Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   jaki filtr paliwa tdci ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26180)

_domino 16-03-09 20:18

jaki filtr paliwa tdci ?
 
Za tydzien wymieniam wszystkie filtr w TDCi.

Co do filtra paliwa zastanawiam sie nad:
- oryginalem - http://ford.sklep.pl/pl/product/view?id=319594
- topran / hans pries http://ford.sklep.pl/pl,product,3195...tddi,tdci.html

Ten drugi niby tez jest w dobrym sklepie, ma napis 'made in germany' i ze jakos oryginalu - ktos uzywa?

Dodam jeszcze, ze kupilem juz ten drugi w zestawie (od paradoksa z Allegro czyli ten sam sklep), ale jesli to ryzykowne to oczywiscie w podskokach pojade po Forda [notworthy] a tamtego schowam gleboko na pamiatke.

gregK 16-03-09 22:00

Kup lepiej orginał,jakoś nie ufam zamiennikom,na czymś jest zaoszczędzone :wink:

ratkill 16-03-09 22:09

jak kupilem zestaw na aledrogo i w wtym komplecie do paliwa byl filtr boscha

orginalny byl tylko oleju i powietrza

gregK 16-03-09 22:16

No właśnie zauważyłem ostatnio,że są sprzedawane 2 -Boscha i Delphi,orginał to raczej Delphi(w końcu cały układ paliwowy jest Delphi)

_domino 16-03-09 22:56

Jejku, jak nim (tym zamiennikiem) potrzasnalem to cos grzechocze w srodku - to jest normalne?

gregK 16-03-09 23:33

nie,w środku powinien być tylko wkład,bibułka

_domino 16-03-09 23:46

No to nie ma rady, jutro klikam oryginal.

przemox 17-03-09 20:45

Cytat:

Napisał _domino
ale jesli to ryzykowne to oczywiscie w podskokach pojade po Forda [notworthy] a tamtego schowam gleboko na pamiatke.

Tak właśnie bym zrobił. Oszczędność niewielka, zwłaszcza jeśli pomyśli się o wtryskiwaczach. Zaznaczam, że nie są to moje mądrości, ale wiele usłyszanych opinii, do których sam się zastosowałem. Pozdrawiam

lucash 17-03-09 22:46

Witam
Ja dzisiaj zmieniałem filtry i między innymi właśnie filtr paliwa. Grzebałem trochę i znalazłem na alledrogo zamiennik T A K I E G O oryginału BOSCH'a, tylko bez znaczka FORD'a, co zaowocowało niższą ceną o ok 20zł - różnicę w cenie przeznaczam na [pub2] Oczywiście na mechanika też się wypiąłem i wymieniłem własnoręcznie [metal]
Pozdr

Doc Holliday 17-03-09 23:23

Na tym właśnie zarabiają serwisy: na niewiedzy właścicieli. Ludzie przychodzą i myślą, że jak oryginał, to pewnie najlepszy w świecie... A na rynku jest mnóstwo zamienników o jakości oryginału. Niejednokrotnie różnica polega jedynie na braku znaczka Ford, Toyota itp. A różnica w cenie najczęściej jest KOLOSALNA.

_domino 18-03-09 03:27

Miedzy Boschem a Topranem jest jednak chyba pewna roznica...

Wlasnie naczytalem sie na kilku forach uzytkownikow innych aut o filtrach paliwa co to sie rozpadly albo pogarszaly osiagi - za pare zlotych kupie sobie zatem spokojniejszy sen ;)

Chrusteks 18-03-09 09:16

ja właśnie mysle o wymianie filtra paliwa, tylko zastanawiam sie co ile km trzeba to robic? Moja Foczka ma przejechane 97 tys silniczek TDCI 115 km.

ppgor 18-03-09 09:17

przyjmij zasadę Chrusteks, że co roku :lol:

jag66 18-03-09 09:22

Cytat:

Napisał Doc Holliday
Na tym właśnie zarabiają serwisy: na niewiedzy właścicieli. Ludzie przychodzą i myślą, że jak oryginał, to pewnie najlepszy w świecie... A na rynku jest mnóstwo zamienników o jakości oryginału. Niejednokrotnie różnica polega jedynie na braku znaczka Ford, Toyota itp. A różnica w cenie najczęściej jest KOLOSALNA

jestem tego samego zdania.

Doc Holliday 18-03-09 13:46

Cytat:

Napisał _domino
Miedzy Boschem a Topranem jest jednak chyba pewna roznica...

Wlasnie naczytalem sie na kilku forach uzytkownikow innych aut o filtrach paliwa co to sie rozpadly albo pogarszaly osiagi - za pare zlotych kupie sobie zatem spokojniejszy sen ;)

Czyli prawdopodobnie kupiłeś Purflux-a, Bosch-a albo Knecht-a. Tylko znaczek jest FoMoCo albo Motorcraft. Co prawda mam benzolka, ale przyjąłem zasadę: na filtrze oleju i oleju nie oszczędzam (filtr Knecht-a a olej fordowski) a powietrze i kabinówka leci Filtron-a (kabinówka węglowa i na 100000% tańsza od oryginału). Świece iskrowe robi np Bosch. Mając tego świadomość idę do sklepu z częściami i kupuję graty robione przez producenta osprzętu oryginalnego. To tylko jeden z wielu przykładów.

Co do filtra paliwa do Foczki 1.8Tdci 115KM to można zakupić:

KNECHT-a o numerze KL446
BOSCH-a 1 457 434 442
PURFLUX-a FCS477
SOFIMA S 4445 NR
DELPHI HDF924

gregK 18-03-09 14:40

A ja mam na przykład firmy MULLER (90 zl w interkarsie)
wiec sa tez inne

Doc Holliday 18-03-09 14:47

Cytat:

Napisał gregK
A ja mam na przykład firmy MULLER (90 zl w interkarsie)
wiec sa tez inne

MULLER powiadasz... Takiego producenta nie widzę (pracuję właśnie w Inter Cars 8) ) A masz może numer tego filtra?

patigol 18-03-09 17:52

Czy filtr paliwa trzeba zmieniać co rok?

ratkill 18-03-09 17:56

Cytat:

Napisał patigol
Czy filtr paliwa trzeba zmieniać co rok?

najlepiej tak

gregK 18-03-09 19:07

Numeru nie mam.ja np ostatnio wymieniłem po 10 tys i jak go rozciąłem to nie wyglądał zaciekawie,cały czarny.

Cytat:

Czy filtr paliwa trzeba zmieniać co rok?


Pojecie względne,jeden robi rocznie 5 tys,drugi 100.

Myśle,ze w polskich realiach paliwowych to co 15 tys bedzie ok,Zwłaszcza czułe TDCI

Doc Holliday
a możesz podać ceny tych wszystkich filtrów?

Doc Holliday 18-03-09 19:38

Więc tak (ceny detal brutto w PLN):

KNECHT: 180,27
BOSCH: 122,55
DELPHI: 148,69
FILTRON: 94,59
OE FORD: 117,74

Skąd mamy orygianły, nie mogę powiedzieć... [ninja]

_domino 24-03-09 23:06

Ja zgodnie z tym co napisalem zakupilem 'oryginal', mial tez logo Boscha, dalem 85 zl ;)

Doc Holliday 25-03-09 09:54

A kupowałeś w sklepie? Jeśli tak to: sklepy mają na towary np w IC rabaty. Mając niezły rabat przy zakupie sprzedadzą oczywiście taniej niż byś kupował u źródła...

_domino 25-03-09 11:16

Kupowalem w ford.sklep.pl

Doc Holliday 25-03-09 11:25

Co wcale nie oznacza, że zaopatrują się tylko w ASO 8) Są tylko "upoważnieni" do sprzedaży takich artykułów przez jednego z dealer-ów.

pawlo00 02-08-09 12:08

Żeby nie zakładać nowego tematu opisze mój problem tu:

wymieniłem ostatnio wszystkie filtry i olej: f.oleju oryginał FoMoCo + olej Ford Formula F, filtr powietrza jakiś zamiennik, a filtr paliwa BOSCH - czyli niby też oryginalny tylko że akurat ten nie ma znaczka forda, ale ma być do focusa 1.8tdci 115km.
I od tego momentu silnik stracił moc, zwłaszcza w zakresie dolnych obrotów, w okolicach 2000obr/min w ogóle nie chciał ciągnąć a przedtem rwał jak rakieta...
Szukając przyczyny doszedłem do tego, że to musi być wina filtra paliwa, dlatego też zamieniłem z powrotem na ten stary co był poprzednio - był to filtr DELPHI. Jeszcze będę testował ale już po krótkiej przejażdżce mogę powiedzieć że jest o niebo lepiej - zdaje się że moc wróciła. Czy może mi ktoś powiedzieć czemu?

Wypada na to że te filtry BOSCH to straszne g..., teraz będę szukał takiego jak miałem - DELPHI tylko że nie mogę nigdzie znaleźć - czy może ktoś się orientuje gdzie wysyłkowo taki kupić - zamówić?

ratkill 02-08-09 14:52

jak byl zmieniany ten filtr to czy byl zalany ropą, przed podlaczeniem?

pawlo00 02-08-09 15:47

Oczywiście, starałem się zalać do pełna tak żeby wypływało.
Ale w sumie to dalej nie wiem czy się rzeczywiście poprawiło po powrocie do starego filtra... mam mieszane odczucia.
Nie wiem w czym innym może być problem - ale to chyba nie zależałoby od oleju? A może filtr powietrza trzeba dać jakiś lepszy - filtron czy coś bo ten to nie wiem jakiej firmy jest, ale w sumie stary był już czarny od brudu a auto śmigało...

ratkill 02-08-09 16:07

moze ten boscha byla jakis przelezaly, zawilgocony czy cuś ja mam boscha i nie narzekam

grzybek 02-08-09 16:44

pawlo00, od oleju też dużo zależy. Filtr powietrza nie zrobił by aż tak dużej różnicy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi