Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.6B Auto zwalnia podczas wciskania pedału gazu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=70856)

polex9 03-08-14 15:42

1.6B Auto zwalnia podczas wciskania pedału gazu
 
Witam wszystkich . Mam oto taki problem z moim Ford Focus 1,6 16V 1999r. Pewnego dnia jechałem i auto mi zgasło w czasie jazdy - niestety już go nie odpaliłem . Po wizycie u mechaika została wymieniona pompa paliwa . Mechanior skasował 400 stówki - super fajnie auto odpala i jdzie - wszystko na pierwszy rzut oka ok. No az pewnego dnia żonka melduje że jedziemy do teściowej ( ok 80 km ). Jedziemy super fajnie autko naprawione , . Jednak po przejechaniu 30 km ja próbuje przyspieszyc , wciskam pedał i autko zwalnia ( z górki jeszcze fajnie ale pod górkę redukcja do 2 i bez wciskania pedały gazu prawie na wolnych obrotach jedzie 20 km/h ( w miedzyczasie zapaliła sie kontrolka silnika). Ok gasze silnik troche ostygł i znowu auto rzwawe, jednak rzwawości wystarczyło na 8 km i procedura od nowa . Dojechałem do teściowej i autko do mechaniora . Odbieram mechanior wymienił przekażnik pompy (135zł zapłaciłem ) . Wracamy do domku "autko naprawione" po 30 km znowu ja mu w gaz a ten zwalnia . Panowie o co chodzi z ta moja foczką bo znudziło mi sie bezsensowne wydawanie pieniędzy . Ma ktoś jakis pomysł -- będę wdzieczny.Pozdrawiam

Brylancik1 03-08-14 17:07

wymień sobie czujnik temp.wody w głowicy znajduje sie pomiędzy swiecami.Koszt czujnika nie jest duży bo jakies 50zł w zamienniku a w orrginale powyzej 150zł.
Ps: Wymienial Tobie mechanior pompe paliwa na orginał?

polex9 03-08-14 17:44

Niestety nie wiem czy założył oryginał czy jakas inną pompę

---------- Post dodany o 17:44 ---------- Poprzedni post był z 17:41 ----------

Dodam jeszcze że na zimnym silniku auto odpala i odrazu gaśnie , muszę kilka razy wcisnąć pedał gazu i parę razy odpalac aż w końcu klekocząc (ledwo co odpali) . Później juz odpala bez problemu .

charlie1986 03-08-14 18:40

Jak będziesz pisał to samo na dwóch forach i nie będziesz korzystał z szukajki to licz się z tym że temat poleci do kosza

Radek_16V 03-08-14 19:16

polex9 a jaki masz poziom paliwa w zbiorniku?

polex9 03-08-14 19:40

ok 1/4 zbiornika

Radek_16V 03-08-14 21:45

Jak możesz to zatankuj tak żeby było około połowy. Jeżeli problem zniknie podam Ci przyczynę ;)

szakalq 04-08-14 00:51

Mógłbyś napisać o co chodzi, ja mam u siebie to samo, ale mi nie chce iść jak rezerwa się zapali, daje gazu a on zwalnia zamiast przyspieszać, jak zaleje paliwa to jest ok, wielki problem nie jest bo tankuje zawsze szybciej.

polex9 04-08-14 09:16

Ok . Póki co oddałem do mechaniora który wymieniał pompe - 400 zł wziął to niech robi w ramach reklamacji - tylko żeby znowu czegos kosztownego nie wymyślił . Radek 16V jak możesz to podaj tą przyczyne o której pisałes w poście .

Adzi 04-08-14 15:08

Radek_16V też czekam na rozwiązanie :)

Radek_16V 04-08-14 16:36

Odsyłam was do tego tematu, ale pamiętajcie: to jest przyczyna tylko na niskim poziomie, powyżej "ćwiartki" problem znika ;)

http://focusklubpolska.pl/showthread.php?t=69109

polex9 05-08-14 10:12

No to odebrałem auto od mechaniora . Stwierdził że wszystko jest ok . Na drugi dzień normalnie go odpalił . Teraz za radą Radka zatankowałem furmankę na 1/2 zbiornika zobaczymy co się będzie działo . Zastanawia mnie jeszcze jedno , że po wymianie pompy wskażnik paliwa dziwnie się zachowuje . Raz jest więcej paliwa a raz znowu mniej (takie mam wrazenie) - przyjżę sie jeszcze temu .

mjprzem 05-08-14 14:48

Cytat:

Napisał polex9 (Post 999756)
. Raz jest więcej paliwa a raz znowu mniej (takie mam wrazenie) - przyjżę sie jeszcze temu .

w trybie serwisowym mozesz analogowo (edit: chyba cyfrowo, co?) sprawdzic poziom paliwa na biezaco-tak mi sie wydaje...ale ten opis wskazuje na to ze wogole pompa w baku mogla nie byc poprawnie zainstalowana i moze sobie w nim plywa-a jesli zaciaga powietrze to nie daje wlasciwego cisnienia na listwe do wtryskow w wyniku czego autko moze tracic moc jezeli potrzeba wiecej paliwa.

oczywiscie zatkany filtr rownieŻ moze powodowac podobny objaw.

polex9 05-08-14 21:04

Filtr paliwa oczywiście wymieniony . Też sugerowałem mechanikowi ze moze pompa jest źle zainstalowana , to powiedział ze nie ma takiej możliwości bo ona wchodzi na zatrzask w sensie przekrecenia zgodnie z ruchem wskazówek zegara . No zobaczymy na razie mam 1/2 zbioprnika i autko pierwszy dzień odpala .

Autko odpala 2 - gi dzień

polex9 10-08-14 10:36

Autko jak na razie odpala tylko to dziwne wskazywanie poziomu paliwa . Wczoraj miałem 1/2 zbiornika , a dzisiaj 1/4 . Powiedzcie czy to możliwe aby ta pompa była źle zamontowana i stąd powyższe objawy przy niskim poziomie paliwa? Czy możliwe jest to że ta pompka pływa sobie bezwładnie w zbiorniku?

mjprzem 11-08-14 08:55

tak bardzo mozliwe bo jesli miales 1/2 a pozniej 1/4 i napewno tego nie wyjezdziles albo samochod nie stal dlugo na nierownym terenie to moze tak byc. jezeli masz komputerek pokladowy to w mozna w nim sprawdzac na biezaco ilosc paliwa w baku w litrach.

a jezeli niemasz to tak jak pisalem-mozliwe ze tryb serwisowy ma taka funkcje ze bedzie pokazywal na biezaco aktualny poziom paliwa-

bo wskaznik pokazuje sredni poziom paliwa czyli taki ktory nie uwzglednia chwilowych wachan.

polex9 11-08-14 15:26

Mechanior twierdzi że nie ma możliwości źle zamontowac pompę , bo niby wchodzi na jakiś zatrzask .

Adzi 14-08-14 13:58

podłącze się mam podobny problem z tym że czasami problem pojawia się jak mam nawet pół baku ale chyba rzadziej, problem jest taki (na zimnym silniku nie ma żadnego problemu)
-przy spokojnej jeździe na 4 biegu przy 2 tys obrotow lekko muskając gaz jest wporządku ale gdy chcę np wyprzedzić i lekko przyspieszam samochód tak jakby raz czasami dwa razy sie zadławi i idzie dalej
-problem jest gorszy gdy wjezdzam pod góre na wiadukt itp (nie jest to zawsze ale mam 2 wiadukty na których dzieje sie to prawie zawsze:???:) auto zachowuje sie jakby zostało odcięte paliwo wciskam gaz zero reakcji jakby wyłączony samochod (nie gasnie) wtedy wrzucam na luz troche pogazuje, włączam bieg i jade,,
może ktoś coś ? :confused:
- tak samo przy redukcji na 2 bieg z niskich obrotów ( też nie zawsze )
kable swiece filtr paliwa wymienione

polex9 14-08-14 15:51

U mnie gdy tak się dzieje to nawet na luzie nie podgazujesz po prostu sie dusi (lecz nie gaśnie) . Dopiero po zgaszeniu silnika jedzie pare kilometrów z werwą a potem to samo

Radek_16V 14-08-14 18:17

Adzi sitko w pompie paliwa to wyczyszczenia. Kilka postów wyżej masz jak to zrobić ;)

polex9 05-06-17 11:05

Witam odswieżam temat bo chyba doszedłem do ładu z ta pompa paliwa. Okazało sie ze "mechanik" zamontował pompe od innego auta . Po wyjeciu nawet był opis na pompie MK3 . Powiedzcie jak to mozliwe ze to wogole działalo i pasowało . No i czy to moze byc przyczyna moich problemow . Zamówiłe pompke uzywana i własnie czeka na montaz. Kostka elektryczna była ta sama tylko mniej pinów i inaczej podpiete kable. Czary czy co ?

Taka oto pompke zamontowano rok temu do mojego focusa mk1 1,6 1999

https://zapodaj.net/4baab75490420.jpg.html

Nawet nie wiem od jakiego to auta ale kosztowało mnie to 400 zł

<a href=https://zapodaj.net/4baab75490420.jpg.html>20170610_123108.jpg</a>


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi