Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Grzana szyba przednia - opcja (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=72288)

wwg 08-12-14 14:22

Grzana szyba przednia - opcja
 
witam
zakupiłem Focusa z 2009 po lifcie, no i jest super, puki co ;)
natomiast chodzi mi o podgrzewaną przednią szybę myślałem że jest to jakiś standard FORDa, a tu się okazało że była w opcji.

moje pytanie:
czy da się dołożyć tzn. przy opcjonalnej wymianie, dołożyć przednią szybę grzaną
jak ściągnąłem zaślepki przycisków pod radiem obok grzania tylnej szyby to ujrzałem 2 lub może nawet 3 złączki - od czego to może być ???

charlie1986 08-12-14 14:52

musisz sprawdzić czy masz instalacje pod grzaną szybe, jeśli tak to kupujesz szybe, przycisk włączający podgrzewanie i chyba trzeba ją aktywować w aucie ale to niech się wypowiedzą znawcy

loskamilos 08-12-14 15:59

Tak, wymaga aktywacji - do tego jest potrzebny ELM (koniecznie przerobiony - bo jest to w konfiguracji GEMa) i ELMConfig

krystianen 08-12-14 23:31

to ja dodam ze koszt szyby z montazem w ASO to około 3000zł (masakra).
Ostatnio jednemu koledze z forum aktywowalem grzenie szyby. Wspominał ze firmie specjalizującej sie w szybach samochodowych z montazem okolo 800-900zł.

wwg 09-12-14 11:30

fajnie dzięki za odp.
a powiedzcie jeszcze do czego mogą służyć pozostałe wolne złączki ???

charlie1986 09-12-14 11:49

podgrzewane stołki,esp,przednia i tylna szyba

Dom1n 11-12-14 13:05

Cytat:

Napisał charlie1986 (Post 1026864)
podgrzewane stołki,esp,przednia i tylna szyba

Wyłączenie air baga pasażera też.

langolier 12-12-14 13:47

Cytat:

Napisał Dom1n (Post 1027359)
Wyłączenie air baga pasażera też.

a to nie jest w schowku ?

krystianen 12-12-14 14:27

Cytat:

Napisał langolier (Post 1027564)
a to nie jest w schowku ?


jest ale byc nie musi :)

langolier 12-12-14 14:34

Cytat:

Napisał krystianen (Post 1027573)
jest ale byc nie musi :)

To miejsce obok przycisku ogrzewania tylnej szyby to miejsce na sygnalizację wyłączenia poduszki (gdzieś to na forum wyczytałem).

MichalST 19-12-14 22:42

Obecnie mam już założoną szybę podgrzewaną (poprzednia oberwała kamieniem z tira).
Elektrykę robię na bazie tej instrukcji:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=143739

Nie chce mi się targać kabli z GEM'a, uzupełniać kostki, kabelki a potem się dziwić czemu nie działa.

Jaszczur90 17-06-15 21:33

Hej,

Gdzie znajduje się dokładnie instalacja przedniej grzanej szyby ? I jak ona wygląda ? Chodzi mi o Focus mk2 przedlift .

nightrider 06-10-15 21:52

Odkopuje temat. Mam do wymiany szybę zastanawiam się nad grzaną. Wiązki brak - umiejętności są żeby pociągnąć wiązkę. Pytanie czy zrobić jak na dordclubpolska czy jak fabryka kazała i zgrać szybe z GEM??? Wiem że więcej zabawy ale kabli do przeciągania moim zdaniem tyle samo.

guzikmen 17-09-16 20:25

Cześć, również mam zapytanie w tym temacie.
Wydaje mi się, że mam instalację do grzanej szyby i nawet podłączoną szybę bo wymieniona od strzału kamieniem
(proszę przyjrzyjcie się fotce bo tylko tak udało mi się odchylić podszybie
http://i.imgur.com/ErsD1YCt.jpg
(brak klucza do okręcenia wycieraczek )) ale chyba nie mam wiązki pod panelem klimy. Odkręciłem ją prawie ponieważ jest tam jeden przewód którego znaczenia nie mam ( pytanie w innym wątku ) i nie mogłem zdjąć panelu przycisków grzania. Jedyne co po wyjęciu radia i panelu klimy znalazłem 2 wolne przewody - jeden z czerwoną końcówką i jeden pomarańczowy

czy to któryś z tych od grzanej przedniej szyby? Do czego jest ten dziwny nietypowy pomarańczowy?
http://i.imgur.com/I1k6Eu4t.jpg

dudi777 09-02-17 21:57

Podgrzewana przednia szyba.
 
Mam takie pytanie. Czy jeżeli w samochodzie jest nieoryginalna przednia szyba z podgrzewaniem, a w środku nie ma włącznika do tej szyby, to czy znaczy, że do samochodu w wersji bez ogrzewanej szyby ktoś wstawił ogrzewaną? A może włącza się automatycznie? Ma ktoś jakieś pomysły jak to sprawdzić?
Drugie pytanie, to czy w fordzie focusie mk2 z roku 2006 jest termometr i kontrolka świateł drogowych?
Dzięki z góry za info!
Pozdrawiam!

MATRIX60MW 09-02-17 22:24

kontrolka świateł drogowych jest a termometr jest jeśli masz komputer pokładowy

dudi777 09-02-17 23:21

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 1159228)
kontrolka świateł drogowych jest a termometr jest jeśli masz komputer pokładowy

Aha, nie mam komputera, tzn. mam tylko licznik na tablicy rozdzielczej.
To dlaczego nie świeci się ta kontrolka,a światła działają? Świeci mi sie tylko kontrolka światel pozycyjnych.

wrzoch 10-02-17 00:07

Światła drogowe to tzw długie. Ta kontrolka musi być.
Może chodzi ci o światła mijania? W trybie AUTO Fordowskie dzienne nie zapalają kontrolki, pomimo tego, że świecą z obniżoną mocą. W nocy (jak jest ciemno) albo jak włączysz światła mijania, to jest kontrolka, która wygląda jak w innych autach kontrolka pozycyjnych.
Oddzielnej kontrolki do świateł mijania nie ma.

Co do szyby - może ktoś chciał sobie założyć podgrzewaną i zrezygnował w połowie. Sprawdź po VIN na etis.ford.com czy Twoje auto miało podgrzewaną.
Sprawdź rok produkcji szyby i czy jest tego samego producenta co reszta/czy ma znaczek Ford.

weuek 10-02-17 06:08

Kontrolki świateł mijania nie ma, bo one służą do jazdy w nocy, a wtedy świetnie widać czy są włączone czy nie. Auta projektowane w krajach postkomunistycznych (skoda) i w Skandynawii mają kontrolkę świateł mijania, bo tam są chore przepisy nakazujące używania ich za dnia.

MATRIX60MW 10-02-17 07:51

weuek weź nie rób zamieszania bo jest jedna i druga kontrolka

jacekcrv 10-02-17 07:54

Kontrolki świateł mijania fabrycznie nie ma. Jest od świateł : postojowych, długich i p. Mgielnych.

weuek 10-02-17 09:45

MATRIX, najpierw sam dobrze sprawdź, a potem pisz. :-) (chyba że prawidłowych nazw poszczególnych świateł nie znasz)

MATRIX60MW 10-02-17 11:56

mój błąd, kontrolka postojowych ,nie mijania

weuek 10-02-17 12:55

No i kto zrobił zamieszanie..?

dudi777 10-02-17 17:43

Cytat:

Napisał wrzoch (Post 1159238)
Światła drogowe to tzw długie. Ta kontrolka musi być.
Może chodzi ci o światła mijania? W trybie AUTO Fordowskie dzienne nie zapalają kontrolki, pomimo tego, że świecą z obniżoną mocą. W nocy (jak jest ciemno) albo jak włączysz światła mijania, to jest kontrolka, która wygląda jak w innych autach kontrolka pozycyjnych.
Oddzielnej kontrolki do świateł mijania nie ma.

Co do szyby - może ktoś chciał sobie założyć podgrzewaną i zrezygnował w połowie. Sprawdź po VIN na etis.ford.com czy Twoje auto miało podgrzewaną.
Sprawdź rok produkcji szyby i czy jest tego samego producenta co reszta/czy ma znaczek Ford.

No właśnie nie bardzo wierzę etis, bo wg nich nie mam nawet ABS, co chyba jet nie możliwe w samochodzie z 2006 roku??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi