Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [Ogólne] Wadliwe lampy L.E.D. firmy SONAR ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=48689)

BlueMan 05-04-11 22:46

Wadliwe lampy L.E.D. firmy SONAR ?
 
Po raz drugi sie spotykam z usterką w tylnich lampach diodowych do focusa że wysiada światło stopu. Podobno jakiś moduł czy coś. Najgorsze jest to że lampy padają po roku czasu a producent daje gwarancje na 12 miesiecy hehe. A już nie wspomne o tym że lampy kosztują w przedziale 400-600zł.

Czy ktoś wie o co z tym biega i czy da sie to jakoś naprawić?
Sam mam takie lampy i już zaczynam sie martwić czy u mnie za chwile nie padną bo już niedługo minie te magiczne 12 miesiecy...

http://img703.imageshack.us/img703/8...88240czrna.jpg

Uploaded with ImageShack.us

F_Driver 05-04-11 22:49

A chciałem takie kupić :-P

siwy05 06-04-11 09:50

Producent to może sobie dawać gwarancje na rok, a i tak sprzedawca odpowiada przez dwa lata w ramach niezgodności towaru z umową, więc martwić się nie ma czym, zresztą nie jestem pewien czy unia nie wymusiła na producentach odpowiednią dyrektywą dwuletniej gwarancji, ale to już trzebaby było sprawdzić...

michmarmik 06-04-11 10:17

musiał bym zobaczyć ów moduł, ale sądzę że da się naprawić. Nie widziałem jak tam świecą stopy, ale sądzę że to te same diody co mijania tylko mocniej świecą i za to ten moduł odpowiada. keicam ma nawet takie uszkodzone do sprzedania. ciekawe czy te lampy można bez problemu rozłączyć.

zapor87 06-04-11 21:39

diody od stopu są chyba osobno i osobno do świateł mijania... a co do gwarancji, to producent nie musi dać dwu letniej gwarancji... ale faktem jest, że z tytułu niezgodności towaru z umową można reklamować - jednak jest to trudne do ogarnięcia, trzeba się terminów trzymać

michmarmik 06-04-11 23:35

Cytat:

Napisał zapor87 (Post 557678)
diody od stopu są chyba osobno i osobno do świateł mijania...

jak tak by było to naprawa dziecinnie prosta.

BlueMan 07-04-11 15:53

Ale niestety nie ma tak lekko. W stopie świecą wszystkie te same diody, co w pozycyjnych tylko o jeden stopień światła mocniej :-/ Jak mialem te lampy w rece to nic tam szczególnego nie widziałem. Tylko forma plastikowa i wystajace 2 wtyczki z kablami

siwy05 07-04-11 16:49

A da się je rozebrać?

keicam 07-04-11 18:25

Cytat:

Napisał BlueMan (Post 557232)
A już nie wspomne o tym że lampy kosztują w przedziale 400-600zł.

Z tą ceną to trochę przegiąłeś :-P Mi stare padły po 1,5 roku a nowe takie same kupiłem za 350 zł ze zniżką jako stały klient ;)

---------- Post dodany o 18:25 ---------- Poprzedni post był z 18:24 ----------

Cytat:

Napisał michmarmik (Post 557385)
ale sądzę że to te same diody co mijania tylko mocniej świecą

Masz rację

piotrekxplod 07-04-11 18:45

Kurde, to kiepsko, bo ja tez takie mam juz chyba ze 2 lata, to znaczy ze juz są po "terminie ważności" :/

BlueMan 07-04-11 22:40

Cytat:

Napisał piotrekxplod (Post 558073)
Kurde, to kiepsko, bo ja tez takie mam juz chyba ze 2 lata, to znaczy ze juz są po "terminie ważności" :/

to na chwile obecną jesteś rekordzistą. :D i tylko sobie sprawdz czy świecą stopy zniam ktoś ci wjedzie. Za niedługo to chyba sam bede co chwile sprawdzał czy stopy mi dalej swieca czy już sie wypaliły ehh.

Ale swoja droga to wpadłem na lepszy pomysł jak już sie tego nie bedzie dało na prawde naprawic albo sie nie bedzie to oplacać

---------- Post dodany o 22:40 ---------- Poprzedni post był z 22:35 ----------

[QUOTE=keicam;558065]Z tą ceną to trochę przegiąłeś :-P Mi stare padły po 1,5 roku a nowe takie same kupiłem za 350 zł ze zniżką jako stały klient ;)[COLOR="Silver"]

nie przegjąłem bo tylko wystarczy wejsc na allegro lub inne sklepy netowe i sprawdzic samemu ile kosztują (nikt nie jest głupi).
A to że tobie sie trafiła okazja taniej kupić to wyjątek

F_Driver 07-04-11 22:50

Cytat:

Napisał keicam (Post 558065)
zniżką jako stały klient

Dobrze wiedzieć do kogo podbić jak już będę chciał kupić [helm]

MATRIX60MW 08-04-11 02:50

blueman na nacie takie lampy chodzą już od 330pln więc keicam dobrze mówi że trochę przesadzona jest kwota 400-600zł

BlueMan 08-04-11 16:22

Ja napisałem że lampy kosztują w przedziale 400-600zł. Opierając sie na allegro i sklepie w którym ja kupowałem takie ceny są i sie nie zmieniły:
419zł - http://allegro.pl/lampy-diody-ford-f...539421519.html
579zł - http://allegro.pl/lampy-diodowe-ford...539421562.html
wiec jak sami widzicie że ceny mieszcza sie w tym przedziale. A jeśli piszecie że sa tańsze to poprostu dajcie linka albo namiar że tak jest, a nie że piszecie bezpodstawnie twierdząc że przesadziłem.
A nawet jesli tam róznica wacha się o 30zł mniej czy wiecej to jest małoznaczne. Głownie chodzi o to że lampy nie kosztują byle 100 czy 200zl tylko kilkaset a ich trwałość do tej ceny jest dość niska jeśli są tak czesto awaryjne. I w poście dąże do tego czy da sie to jakoś naprawić czy lampy są poprostu bezużyteczne i do wyrzucenia...

F_Driver 08-04-11 16:58

Dajcie jakiś namiar?? :-) dzięx z góry

MATRIX60MW 08-04-11 17:51

no masz rację że wywalić tyle kasy i mają po roku paść to trochę nie halo.Dobrze byłoby gdyby to była kwestia wymiany jakiejś pierdułki a nie że lampy do kosza

coomac 29-10-12 18:04

Dopiszę w temacie. Kupiłem LED-y sygnowane przez FK w używce. Też mnie gość zapewniał, że świeca i nic nie grzebane. W rzeczywistości okazało się nieco inaczej. Trzy diody dają nieco słabsze światło. Nie jest to mocno problematyczne ale jednak. Widać też, że ktoś już diody wymieniał bo są naruszone oprawki, więc na tej podstawie sądzę, że można w tym dłubać i naprawić. U mnie jest tak jak ktoś wyżej napisał, diody pozycyjnych dają mocniejsze światło przy hamowaniu. Poza tym w to lato (temperatura?) odkleił się odblask w górnej części lampy. Z tym jest większy ból, bo trzeba rozklejać lampę.

BlueMan 20-01-13 19:39

no i stało sie!
2 lata, 5 miesiecy i padła prawa lampa.
-> Brak pozycyjnego, świeci tylko stop.

Podejrzenie:
Podejrzewam ze niskie temperatury wykonczyly układ elektroniczny sterowania diodami.

Krótko mówiac- lampy można wyciepać do kosza. Firma produkująca zadbała o to żeby były jednorazowego uzytku. Ogolnie 4 stowy i 2 lata swiecenia. Nie polecam!

Zeby dostać sie do układu trzeba rozklejać całe klosze. Przypuszczam ze płytki nie da sie kupić wiec pozostaje tylko szpec od elektroniki.

Ale ja juz mam inny plan... [techn]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi