lubią duże zabawki :)

Greg 22-10-09 20:27

O chipie zapomnij bo szkoda kaski na ssaka

Pzdr.

MisiekT 22-10-09 20:35

hehe, piekne sciemy wala ci w tych "sklepach" i u "spawacza"... szkoda tylko ze w to tak slepo wierzysz...

PS. przyklad Twojego K&N - najwiekszy przyrost jaki zaklada K&N i to w 2.0, to 3,88KM dla zestawu typhoon http://www.knfilters.com/search/hp_search.aspx
a w praktyce to wiele osob psioczy na doloty, bo czesto wiecej zabieraja mocy niz daja

a z chip tuningiem to juz zupelnie - chyba koles myslal ze masz 1.8, ale... w dieselu, LOL

wszystko o czym tu piszesz to papierowe przyrosty, a prawda jest taka ze bez mocnego budzetu nic nie zdzialasz :)

F_Driver 22-10-09 20:36

Cytat:

Napisał mickonr (Post 374995)

F_Driver lubię czasem depnąć :-P

Ja tez :-D:-D:-D

Cytat:

Napisał Greg (Post 374998)
Tylko że ładna foka nie da mu mocy o którą pyta,
a moc jaką osiągnie to i tak praktycznie by po mieście
się sprawniej poruszać. Bo o wyścigach o których
wspomniałeś to i tak można zapomnieć niestety,
wydmuszki z większą mocą niestety sprowadzają do
parteru nasze foczki [zlosnik]

Pzdr.

Nie mowie ze ma stawiac na wyglad ale no sorry czasem na takich pytaniach typu jak dolozyc kucy sie konczy ,daj mu boze cierpliwosc i pieniadze :-)
Co do poruszania po miescie hmm w miescie i tak sa ograniczenia :-P
A co do wyscigow to sie nie zgadzam nie wszyscy maja 500KM :-P

Greg 22-10-09 20:42

Wystarczy 200km i 800kg,
to tyle z mojej strony [zlosnik]

Pzdr.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi