Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Dziwny hałas FILM (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=32615)

baculka 18-11-09 16:57

Dziwny hałas FILM
 
Witam,

Proszę posłuchać i odecnić. Co może tak hałasować szczególnie po dodaniu azu. Dodam, że nic takiego się nie dzieje jak silnik dobrze jest rozgrzany!


MisiekT 18-11-09 17:09

zimny silnik jest glosniejszy, ja tam nic niepokojacego nie slysze... masz sprawne swiece?

elite 18-11-09 17:12

bardzo ladnie chodzi :P troszke tam rolki sobie popiskuja, ale to na razie nie ma sie czym przjemowac mysle.

baculka 18-11-09 17:15

a ten klekot po dodaniu gazu? Mam wrażanie, że nie powinień tak stukac po dodaniu gazu. Świec nie sprawdzałem dawno. Jak długo po odpaleniu pracują świece?

Bourne 18-11-09 17:46

takie dziwne uderzenia słychać tak jakby coś w pokrywę zaworów stukało

Gwidon 18-11-09 18:09

Ja słyszę twarde pukanie za silnikiem , od strony skrzyni biegów.
Może przy otwartej masce będzie można dokładniej zlokalizować.
Od 47 sekundy wyraźnie słychać pukanie , nie wzrasta wraz z dodawaniem gazu.

stelmach 18-11-09 18:33

w 44 sekundzie słychac mocny stukot - wg mnie nie jest to normalne więc ja bym to przypilnował - moze to zawory?

MisiekT 18-11-09 18:36

doszukujecie sie spisku :) jak dla mnie niedogrzany silnik i tyle...drobne stuki/puki i inne byc moze sa, ale to moze byc juz zuzyta poduszka albo cokolwiek w tym stylu - sam silnik pracuje w porzadku

Gwidon 18-11-09 18:47

To nie zawory, może być mocowanie silnika jak sugeruje MisiekT.
Za skrzynią jest mocowanie sktzyni tzw. ósemka może być wybita i drgania na zimnym silniku przenoszą się na budę.

Wilu117 18-11-09 20:15

Ja też słyszę te stuki i bynajmniej u mnie coś takiego nie występuje.

baculka 18-11-09 20:37

witam,

Misiek T ma rację silnik pracuje normalnie. Spala normalnie, moc normalna, wskazówka obrotomierza nie faluje. Stuki te z ponad 40 sekundy występuja tylko przy zimnym silniku. Czuć je najbardziej we wnetrzu przez pedał sprzegła.

wro_bel 19-11-09 08:39

Mój TDDI pracuje dokładnie tak samo i też wkurza mnie, że na zimnym jak się rusza to tak jak ursusem, ale jak się rozgrzeje to cichnie i pracuje normalnie (chyba - nie porównywałem z innym TDDI). JAk wcisnę sprzęgło to dźwięk się nasila ale to podobno normalne. Mechanik w lipcu powiedział mi, że taki głośny klekot na zimnym silniku i cichnący jak się rozgrzeje może świadczyć o tym, że któryś wtrysk nie domaga, ale jeszcze nie byłem u speca od wtrysków żeby zrobić próbę przelewową. Spalanie mam chyba normalne (jazda mieszana 50/50 miasto z trasą ok. 6L). Chyba nie ma się czym przejmować.

MisiekT 19-11-09 09:53

a IMO to kwestia niedogrzania - mialem podobnie na starych swiecach, wymienilem kilka dni temu na swieze i praktycznie od samego startu chodzi ciszej i rowniej...

baculka 19-11-09 10:17

Świec nie sprawdzałem i jakoś nie pałam chęcia zrobienia tego sam. Podejrzewam, że będę móg to zrobić za około miesiąc.

MisiekT 19-11-09 10:26

jak nie wymieniales to po prostu wymien - teraz masz promocje i oryginaly kosztuja 35zl/szt. majatek to nie jest a oszczedzasz i silnik i nawet troche wachy, bo znacznie szybciej sie rozgrzewa

wro_bel 19-11-09 10:31

No ja się miałem umówić na sprawdzenie, ale chyba od razu po prostu wymienię, bo za samo sprawdzenie w Poznaniu wołają 60-70 PLN, a komplet nowych świec oryginałów z wymianą 180 PLN, więc nie ma co dokładać 1/3 ceny posiadania nowych świec.

baculka 19-11-09 10:31

Misiek, jakie świece polecasz w tej cenie?

wro_bel 19-11-09 10:36

No właśnie - lepsze oryginalne fordowskie czy Bosch?

MisiekT 19-11-09 10:52

Fordowe sa po 35zl/szt., wiec chyba oczywiste ze oryginaly

Atol_2008 19-11-09 17:25

Baculka dla mnie to wygląda albo na jakiś wtrysk przytarty albo napinacz paska wielorowkowego, bo on także potrafi porządnie zastukać.Bardziej bym stawiał na wtryskiwacz:)

baculka 19-11-09 17:44

Atol_2008 a czy jeżeli byłby to wtryskiwacz nie tłuk by też tak samo na ciepłym?

Atol_2008 19-11-09 17:53

czasami wtryskiwacz jak pracuje wolno to się nie przycina -dopiero na wyższych obrotach jest to zauważalne

MisiekT 19-11-09 17:55

eee tam, powazne uszkodzenie wtryskiwacza w TDDi jest malo prawdopodobne... skoro problem jest na zimnym, to i tak pierwsze co warto ogarnac to swieze swiece

Atol_2008 19-11-09 17:57

A co mają świece żarowe do tego??????
Służą do leprzego uruchamiania silnika i tyle później nie działają więc jak odpali i chodzi równo to bez znaczenia czy świeca jest dobra czy nie.A jak bylo słychać na filmie silnik pracuje równo.

MisiekT 19-11-09 18:00

ile czasu dzialaja to wielka niewiadoma - ile ludzi tyle opinii
faktem jest, ze przy sprawnych swiecach temperatura w silniku osiaga odpowiedni poziom znacznie szybciej i silnik chodzi rowniej/ciszej praktycznie od samego rozruchu... przerobilem to w piatek 2 tyg. temu wiec mozemy dyskutowac do woli

Atol_2008 19-11-09 18:08

czas nagrzewania świecy trwa około 10 sek. i tylko po to aby rozgrzać powietrze w cylindrach i tyle później nie działają. Podłącz sobie do przewodu podgrzewania świec próbówkę 12 V i niech ktoś uruchomi silnik.Efektem będzię zgaszenie lampki przez przekaźnik i już więcej nie będzie podgrzewania i tyle.

---------- Post dodany o 18:08 ---------- Poprzedni post był z 18:03 ----------

MisiekT może masz na myśli świece do podgrzewania płynu chłodzącego? One zaczynają grzać około 0 st i jest ich 3 szt.Steruje nimi komputer więc i on wyłącza w chwili, gdy silnik osiągnie określoną temperaturę. Dzieki nim od samego rozruchu do kabiny naplywa ciepłe powietrze.

MisiekT 19-11-09 18:13

nie, nie mam na mysli zadnych dodatkowych nagrzewnic - zwykle, standardowe, seryjne w kazdej foce w dieselu, swiece zarowe [rotfl]
czy dzialaja 10 sekund czy dluzej nie ma znaczenia - fakt ze sa po to zeby ulatwic rozruch i prace silnika w poczatkowym etapie rozgrzewania

Atol_2008 19-11-09 18:44

Kolego MisiekT ja nie mówię o opcjach płatnych jako pakiety dodatkowe przy zakupie, tylko o seryjnym aucie. Widzę,że nie masz pojęcia o czym piszę więc proszę bardzo fotka
http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...6547fe6050e36e
Jest to zdjęcie nagrzewnicy z Golfa TDI bo do foki nie znalazłem na szybkiego, lecz wyglądem niewiele się różni od tej na zdjęciu
Jest to urządzenie do dodatkowego podgrzewania zarówno kabiny jak i podgrzewania chłodniczki oleju w celu jego rozgrzania aby lepsze smarowanie miała turbina.
Występuje seryjnie w silnikach Diesla z Turbodoładowaniem i nie tylko w fordach tak dla twojej wiedzy.Focusy mają zamontowane to ustrojstwo na grodzi czołowej kabiny, a F II przy nadkolach.Wiec zanim zaczniesz się nabijać poczytaj trochę o układach chłodzenia i wstępnym podgrzewaniu silnika.

A wracając do tych jak mówisz zwykłych świec żarowych - to faktem jest ,że są po to aby ułatwiać rozruch silnika w niskich temperaturach a praca ich sie kończy po uruchomieniu silnika i taka jest cala prawda dotycząca świec i podgrzewania

MisiekT 19-11-09 18:57

ciekaweeee, naprawde ciekawe... jestes obeznany w temacie jak widze doskonale - mozesz znalezc fotke tego ustrojstwa w FFI TDDI, albo chociaz zaznacz na fotce gdzie jest, a najlepiej zarzuc obrazek z instrukcji albo TISa :)

PS. rozumiem ze pasuja tam za kazdym razem dokladnie takie same swiece jak do silnika? :)

Atol_2008 19-11-09 19:50

Kolego MisiekT niestety jesteś w błędzie:(.Do silnika są świece tzw.ołówkowe -długie a świece do podgrzewania są inne - krótsze. Pasują tam świece firmy BERU o symbolu GN 984 010022625
12V 67/30mm M12x 1.25 -- cena około 75 zł za szt.
Ale jak się zna wartości można dopasować za 30 zł za szt. :)(opel,golf,renault itp)
co do zdjęć to znalazłem od mondeo i focusa C-Max 2,0 TDCI- tyle,że w modelu C-Max zasada działania oparta jest na podgrzewaniu spalinami.
Jeśli nalegasz na zdjęcia to je zrobię w moim aucie 1,8 TDDI jak znajde trochę czasu.

MisiekT 19-11-09 23:02

zdecydowanie nalegam na zdjecia, najchetniej razem z instrukcja jak to znalezc - autentycznie nie wierze ze bylo to montowane w standardzie... oznaczaloby to ze kazdy diesel powinien dosyc szybko dawac cieple powietrze do kabiny - a zdecydowanie tak nie jest...

Atol_2008 20-11-09 18:07

MisiekT -nie napisałem ,że każdy posiada tylko,że mają to diesle z silnikiem zwykłym z którego są wyciskane wszystkie poty:) tzn o wyższej liczbie koni niż najniższy standard:)
Jak będe miał czas zrobię zdjęcie i wstawię.Pozdrawiam Atol
P.s.
Moje auto jest wyprodukowane w Polsce i w standardzie-2szyby elektryczne ,2 poduchy i koniec ulepszeń :(, wiec sam oceń czy to nie standard.

MisiekT 20-11-09 18:12

czyli w jakich modelach FFI wedlug ciebie jest to standard? zaczynasz sie platac :)

Atol_2008 20-11-09 18:20

Już ci napisałem post wyżej

MisiekT 20-11-09 18:23

nie napisales... za to wczesniej pisales ze masz to w TDDi (czyli najslabszy diesel) i uwazasz ze masz ta dodatkowo "nagrzewnice" fabrycznie... a ja to neguje i uwazam, ze nawet jezeli faktycznie masz, to nie wystepowala ona fabrycznie w FFI - moze kwestia odpowiednich opcji za doplata...

tak czy inaczej czekam na opis gdzie tego szukac i fotki :)

PS. jakby jakiemus modowi sie nudzilo to dobrze byloby rozdzielic watki...

Atol_2008 20-11-09 19:33

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 385383)
nie napisales... za to wczesniej pisales ze masz to w TDDi (czyli najslabszy diesel) i uwazasz ze masz ta dodatkowo "nagrzewnice" fabrycznie... a ja to neguje i uwazam, ze nawet jezeli faktycznie masz, to nie wystepowala ona fabrycznie w FFI - moze kwestia odpowiednich opcji za doplata...

tak czy inaczej czekam na opis gdzie tego szukac i fotki :)

PS. jakby jakiemus modowi sie nudzilo to dobrze byloby rozdzielic watki...

Kolego MisiekT oto screen z programu który zapewne znasz tu jest link:

http://img44.imageshack.us/i/podgrzewaczwstpny.jpg/

i jak się dobrze wczytasz to zauważysz,że posiadają to auta od 1998 r. do 2005r.
i nazywa się to fachowo "elektryczny pomocniczy podgrzewacz wstępny"
Chyba rozwiałem twoje wątpliwości a jeśli dalej chcesz drążyć to nic innego tylko udaj się do najbliższego serwisu Forda i tam sobie z panami pij kawkę i debatuj.
W przyszłym tygodniu wlepię zdjęcie, żebyś nie myślał,że wziąłem sobie to z kosmosu.

baculka 20-11-09 20:11

Paowie, zapominacie o moim klekocie dziwnym :-)

Gwidon 20-11-09 20:42

Otwórz maskę i nagraj film na nowo.
Obecnie jestem po przeszczepie silnika w TDDI. Na liczniku foka ma ponad 300 tyś. Wymieniłem już chyba waszystko za wyjątkiem blach ( nigdy nie był bity),może coś z praktyki podpowiem.
Tak jak poprzednio pisałem pukanie słychać wyrażnie ,nie jest to panewka (ona gada innaczej). Pisałeś ,że czujesz drgania na sprzęgle. Może to wysprzęglik lub któraś ze sprężyn na tarczy sprzęgła (tzw.tłumik drgań) i tarcza puka wolnych obrotach
Zdejmij pasek osprzętu (śruba na napinaczu 15) i uruchom na chwilę silnik, sprawdz czy puka.

MisiekT 20-11-09 21:39

Atol, link mi sie niestety nie otwiera - napisz po prostu gdzie to ustrojstwo sie znajduje - poszukam sobie jutro... do ASO na pewno nie pojade, bo tym bardziej Panowie beda zaskoczeni :)

---------- Post dodany o 21:39 ---------- Poprzedni post był z 21:26 ----------

PS. przy okazji sprawdzilem opis swiec zarowych w "sam naprawiam" dietera korpa - zrodlo srednie, ale niemniej zrodlo" - wedlug tej ksiazki w zaleznosci od temperatury i warunkow, swiece zarowe moga dzialac nawet do dwoch minut po rozruchu zimnego silnika

ja tam czekam na fakty, na razie jest twoje slowo przeciwko 99% posiadaczy FFI w dieselu ktorzy w zime przez pierwsze kilka km marzna w aucie [rotfl]

grzybek 20-11-09 22:02

Po 2 minutach to z tych świec raczej nic nie zostanie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi