Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Zapowietrzona pompa, a uszkodzenie wtrysków, Focus 1,8 Tdci (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27091)

greg07 04-05-09 21:09

Zapowietrzona pompa, a uszkodzenie wtrysków, Focus 1,8 Tdci
 
Witam,

Oddałem mojego Focusa 1,8 Tdci do naprawy, nie mogłem odpalić po wymianie filtra paliwa. Czy zapowietrzenie pompy wtryskowej i układu Common Rail przy wymianie filtra paliwa może być przyczyną uszkodzenia wtryskiwaczy, tak właśnie postarszył mnie mechanik? Z tego co mi sie wydaje, to ewentualna praca na sucho może źle wpłynąć na pracę pompy, ale w jaki sposób na wtryskiwacze?

pozdrawiam

gregK 04-05-09 23:01

Wtryskom nic nie bedzie,bo i tak się otwieraja jak jest odpowiednie ciśnienie na szynie. Prędzej to pompa padnie.

Carmax 05-05-09 13:38

Cytat:

Napisał greg07
Z tego co mi sie wydaje, to ewentualna praca na sucho może źle wpłynąć na pracę pompy, ale w jaki sposób na wtryskiwacze?

Przy założeniu że się układ zapowietrza - wtryski się nie otworzą bo na listwie nie będzie odpowiedniego ciśnienia (a przynajmniej nie powinno być); co do pracy na "sucho" - też nie do końca to jest tak - przy zapowietrzaniu dostają się bąbelki powietrza ale nie ciągnie samego powietrza tylko również paliwo - a co za tym idzie w zasadzie nie ma szans żeby od tego padła pompa - co innego jakbyś miał pusto w zbiorniku i kręcił silnikiem XX razy - wtedy pompa może się z Tobą pożegnać :mrgreen:

malyjurek 05-05-09 13:45

No to ładnie mechanik bedzie ci fanty wkręcał pewnie że wtryski lub pompa uszkodzona a tak naprawde tylko zapowietrzyłes układ i dlatego nie zapala! Nie daj sie i zrób tak:
Zdejmujesz rure z interkulera ta z lewej strony która doprowadza powietrze do cylindrów i dajesz jakis plack(moze byc ten do tapicerki) w ta rure a ktos siedzi w srodku i kreci z wcisniętym gazem do oporu ty stale wtryskujesz ten plack i jak zaskoczy trzeba trzymac gaz do oporu! chcwile bedzie chodził kulawo ale po chwili zaciągnie paliwa i bedzie git! Polecam metoda sprawdzona i działa! Pozdro

Carmax 05-05-09 13:57

Cytat:

Napisał malyjurek
Zdejmujesz rure z interkulera ta z lewej strony która doprowadza powietrze do cylindrów i dajesz jakis plack(moze byc ten do tapicerki) w ta rure a ktos siedzi w srodku i kreci z wcisniętym gazem do oporu ty stale wtryskujesz ten plack i jak zaskoczy trzeba trzymac gaz do oporu! chcwile bedzie chodził kulawo ale po chwili zaciągnie paliwa i bedzie git! Polecam metoda sprawdzona i działa! Pozdro

Jak koledze wybuchnie w kolektor ssący to ciekawe co mu napiszesz :mrgreen: "U mnie zadziałało"?
Metoda powiedziałbym BARDZO ryzykowna- dla przykładu widziałem silnik 2.0 hdi po takim eksperymencie - kolektor ssący poszedł w drobny mak :lol:

malyjurek 05-05-09 14:10

Ale od czego ma wybuchnąć kolektor chłopie? Machanik zrobił już tak z 30 zapowietrzonych dieselków i nigdy nic nie wybuchło!

Carmax 05-05-09 14:40

Cytat:

Napisał malyjurek
Ale od czego ma wybuchnąć kolektor chłopie? Machanik zrobił już tak z 30 zapowietrzonych dieselków i nigdy nic nie wybuchło!

Pomyśl o zjawisku odpalania silnika i obecności mieszanki łatwopalnej w układzie od IC do samej komory spalania [metal] W momencie zapłonu jak masz pecha i duzo napsiukanego plaka w cały układ zapłon całej mieszanki może się cofnąć aż do rur IC - plak zapala się "nieco" łatwiej niż ON :mrgreen:

P.S. Prędzej już bym proponował odpalanie od "kopcia" zamiast z plaka/samostartu i innych wynalazków - tyle że użycie kopcia wymaga odrobinki wprawy :)

aristo 05-05-09 16:51

od kopcia czyli?

Carmax 05-05-09 17:38

Cytat:

Napisał aristo
od kopcia czyli?

Zapalona szmatka wetknięta w kolektor ssący - techniki bywają różne - jedni wkładają na patyku lub nożu , inni w koszyczku metalowym jak do frytkownicy tylko odpowiednio mniejszym - cały wic w tym żeby silnik zassał płomień to raz - a dwa żeby nie pożarł szmatki [bigok]

aristo 05-05-09 19:10

ojoj to ja lepiej nie;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi