Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] 2.0 B+G Problem z intensywnym dymieniem na zimnym (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=73531)

Haden 24-03-15 20:15

2.0 B+G Problem z intensywnym dymieniem na zimnym
 
Witam, po zakupie Focusa okazało się, że przy odpalaniu na zimnym silnik strasznie dymi z wydechu na biało. Mechanik do którego zaprowadziłem auto od razu wpadł na pomysł, że jak dymi na biało to uszczelniacze pod głowicą są do wymiany, jednak dymienie to jest jedyny objaw wśród wielu oznak, że uszczelka jest do wymiany. Płyn wyrównawczy jest normalnego koloru, nie ma "gluta" pod korkiem, stan oleju niestety nie miałem jeszcze jak sprawdzić. Co jeszcze może być innego co może skutkować takim nadmiernym dymieniem, że dym zakrywa "pół osiedla" ?

Pozdrawiam

Radek_16V 24-03-15 20:26

A jak się zagrzeje to też dymi na biało?

Haden 24-03-15 20:35

Jak się zagrzeje to delikatnie przy wkręcaniu na wyższe obroty, ale w hyundaiu co też jest zgazowany (zapomniałem dodać że focus ma gaz od ok 30 000 przebiegu) dymi tak samo no i to już bardziej jak para wodna.

Edit: Chociaż przy odpalaniu też mi to wygląda jak potężna para wodna w której jak to znajomy powiedział "nie czuć oleju" czy tam czegoś. Przepraszam ale jestem amatorem ;)

Jacob_ 25-03-15 21:16

Chociaz mam mondeło, ale tez zetec 2.0 to przy gaziorze zawsze mi dymi na bialo ;p

To nie zaden problem, ja bym sie nie przejmowal az tak chyba... ;)

Nawet jak cieplo to tez cos tam zadymi, jak zimniej to tym bardziej :D

Haden 26-03-15 13:22

Wczoraj odebrałem auto od mechanika wymienił w sumie termostat, wyczyścił krokowiec i uszczelnił jakiś przewód (dokładnie niestety zapomniałem o to dopytać który) i rano przy +8 temp zewnętrznej okazało się, że przestał dymić tak jak wcześniej a on sam był zdziwiony, że to ustąpiło. Zobaczymy jeszcze jutro rano jak to będzie :)

maniek19828 27-03-15 12:59

Witam miałem tak u siebie w poprzedniej foce i wymiana listwy wtryskiwaczy pomogło jeśli ci nie przestał dymić to podjedz do gazownika i sprawdz wtryski.

Haden 28-03-15 17:01

W czwartek wieczorem pojechałem wymieniłem świece to rano w piątek od nowa dymi jak oszalały, dzisiaj wymieniłem przewody chociaż wątpię aby to miało coś wspólnego z tym dymieniem, a tak się cieszyłem że cały dzień nie musiałem się wstydzić przy odpalaniu [niewiem]


No i problem powrócił, sądzę że to może być coś wspólnego z tym przewodem który uszczelnił sylikonem zamiast najlepiej od razu wymienić. No cóż, trzeba do niego jechać aby go obejrzał i jak będzie okej to nie pozostaje nic innego niż oddać auto na zrobienie uszczelniaczy :(

maniek19828 30-03-15 21:33

Haden człowieku czy ty w ogóle czytasz to co inni piszą żeby ci pomóc rozwiązać problem wtryski jedz sprawdz do gazownika

Haden 05-04-15 01:10

Widziałem to co napisał, tylko to jest podobno okej, sprawdzone w serwisie na gwarancji. Ostatnio bo kilku krotnym mówieniu o przewodzie odmy, że może być rozwalona mechanik wpadł na to, że była "wessana" w jednym miejscu i nie miała pełnego przepływu tyle, że po tym co widziałem na forum po zdjęciu może się okazać, że jest całkiem rozwalona. Po świętach jadę na wymianę przewodu. Do tego zauważyłem, że bierze mi sporo oleju po przejechaniu ok 500km z ilości oleju na bagnecie spod max spadłem do trochę nad min. Nie długo wybieram się też na sprawdzenie kompresji.

Haden 06-05-15 10:01

Wymieniłem uszczelniacze, jakoś problem nie zniknął za specjalnie :smt090 Chyba muszę się udać do innego gazownika i jeszcze raz sprawdzić te wtryski, ewentualnie sądzi ktoś, że odma może mieć coś do tego problemu ? Może to jest coś związane, że bardzo szybko przełącza mi z benzyny na gaz, czasami nie zdążę ruszyć a tu już przełączony jest na gaz.

Haden 15-05-15 10:33

Mam jeszcze dwa pytania, podczas uruchamiania na zimnym silniku słychać gwizdanie powietrza przy dodawaniu gazu, siedząc za kierownicą słychać to w okolicach przepustnicy, co za tym idzie możliwe, że łapie lewe powietrze. Przewód odpowietrzania skrzyni korbowej był wymieniony. Miał ktoś podobny problem ? W ogóle teraz to w tym dymie czuć tylko spaliny. Jeszcze po podłączeniu komputera pokazało mi komunikat "Mieszanka B1 zbyt uboga".

A jeszcze jedno pewnie wyjdę na głupka, ale już sam nie wiem gdzie idzie ten przewód odpowietrzania skrzyni korbowej. To jest ten ?

http://s2.postimg.org/kzx3p9195/2799195639a342bbmed.jpg

Dwóch mechaników wskazało mi, że idzie on od tyłu później przechodzi pod cewką i leci gdzieś dalej (ale dokładnie nie pamięta) i gdzie jest ten zaworek od odpowietrzania dokładnie ?

Hym... co do tego przewodu to on w ogóle nie trzyma mi się w obudowie filtra powietrza, po prostu na wcisk nie chce wejść i wypada.

Haden 08-06-15 13:40

Kolejna sprawa w temacie. Na które ktoś może tym razem odpowie. Sprawa z tym dymieniem wygląda dosyć dziwnie. Ponieważ teraz gdy się zrobiło bardzo ciepło to gdy temperatura jest w granicach 26/30 stopni to auto może stać 24h i przy takiej temperaturze jak odpalę to nie ma dymu. Hym... ?

czarny-daffy 01-07-15 23:58

Cytat:

Napisał Haden (Post 1069813)
Kolejna sprawa w temacie. Na które ktoś może tym razem odpowie. Sprawa z tym dymieniem wygląda dosyć dziwnie. Ponieważ teraz gdy się zrobiło bardzo ciepło to gdy temperatura jest w granicach 26/30 stopni to auto może stać 24h i przy takiej temperaturze jak odpalę to nie ma dymu. Hym... ?

odpowiedz jest prosta jak wstawienie butli gazowej w nadkole!

Metal jaki by nie byl rozszerza sie pod w plywem temperatury i prawdopodobnie dlatego nie kopci. Wymien uszczelniacze zaworowe :smt048

Pzdr

Haden 06-07-15 09:31

Trochę wyżej pisałem, że po wymianie uszczelniaczy nic nie pomogło :P Do roboty poszły pierścienie ale w końcu skończyło się na wymianie silnika, wydaje się, że udało się trafić na zdrowy ale na razie zrobiłem na nim tylko 400km.

Haden 10-09-15 10:01

No to powtórka z rozrywki... -_- Temperatury spadły do tych 16 stopni i zaczęło się dziać to samo co wcześniej... Już sam nie wiem gdzie szukać przyczyny, macie jakieś pomysły ?

Dodam, że na nowym silniku oleju nie bierze, wody nie gotuje.

Chyba już wiem co może być przyczyną... Jednak ta listwa wtryskowa która niby miała być dobra ://

Haden 20-09-15 23:38

Listwa jeszcze nie wymieniona ale wątpię, też aby ta od gazu dawała takie objawy skoro 3 dni jeździłem na Pb i było to samo... U mnie to wygląda czasami aż tak jak na tym filmiku ale w poprzednim silniku z tego powodu, że dymił uszczelniacze wymieniałem i było to samo a sądzę, że takiego pecha nie mam że w tym teraz uszczelniacze leżą i dymi tylko przez nie poniżej 18 stopni i sądzę, że bardziej gdy np pada... :/



Najlepsze jest to, że gdy on tak dymi to przy dodawaniu gazu słychać takie gwizdanie po jakimś czasie się uspakaja już w czasie jazdy (dymi przez od 30 sekund do 2 minut). Jest to właśnie przy niższych temperaturach bo przy wyższych tego gwizdania tak nie słychać albo w ogóle bo wtedy też nie dymi. To samo było na poprzednim silniku ale mechanik powiedział, ze to jest nic :/

Haden 13-02-16 18:21

Muszę wrócić niestety do tematu, w nowym silniku wymienione zostały uszczelniacze i uszczelka pod głowica, myślałem ze problem ustąpił bo były minusowe temp to i myślałem ze to woda chociaż dymił i tak mniej niż to co się dzieje teraz, mam ubytek oleju na poziomie 0,3-0,5l na 1000km z czego prawdopodobnie część ucieka przez wejście od bagnetu, pierścienie były sprawdzone wyglądały dobrze i progów nie było jedynie co przychodzi mi do głowy to zaworek od odmy, sadzicie ze on może dawać takie objawy ? Listwa od gazu wymieniona.

Dodam, że masakra rozpoczęła się po odebraniu auto po regulacji instalacji gazowej i wymianie tej listwy. Do tej pory wszystko było dobrze, ale co ma gaz do tego ?! :/

szczenka 16-02-16 11:55

z ciekawości - ile już na naprawy włożłeś?

Haden 16-02-16 12:43

Szczerze to w sam wymieniony silnik i wymianę w nim uszczelki i uszczelniaczy 1000 zł plus inne części licząc z rozrządem, różnymi czujnikami, listwą kolejny 1000 hehe Szkoda gadać :)

No to dodam filmik obrazujący co się dzieje po 8h postoju z moim autem :D


dziabi3 27-03-16 23:54

Pierwsze pytanie czym pachnie to co się wydobywa z tłumika ?

Jak nie pachnie niczym to tylko para wodna.

To co opisujesz pasuje do ściekającego oleju po trzonku zaworu ale mówiłeś że wymieniłeś uszczelniacze.

Taki ubytek oleju jak piszesz to nie jest normalne.

Nie ciągnie ci odmą oleju ?

Moja kobieta ma takze 2,0 i nie bierze grama oleju , od wymiany do wymiany poziom oleju ten sam (5W30).

Haden 31-03-16 09:50

Na nos kilku ludzi to czuć spalinami, mi zalali 10w40, co do odmy to muszę przewód wymienić bo się zasysa, teraz to już dałem sobie z tym spokój bo ile można się z tym męczyć ;)

Kiedyś może jak przypadkiem uda mi się rozwiązać tą zagadkę to dam na pewno znać :) Bo 2 silniki i identyczne objawy, w dwóch robione uszczelniacze, w drugim sprawdzone pierścienie i wymieniona uszczelka to coś tu jest nie tak :) Całe szczęście aż tak dużo w samo ogarnianie dymienia nie włożyłem :D

dymy na wodzie 11-06-16 18:57

u mnie też tak samo dymi, ale i przy jeździe też. Oczywiście podczas jazdy na ciepłym mniej, ale dymi i pali olej. Niedługo idzie na generalkę głowicy, dam znać co i jak :)

Haden 20-02-17 11:06

No więc czas powrócić do tematu... była zima był spokój, ale zagadka nadal nie rozwiązana, a to już tyle czasu, ale ciekawi mnie jedno.

Focus na chwilę obecną dymi nadal zawsze po postoju ok 6-8h ale tylko wtedy gdy:
a) Temperatura na zewnątrz jest wyższa od 0 (przy temperaturze minusowej nigdy nie będzie dymił nawet jak by stał kilka dni)
b) Temperatura jest niższa od ok. 24 stopni (powyżej tej temperatury też nie zadymi nawet po dłuższym postoju)

W czasie jazdy nie dymi w ogóle. Dolewkę oleju muszę robić 0.2l na 1000km (najbardziej chyba przez wycieki). Płynu chłodniczego nic nie ubywa. Dym wpada w szary kolor.

Potrafi ktoś wytłumaczyć czemu dymienie jest akurat w takich określonych temperaturach ?? :)

NeroN 20-02-17 16:07

Zalegająca para wodna w wydechu.

Suchy21 05-11-17 14:21

mi też to wygląda na pare wodną jak auto jeżdżone na krótkim dystansie to się będzie zbierać bo wydech nie jest dogrzany

Haden 07-11-17 12:29

No to odkopałeś trochę temat, ale w sumie zapomniałem podać rozwiązanie.

Jako, że to był drugi silnik który i tak dymił, to były wymieniane uszczelniacze przez geniusza który wsadził za małe... w końcu znalazłem kumatego mechanika który mi to ogarnął wszystko, no więc powodem u mnie były według niego za małe uszczelniacze no i jeszcze możliwe, że przez źle założone pierścienie... heh

Teraz już mam spokój po robieniu uszczelniaczy, gniazd itp.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi