Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   HELP - lampka ostrzegawcza silnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9785)

MAX 07-04-06 23:36

HELP - lampka ostrzegawcza silnika
 
Witam

Jechałem wczoraj w trasę. Wszystko było ok. W drodze powrotnej ok. 14 km przed domen silnik zaczął się dziwnie zachowywać. Wyraźnie było czuć jak momentami tracił moc. najbardziej było to czuć przy wyprzedzaniu lub ruszaniu z miejsca.
Dojechałem do domu. Na wolnych obrotach chodził ok. Delikatnie naciskałem gaz zwiększając obroty i nic się nie działo, ale jak mu krótko i gwałtownie nacisnąłem gaz czuć było jakby się dławił. Miałem podniesioną maskę i w momencie naciskania pedału gazu słyszałem spod maski jakieś syknięcie, jakby powietrze.
Myślałem, ze mu przejdzie i zostawiłem auto. Po 6 godzinach jechałem odebrać żonę z pracy. 5 km w jedna stronę. W pierwszą stronę było ok. Myślałem, że mu przeszło. Ale wracając czułem jak traci moc. Jakby nie chodził na wszystkie cylindry. Po 2 km zapaliła się lampka ostrzegawcza silnika (pomarańczowa z lewej strony na samym dole). Jak delikatnie dodawałem to gazu silnik pracował równo, ale jak tylko chciałem troszkę przycicnąć, od razu dławił się i tracił moc. Z dusza na ramieniu dojechałem do domu i zostawiłem foczkę przed domem.

Co się mogło stać? Myślałem, że może coś z układem chłodzenia, ale z temperaturą i płynem wszystko jest ok.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale tydzień temu myłem silnik.

Będe wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
MAX

maxlodz 08-04-06 09:35

99% cewka, miałem tak w poprzednim FFi 1,4

MAX 08-04-06 11:58

Cytat:

Napisał maxlodz
99% cewka, miałem tak w poprzednim FFi 1,4

Też tak mi się wydaje. W poniedziałek jestem umówiony u znajomego na stacji diagnostycznej. Ma moją foczkę podłączyć pod komputer i powinno być dokładnie wiadomo co jest grane.

Pozdrawiam
MAX

[ Dodano: Sob 08 Kwi, 2006 14:18 ]
Teraz coś wam napiszę, tylko się nie śmiejcie. Podjechałem jeszcze dziś do znajomego mechanika. I co się okazało. W komorze w której znajdują się świece było pewno wody. On się dziwił, że auto w ogóle jeździło. Wyciągnął mi wodę i od razu jest lepiej. Teraz fod domem zdjąłem fajki ze świec i suszę go na słoneczku. W życiu bym nie pomyślał, że tam może być woda. No tak, ale przesiadłem się na focusa z BMW, a tamte silniki są sałkiem inaczej skonstruowane.

Zobaczymy co się będzie działo po wyschnięciu, mam nadzieję, że będzie ok. Jak nie to będę szukał dalej. I jeszcze komputer zresetuję, żeby kontrolka zgasła. Wystarczy wyjąć bezpiecznik 36 na jakiś czas?

Pozdrawiam
MAX

CAr 08-04-06 14:31

bezpiecznik nr. 36 służy do kasowania komputera pokładowego/kompa do steerowania pracą silnika, spróbuj jak pomoże to oki, jeżeli nie to jedź na kompa i ci zresetują.

MAX 08-04-06 15:32

Cytat:

Napisał CAr
bezpiecznik nr. 36 służy do kasowania komputera pokładowego/kompa do steerowania pracą silnika, spróbuj jak pomoże to oki, jeżeli nie to jedź na kompa i ci zresetują.

Jednak nie pomogło. W poniedziałek pojadę go zresetować.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi