Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Zawieszenie tylne - wymiana (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=51338)

darkens 26-11-12 19:43

Cytat:

Napisał kodens79 (Post 798155)
...jak nie będzie problemów to około 2000 pln

a myslisz, ze po 10 latach nie bedzie problemow z odkreceniem srub :?: :smt017
To tylko FORD - a korozje ma wpisana juz w genach [zaklopotanie]
Bez szlifierki katowej i palnika napewno sie nie obejdzie :D
Zeby potem nie zrobilo sie z 2500 PLN
Mi tylko sie troche kola rozjechaly na kaczke / : \ i od razu cale zawieszenie chcieli wycinac [hehe]
Opon nie scina, wiec czekam do wiosny :)

kunte 27-11-12 08:05

Cytat:

Napisał kodens79 (Post 798155)
Dzwoniłem teraz do PZ , powiedziano mi tak jak nie będzie problemów to około 2000 pln rano oddaje wieczorem odbieram .

Ło matko!! Jestem w szoku!! Żeby aż tak podrożało!!

kodens79 27-11-12 17:39

Cytat:

Napisał darkens (Post 798266)
a myslisz, ze po 10 latach nie bedzie problemow z odkreceniem srub :?: :smt017
To tylko FORD - a korozje ma wpisana juz w genach [zaklopotanie]
Bez szlifierki katowej i palnika napewno sie nie obejdzie :D
Zeby potem nie zrobilo sie z 2500 PLN
Mi tylko sie troche kola rozjechaly na kaczke / : \ i od razu cale zawieszenie chcieli wycinac [hehe]
Opon nie scina, wiec czekam do wiosny :)

Wiesz co miał koleś na myśli problemów ! już nie dociekałem .

Ford Sławek krzykneli 1900pln za cały komplet (tył)

Fidelis Car z Rudy Śl. dziś około 1300pln ale oni wymieniają tulejki i dają oryginalne śruby oczywiście , plus geometria.
Czy wymiana tulejek to dobry pomysł ? Koleś daje gwarancje 12 miesiecy.

Czekam tylko do soboty co mechanik od Mjq powie :)

---------- Post dodany o 17:39 ---------- Poprzedni post był z 17:38 ----------

Cytat:

Napisał kunte (Post 798548)
Ło matko!! Jestem w szoku!! Żeby aż tak podrożało!!

Nic na to nie poradzimy .
Ale z tego co wiem do Ford Sławek podniósł ceny i PZ też to zrobił :(

Dziwne materiał aż tak nie podrożał !

pimpus 27-11-12 19:07

We Wrocku za podobną wymianę znajomy wybulił 1600 plnów... Tyle to widać kosztuje :/ A wyjścia za bardzo nie ma, bo zwlekanie z taką naprawą też może mieć konsekwencje w postaci np. wymiany opon :D


____________________
Złomowanie pojazdów potrzebne od zaraz :)

korek007 28-11-12 18:57

Cytat:

Napisał kodens79 (Post 798776)
...Czy wymiana tulejek to dobry pomysł ? Koleś daje gwarancje 12 miesiecy.......

Ja przed wymianą wahaczy wymieniałem same tulejki w wahaczach nośnych. Szkoda kasy, jeżeli masz zamiar trochę jeszcze foką pojeździć.

Sylwekgsxf 29-11-12 19:10

tuleje na cały tył - TRW/Lemforder + gumy stabilizatora - około 800 zł kpl + śruby których nie da się odkręcić.
tuleje na przód + końcówki drążka + łączniki (TRW/Lemforder) - 550 zł.


wstępna wycena w sklepie. przy zamówieniu pozostałych gratów dostane jeszcze jakiś rabacik.

kodens79 03-12-12 13:00

Cytat:

Napisał Sylwekgsxf (Post 799780)
tuleje na cały tył - TRW/Lemforder + gumy stabilizatora - około 800 zł kpl + śruby których nie da się odkręcić.
tuleje na przód + końcówki drążka + łączniki (TRW/Lemforder) - 550 zł.


wstępna wycena w sklepie. przy zamówieniu pozostałych gratów dostane jeszcze jakiś rabacik.

To komplet wahaczy na tył w twoim przypadku to około 896 pln (Meyle) w tym przypadku są już śruby , cały komplet.http://sklep.autofocus.com.pl/Zestaw...697,6746).aspx

atwelp 04-12-12 16:26

czescie drogie jak sam pan skur....

Sylwekgsxf 04-12-12 18:00

Cytat:

Napisał atwelp (Post 801777)
czescie drogie jak sam pan skur....

drogie?
mam audi a4 b6 - do tego to są ceny zawieszenia heh



Meyle, Febi - komplet ze śrubami mam po 730 zł.
ale wymieniam tuleje, wahacze zostają oryginały.

eclips666 04-12-12 18:08

za 500zł sa Poliuretany na tył i jest spokój ;)

berthold61 31-12-12 18:38

to teraz wiem dlaczego jestem jakoś spokojniejszy od kiedy syn wzioł mojego focusa odzyskałem spokój duszy i chyba będę szukał starego auta świadomie jakiegoś golfa 4 i dbał chuchał dmuchał pieścił aby służył jeszcze ze 20 lat aż mnie ekologi,,,, zastrzelą bo tam wymiana zawieszenia kosztuje dwie tulejki po 30 zł i to całe zawieszenie no może jeszcze amory
i ciekawe że on wcale gorzej nie jedzie aż tak aby to warte tego było

TwojStary 31-12-12 18:46

Akurat golf jedzie gorzej w zakretach i szykanach to fakt...

kodens79 31-12-12 19:04

Tylko pamiętaj że WV to przereklamowane zło :)

berthold61 01-01-13 22:23

Cytat:

Napisał kodens79 (Post 811359)
Tylko pamiętaj że WV to przereklamowane zło :)



wiem bo miałem kilka vag-ów ale jeśli porównać te stare golfy 4 kosztowo do nowych aut typy focus oraz nowe golfy to koszta są masakryczne używania tych aut , jak na razie ten co ja miałem a teraz syn złotówki nie kosztował ale jak się zacznie a zacznie na pewno to ja tego nie chcę finansować wolę starą brykę też całkiem żle nie jedzie

greenlarteen 04-01-13 18:51

Tuleja wahacza wzdłużnego Cukierek - Focus Mk1
 
Witam wszystkich . Planuje wymiane tulei tzw. Cukierków i mam pytanie czy ktoś miałby dostęp do nowego cukierka i mógłby go zwymiarować gdyż chce dorobić ściągacz a nie posiadam nowego.
Oczywiście podzielę się wynikiem pracy .Dzięki Pozdrawiam

kodens79 04-01-13 21:52

A co ty tam chcesz zwymiarować dokładnie?

moons 04-01-13 21:52

Jeśli chodzi Ci o takie coś:

http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Tulej...1670-FORD/2851

to tu żaden ściągacz nie potrzebny, tylko prasa ewentualnie większy klucz nasadowy i młotek

Pozdrawiam

greenlarteen 04-01-13 22:15

Właśnie chodzi mi ze chcę wykonać taki wyciskacz zeby zrobic to na aucie.
Potrzebne mi fi strony z kołnierzem i bez i szerokość oraz grubosć uchwytu z otworami.dzięki

wieslaw75 05-01-13 05:57

Cytat:

Napisał greenlarteen (Post 812722)
Witam wszystkich . Planuje wymiane tulei tzw. Cukierków i mam pytanie czy ktoś miałby dostęp do nowego cukierka i mógłby go zwymiarować gdyż chce dorobić ściągacz a nie posiadam nowego.
Oczywiście podzielę się wynikiem pracy .Dzięki Pozdrawiam

http://www.unto.pl/sciagacz-prasa-tu...us-p-3633.html

kodens79 05-01-13 07:33

Cytat:

Napisał wieslaw75 (Post 812896)

Wow , niezła cena.

Wolał bym do mechanika podjechać by mi tylko cukierki wymienił.

Sylwekgsxf 17-01-13 08:17

wczoraj przyszedł zestaw
http://img163.imageshack.us/img163/3...wieszeniev.jpg

w przyszłym tyg będzie montaż.

norbi55555 18-01-13 07:56

wahacze dolne proste tzw. kości
 
Witam,
Mam pytanko!
Czy może zakładał ktoś wahacze tzw kości z Focus III do Focusa I. Sa prawie identyczne tyko tuleje są obsadzone symetrycznie w Focusie III a wysuniete do przodu w Focusie I. A myśle że to nie ma znaczenia. No i cena oryginal do Focusa I 200 zł a do III 97 zł

Pozdrawiam

|Łycha| 19-01-13 07:46

Cytat:

Napisał Sylwekgsxf (Post 817859)
wczoraj przyszedł zestaw
http://img163.imageshack.us/img163/3...wieszeniev.jpg

w przyszłym tyg będzie montaż.

No i jest Eibach za jednym zamachem :)

rrrafalll24 31-01-13 19:35

stuki wna przodzie i tyle/ bujanie
 
witam
opis problemu:
-Autem buja w kazda strone na dziurach , nierownosciach drogi.
-stuki z przedniej lewej strony (dziwne pukanie) oraz drzenie kierownicy
-tyl caly stuka i tzreszczy jak sie wjedzie na dziure.

co bylo robione:
pojechalem na stacje stan amortyzatorow: przod 80% tyl 69%
pod spodem sprawdzone gumu sworznie drazki stabilizatory.
stwierdzono lewy sworzen do wymiany.

potem wizyta u mechanika:
przejechal sie popatrzyl pod auto i stwierdzil:
-bujanie auta oraz stuki jest spowodowane stabilizatorami zarowno z przodu jak i z tylu...


wiec moje pytanie moze mial ktos tak jak ja z tym bujaniem czy to napewno przez stabilizatory czy moze amortyzatory sa jedak do wymiany?? oraz co z tylem co tam moze stukac ?? bo nie jest skomplikowane to zawieszenie ...

korek007 01-02-13 07:33

Cytat:

Napisał rrrafalll24 (Post 825019)
...z tym bujaniem czy to napewno przez stabilizatory czy moze amortyzatory sa jedak do wymiany?? oraz co z tylem co tam moze stukac ?? bo nie jest skomplikowane to zawieszenie ...

Witam
Przez zużyte tuleje gumowe i łączniki stabilizatora stukanie może być na pewno, ale czy bujanie ? Z tyłu stukać mogą różne elementy, w tym, szczególnie w kombi, amory (górne oko).

Lucekk 05-02-13 15:39

Pytanie za 100pkt, żeby wymienić cukierka trzeba wyciągnąć cały wahacz wzdłużny z auta? Ile może mniej więcej kosztować wymiana u mechanika? Czy po robocie trzeba ustawiać zbieżność? (W golfie IV po wymianie tylnej belki i odbojów w amortyzatorach nic nie trzeba było robić, swoją drogą na szerszych oponach wcale gorzej od focusa przy normalnej jeździe się golf nie prowadzi).

Jarektrn 05-02-13 19:59

swoją drogą na szerszych oponach wcale gorzej od focusa przy normalnej jeździe się golf nie prowadzi).[/QUOTE]


moim zdaniem zawieszenie golfa nawet na szerokich oponach nie dorównuje w połowie temu z foki.Mam czasami okazję jechać golfem dziewczyny i wiem ze to nie to co focus.Komfort,jakośc prowadzenia, golf duzo ustepuje foczce.

mazt 11-02-13 13:24

Cytat:

Napisał Jarektrn (Post 827704)
moim zdaniem zawieszenie golfa nawet na szerokich oponach nie dorównuje w połowie temu z foki.Mam czasami okazję jechać golfem dziewczyny i wiem ze to nie to co focus.Komfort,jakośc prowadzenia, golf duzo ustepuje foczce.

Potwierdzam. Miałem Golfa IV przez rok. Jest ogromna przepaść między IV a Focusem jeżeli chodzi o komfort jazdy. Oczywiście na korzyść Focusa. Gdyby nie ta rdza i elektryka byłoby całkiem nieźle :)

rrrafalll24 13-02-13 16:36

a co mojego pytania miał ktoś już coś takiego??

Marek-B 13-02-13 17:35

rrrafalll24
Jak mechanik stwierdził, że do wymiany , to wymieniaj . Nawet niewielki luz na stabilizatorach potrafi wkur....rzyć.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi