Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] 1.8 + LPG - regulacja luzu zaworowego (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55503)

tomekxo 20-02-12 10:05

1.8 + LPG - regulacja luzu zaworowego
 
Mam focusa mk1 1.8 z lpg. Gdy go kupilem mial jakies 105.000 km. Moj aktualny przebieg to 189.000 km w tym jakies 80.000 km juz na gazie. Ostatnio wpadly mi w oko posty o regulacjach luzu zaworowego i tak zaczalem zastanawiac sie czy u mnie by nie wypadalo sie za to zabrac. Ale nie wiem czy w 1.8 reguluje sie go za pomoca plytek czy szklanek. I jaki jest koszt zrobienia tego. Dodam jeszcze ze w zasadzie nie slysze jakiegos specjalnego klekotania czy cos w podobie co by wskazywalo na koniecznosc robienia tego, ale moze sie nie znam. Jednak mam juz spory przebieg w tym polowa na gazie i moze jednak trzeba to zrobic :)
Prosze o opinie...

Marcinek22 20-02-12 12:53

Ja też nie słyszę nic niepokojącego ale nie zaszkodzi. Czasem może nie być słychać a płytki mogą mieć już luz,
pzdr

Thot 20-02-12 15:23

W 1.8 reguluje się płytkami zaworowymi. Z kosztami to różnie bywa, płytki kosztują do 20zł za sztukę. Kupowałem 6 płytek zapłaciłem 48zł bodajże. Mechanikowi po znajomości dałem 50zł za robotę.

A jeśli nic się nie dzieje, to wystarczy zdjąć pokrywę zaworów i sprawdzić tylko luz. Może regulacja nie będzie konieczna.

Pozdrawiam

panstwoGestwiccy 23-02-12 21:34

Cytat:

Napisał Thot (Post 681077)
A jeśli nic się nie dzieje, to wystarczy zdjąć pokrywę zaworów i sprawdzić tylko luz. Może regulacja nie będzie konieczna.

Dokładnie, ja za sprawdzenie luzów zapłaciłem 80zł. Jak wyjdą za małe luzy, to wtedy będziesz się zastanawiał.

michmarmik 23-02-12 22:13

Cytat:

Napisał tomekxo (Post 680929)
w zasadzie nie slysze jakiegos specjalnego klekotania czy cos w podobie co by wskazywalo na koniecznosc robienia tego,

ot i nie ma się czym przejmować. Naprawdę trzeba nieźle katować 1.8 żeby coś się porobiło z głowicą typu wypalanie zaworów lub wybicie gniazda. :)

Marcinek22 24-02-12 07:55

Ja ostatnio sprawdziłem płytki u siebie i wszystko było ok,
pzdr

Thot 24-02-12 10:20

Jeśli, jest dobra instalacja, dobrze zamontowana i wyregulowana to nie powinno być żadnych problemów, a dla świętego spokoju dokonuje się sprawdzenia co około 20kkm

TERBUH_B 26-02-12 15:03

Jak jeszcze jeździłem foką to w kuta motors w warszawie spece stwierdzili iż foka na lpg kontrola luzu zaworowego co ok 30tys
Wcześniej przelatałem ok 60tys i były podparte po regulacjach silnik odzyskał moc i wigor

Majki89 27-04-17 06:04

Witam i odgrzewam koltleta bo może mi ktoś pomoże.

Panowie, chciałbym sprawdzić luz zaworowy.
Według instrukcji z http://focus.korona-pl.com/TIS/#top muszę ustawić koło pasowe w pozycji ZZP, gdzie znajdują się znaczniki. Jednak na moim kole nic nie ma?!
Wygląda podobnie:
https://lh3.googleusercontent.com/H1...w=w785-h589-no

Może ktoś pomóc w zlokalizowaniu właściwego położenia...?

tinek 27-04-17 08:56

ustaw sobie na jednych zaworach krzywkę wałka do góry i zmierz, kręcąc dalej następne będą się tak ustawiały, a przy jednym ustawieniu min. 4 zawory powinno udać się zmierzyć, szukanie ZZP nie jest potrzebne

Majki89 27-04-17 17:23

Taki pomiar jest właściwy, ale dla 1.4 i 1.6. W 1.8 trzeba ustawić w położeniu DMP (ZZP).

tinek 28-04-17 08:08

Nie żartuj... luz mierzysz pomiędzy szklanką a wałkiem, którego krzywka ma być ustawiona "do góry" i tyle - popatrz sobie na zdjęcie w tisie, jak tak bardzo do szczęścia potrzebne jest Ci ZZP to włóż wkrętak w otwór świecy pierwszego cyl i jak max się podniesie i zawory będą zamknięte to go znalazłeś.

Majki89 28-04-17 17:54

Też tak myślałem...
Tylko- chyba nie po to wypocili dwa rożne sposoby.
Te zdjęcie mają się tak do rzeczywistości jak zdjęcie oznaczeń na kole pasowym.

Ogarnięte z pomocą mechanika. Dwie cechy są nabite tak jakby "majzlem" na kole pasowym,ledwo widoczne. Dla pewności sprawdziliśmy jak Kolega pisze- na śrubokręt.

Położenie krzywek nie były do góry, tylko jakby w niepełnym poziome (wdech i wydechy "mijały się") co pozwala na pomiar wszystkich zaworów na jednym cylindrze -tak jak jest to opisane w TIS.

Od razu mówię, że są różnice w wynikach między pomiarem z instrukcji a z krzywkami pionowo do szklanki. Nieznaczne, ale są.

Radek_84 28-04-17 17:57

Wykręć świece to będzie się lżej kręciło wałkami. Tak jak koledzy pisali, krzywka do góry i szczelinomierz między szklankę /płytkę a część cylindryczną krzywki i spokojnie sobie z tym poradzisz.
Spóźniłem się :-)

Majki89 29-04-17 02:34

Tylko pomiar z krzywkami do góry daje różnice ok. 0,04mm - zależy pewnie od mierzącego :-)

Arturw90 09-05-17 23:16

Założyłem temat w dziale silnik ale zapytam też tutaj.
Czy ktoś ze śląska może polecić mechanika, który ogarnie luz zaworowy w silniku 1.8 za niezbyt wygórowaną cenę ?

slawek11 10-05-17 22:08

Nie ma na to zlotej recepty, jesli bedzie trzeba sciagac walki to dolicz koszt nowego rozrzadu od razu.

Arturw90 15-05-17 22:11

Dobrze rozumiem że trzeba też doliczyć inne rzeczy. Ale w pewnym warsztacie powiedzieli mi 400 zł za samo sprawdzenie luzu. Czy ktoś ze Śląska regulowal luz zaworowy u mechanika i mógłby takowego polecić?

michmarmik 16-05-17 10:05

dobry mechanik powie Ci 400zł, ale zwykle biorą ok 300-350 za regulacje. chyba zależnie ile płytek wymieniają. nie ma sensu wymieniać rozrządu jak ściągają wałki, po co. no chyba że wymiana i tak nie długo się zbliża to tak.

JohnLenin 29-04-18 10:08

Cześć. Jaki ma być prawidłowy luz zaworowy w FF2 1.8 125KM?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi