Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Wydech przelotowy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37346)

eclips666 26-03-10 16:04

Wydech przelotowy
 
otoz tak.. zamierzam kupic od jednego z klubowiczow sportowy kolektorek wydechowy :)

orientujecie sie ile kosztuje zrobienie wydechu przelotowego pod ten kolektorek 2.25' [screwy]

przegladałem forum i niestety nic nieznalazłem :(
pisałem i dzwoniłem do firm ktore sa polecane na forum i odpowiedzi niedostałem [niewiem]

moze forumowicze ktorzy maja wydeszki cos pomoga ile i gdzie:)
moze znajdzie sie ktos kto robił niedaleko wrocławia ?? :p

oczywiscie do foczki 2.0 16v

Greg 26-03-10 16:09

Jakieś 2500 płaciłem w wawie za 2,5" oczywiście od kolektora.

Pzdr.

AR3S 26-03-10 16:41

do tego metalowy sportowy katalizator to jakieś 500-600 PLN z montażem (robiłem ostatnio)

MisiekT 26-03-10 18:06

jest sporo firm, szczegolnie na poludniu, ktore za 1500 powinny zrobic juz cos porzadnego (zakladam 2 tlumiki albo tlumik + kat)... gornej granicy nie ma :)

tadzik 26-03-10 18:26

spróbuj u tego gostka http://www.allegro.pl/show_user_auct...p?uid=13137266 ja mam i nie narzekam zrobił nawet dźwięk jaki chciałem

eclips666 26-03-10 18:37

bym sie cieszył jakbym w 2tys sie zmiescił :) :p

MisiekT 26-03-10 19:03

z kolektorem? :) bo jak bez to nie powinno byc najmniejszych problemow i nawet w naszych okolicach znalazloby sie pare miejscowek

eclips666 28-03-10 14:27

kolektorek bede kupował od jednego z klubowiczów :)

i chciałem sie dowiedziec ile ok mam uzbierac sianka na wydech :)
jak w 2 tys sie zmieszczę to syto :p

tadzik 28-03-10 17:34

Cytat:

Napisał eclips666 (Post 429400)
kolektorek bede kupował od jednego z klubowiczów :)

i chciałem sie dowiedziec ile ok mam uzbierac sianka na wydech :)
jak w 2 tys sie zmieszczę to syto :p

przy robieniu bez przesady zmieścisz się w hmmm policzmy (takie wyliczenie ja dostałem)
końcowy - 230zł
środkowy 70zł
zamiennik kata 130zł

do tego rury z dogięciem i montażem w zakładzie tłumikarskim to ok 400zł

to z stali aluminiowanej, z nierdzewki x2

MisiekT 28-03-10 17:48

taaa, gdzie takie ceny? w biedronce? [panna]

za samego kata metalowego nie zejdziesz ponizej 400-500, porzadne tlumiki podobnie... no chyba ze mowa o "dedykowanych" z allego, ktore z przelotem wiele wspolnego nie maja :)

PS. ciekawego dlaczego wedlug Twojej kalkulacji koncowy jest duzo drozszy od srodkowego, mimo ze ten powinien byc znacznie wiekszy. pomijam tez kwestie ze w sportowych wydechach przy tym silniku sie z koncowego raczej rezygnuje :)

tadzik 28-03-10 19:24

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 429442)
taaa, gdzie takie ceny? w biedronce? [panna]

za samego kata metalowego nie zejdziesz ponizej 400-500, porzadne tlumiki podobnie... no chyba ze mowa o "dedykowanych" z allego, ktore z przelotem wiele wspolnego nie maja :)

PS. ciekawego dlaczego wedlug Twojej kalkulacji koncowy jest duzo drozszy od srodkowego, mimo ze ten powinien byc znacznie wiekszy. pomijam tez kwestie ze w sportowych wydechach przy tym silniku sie z koncowego raczej rezygnuje :)

kto pisał o katalizatorze sportowym? ja pisałem o zamienniku jak dostałem wycenę na swój zestaw to tak miałem napisane.

rezygnuje się z końcowego ale jak cała reszta jest na to gotowa a na ulicę większość producentów stosuje układy trójtłumikowe.

nabijasz się z allegro i słusznie ale muszę Ciebie zmartwić - pomyliłeś sie przynajmniej w stosunku do jednego sprzedawcy - ja mam pełen przelot w tym tłumiku który pokazywałem na fotkach

a tak już na całkowitym marginesie jak dobrze wiesz całkowity przelot w silnikach NA też nie jest dobry

Greg 28-03-10 19:26

Dlatego stosuje sie tłumik środkowy z pominięcem ostatniego [chytry]

Pzdr.

MisiekT 28-03-10 19:29

Cytat:

Napisał tadzik (Post 429480)
kto pisał o katalizatorze sportowym?

kolega pisze o wydechu przelotowym, czyli pod katem sprawnosci i osiagow - zwykly kat jest tu nie na miejscu...
nie wspominajac juz ze zamiennik kata za 130zl to raczej juz totalna padaka, bo za tyle to praktycznie mozna sprzedac wklad ze starej serii
Cytat:

Napisał tadzik (Post 429480)
większość producentów stosuje układy trójtłumikowe

wiekszosc producentow seryjnych wydechow... wiekszosc sportowych do Zetec'a 2.0 nie uznaje koncowego

tadzik 28-03-10 20:52

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 429484)
kolega pisze o wydechu przelotowym, czyli pod katem sprawnosci i osiagow - zwykly kat jest tu nie na miejscu...
nie wspominajac juz ze zamiennik kata za 130zl to raczej juz totalna padaka, bo za tyle to praktycznie mozna sprzedac wklad ze starej serii

wiekszosc producentow seryjnych wydechow... wiekszosc sportowych do Zetec'a 2.0 nie uznaje koncowego

uznają czy nie uznają takie a nie inne sa opracowania ja w to nie wnikam bo się nie znam aż tak mocno
podałem cennik jaki ja dostałem i nastepne kroki jaki podejmę przy dłubaniu wydechu to właśnie zakup środkowego i zamiennika kata bo końcowy mam przygotowany pod takie rozwiązanie

Adam Getka 29-03-10 08:53

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 429484)
wiekszosc producentow seryjnych wydechow... wiekszosc sportowych do Zetec'a 2.0 nie uznaje koncowego


Z tego co patrzyłem na stronie Millteka, to nie ma końcowego dla 2.0 RS. W 2.0 NA jest końcowy.

Silniki z turbo są cichsze z zasady.

Greg 29-03-10 11:53

są cichsze bo turbina wycisza

Pzdr.

jajek 30-03-10 00:36

dokładnie tak, turbina przejmuje na siebie cały impet spalin i dlatego układy jedno tłumikowe mają tutaj największe zastosowanie

gRuHa 30-03-10 16:44

Cytat:

Napisał tadzik (Post 429480)
a tak już na całkowitym marginesie jak dobrze wiesz całkowity przelot w silnikach NA też nie jest dobry

argument??

chcecie mieć wydech cichy czy wydajny?
jak cichy to można ebnąć i 5 tłumików, ale wtedy nie wiem po co kolu sportowy kolektor :-P
jak ma być wydajny to duży środkowy i tyle + ewentualnie sportowy kat., bo dobry kolektor też wycisza wydech, co było doskonale widać po CIechowozie!

tadzik 31-03-10 23:11

wydajny nie równa się cichy jak sam dalej napisałeś
a zazwyczaj przelot to zbyt mocne odprężenie i jest związane z falą rezonansową

pablo 01-04-10 16:28

polecam Wojtka Lutomskiego, robił mi wydech do Bemki [up]

http://mazowieckie.teleadreson.pl/pi...114991023.html

matek. 27-09-10 12:28

Witajcie :) mam takie pytanko czy ten wydech bedzie mi pasował do foczki ;> http://allegro.pl/tlumik-sportowy-wm...229987262.html

damianTDCI 27-09-10 13:30

Jak mechanik odpowiednio ogarnie mocowanie to do każdego auta pasuje.

suchy666 27-09-10 21:01

Cytat:

Napisał matek. (Post 488753)
Witajcie :) mam takie pytanko czy ten wydech bedzie mi pasował do foczki ;> http://allegro.pl/tlumik-sportowy-wm...229987262.html

moze byc problem bo z tylu w foce jest mało miejsca na tlumik końcowy - moze pod kątem by się zmiescił.

F_Driver 27-09-10 21:38

Matek widzę że ty do tej foki coraz większe rury wsadzasz ,nie lepiej już zainwestować raz a dobrze i zrobić coś sensownego niż bawić się w jakieś ala mugeny??

tadzik 01-10-10 20:30

nie wiem jak to napisać żeby było dosadnie ale jednocześnie nie było ostrzeżenia i nikt nie poczuł się urażony - może tak : Co za gówna ludzie wyszukują to głowa boli - nie jesteś tego w stanie zamontować poprawnie czyt ładnie a nie wiocha, tej doniczki (bo to tylko do tego się nadaje) z dość prozaicznej przyczyny - tłumik końcowy jest krótki, jest mało miejsca, wlot i wylot są niesymetrycznie. Cóż ciężko się niekiedy schylić.

Poza tym ta chuńska stal nierdzewna rdzewieje - ale cóż cena czyni cuda a ludzie kupują za guziki i się dziwią potem że głośno, że nie ładnie leży, że jakiś dziwny rezonans, że rdzewieje. Kupują po roku następny z nadzieją że będzie inaczej a tu dupa.

Kontynując pomyślcie ile musi kosztować taki tłumik w zakupie Pana / Panią / firmę importującą skoro jest sprzedawany za 140zł.
marża sprzedawcy - ok 30zł
zostaje 110zł na zakup, import, zysk, cło.
to z czego to jest zrobione??????

GCSheko 01-10-10 20:49

Cytat:

Napisał tadzik (Post 490528)
to z czego to jest zrobione??????

...chinczyk zrobi to bez problemów z prawdziwej nierdzewki za 10zł.8-)

MisiekT 01-10-10 22:13

i doda jeszcze trampki gratis :)

damianTDCI 01-10-10 22:33

i dwie pompki :D

GCSheko 01-10-10 23:03

...i "loda":lol:

Rasta 01-10-10 23:28

Cytat:

Napisał tadzik (Post 490528)
nie wiem jak to napisać żeby było dosadnie ale jednocześnie nie było ostrzeżenia i nikt nie poczuł się urażony - może tak : Co za gówna ludzie wyszukują to głowa boli - nie jesteś tego w stanie zamontować poprawnie czyt ładnie a nie wiocha, tej doniczki (bo to tylko do tego się nadaje) z dość prozaicznej przyczyny - tłumik końcowy jest krótki, jest mało miejsca, wlot i wylot są niesymetrycznie. Cóż ciężko się niekiedy schylić.

Poza tym ta chuńska stal nierdzewna rdzewieje - ale cóż cena czyni cuda a ludzie kupują za guziki i się dziwią potem że głośno, że nie ładnie leży, że jakiś dziwny rezonans, że rdzewieje. Kupują po roku następny z nadzieją że będzie inaczej a tu dupa.

Kontynując pomyślcie ile musi kosztować taki tłumik w zakupie Pana / Panią / firmę importującą skoro jest sprzedawany za 140zł.
marża sprzedawcy - ok 30zł
zostaje 110zł na zakup, import, zysk, cło.
to z czego to jest zrobione??????

Masz u mnie plusa +1 :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi