Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Hydrauliczny ręczny (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=41475)

DejaVu 20-07-10 21:01

Hydrauliczny ręczny
 
Ponieważ mam dość słabego seryjnego ręcznego wpadł mi pomysł założenia hydraulicznego. A Zbych ostrzegał że na tarczach bedzie słabszy niż na bębnach. Upatrzyłem sobie taki gotowiec na pompie Wilwooda w UK z mechanizmem zapadkowym. Teraz pytanie jak to zamontowac? Z tego co czytałem to przewód biegnący od głównej pompy wpinamy do pompy od ręcznego i dalej do zacisku koła. Czyli jak chcemy przyhamować nożnym to po wciśnięciu hamulca ciśnienie swobodnie przechodzi przez pompe ręcznego i wchodzi zacisk natmiast po zaciagnieciu samego rękawa latamy bokiem. Czytalem tez że można wykminić dodatkowe zaciski w układzie V tworząc osobny niezależny system hamulcowy. Teraz pytanie czy w mk1 na tył idzie jeden czy 2 przewody od głównej pompy? Bo może potrzebny bedzie hydraulik na podwójnych pompach? Prosił bym o konstruktywne wypowiedzi.

Rasta 20-07-10 22:15

A co będziesz startował w rajdach ew. drifcie?

gRuHa 20-07-10 22:54

1. wal kit wilwooda - zrobisz to na pompie sprzęgła od DFa i też będzie grało :D
2. foka ma układ hamulcowy połączony na skos (lewy przód + prawy tył i na odwrót) więc:
3. dobrze byłoby zrobić oddzielny układ hydrauliczny i...
4. przejdziesz dzięki temu przegląd, bo jak zobaczą, że masz namieszane w ukł. ham. to raczej pieczątki nie dostaniesz
[bigok]

VooDoo123 24-07-10 20:20

Cytat:

Napisał przemekdeja (Post 466323)
Ponieważ mam dość słabego seryjnego ręcznego wpadł mi pomysł założenia hydraulicznego.

Pojazd seryjny to i podzespoły seryjne co nie znaczy, ze nie spełniają warunków bezpieczeństwa. A co do przeglądu to żaden dobrze widzący diagnosta nie podbije pieczątki w dowodzie pojazdu w którym dokonano przeróbek w układzie hamulcowym.

moritz86 24-07-10 21:28

Jak przerobisz układ na przód jedna sekcja i tył druga to nie dostaniesz pieczątki w dowód, bo jest to nie zgodne z homologacją focusa, po za tym muszą być w aucie dwa hamulce, a tak wywalisz ręczny na linke i masz tylko jeden hamulec co też jest nie zgodne z przepisami.
W cento do kjsów miałem ręczny hydrauliczny zrobiony na pompce sprzęgłowej od skody. Przód miałem na jednej sekcji pompki hamulca nożnego, a na drugiej sekcji tył, jedno wyjście na przewód zaślepione i na tył leciał tylko jeden przewód po drodze "szeregowo" pompka ręcznego i trójnik na dwa koła, ale tak jak pisałem na przegląd wtedy trzeba jechac do znajomego pana Kazia i w przypadku jakiegoś wypadku ubezpieczalnia również może się do tego przyczepić.

Adam Getka 24-07-10 22:47

Cytat:

Napisał przemekdeja (Post 466323)
A Zbych ostrzegał że na tarczach bedzie słabszy niż na bębnach.

Ja też zmieniałem bebny na tarcze z tyłu i nie zauważyem, aby ręczny chodził gorzej.

Przemek, a tak w ogóle to dokończ jedną rzecz najpierw (silnik), a nie wymyślasz....jak baba na wyprzedaży.

DejaVu 26-07-10 07:16

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 467824)
jak baba na wyprzedaży.

mówie Ci to przez tą pogode

no silnik zostalo podstroić ale to dopiero jak wrzuce wydech. ale to dopiero jak sie w robocie obrobie czyli za 2tyg.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi