Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Montaż sprężyn obniżających (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=4353)

poli 02-07-05 16:11

Montaż sprężyn obniżających
 
Cześć wszystkim
Mam pytanie o montaż sprężyn Czy ktoś z was miał problem z wymianą sprężyn z tyłu? Gość z forda powiedział mi że będzie ciężko je zmienić bo śrub przy dużym wahaczu nie da się odkręcić gdyż w fabryce ich nie smarują i po jakimś czasie nie da się ich ruszyć i trzeba ciąć!!! A potem albo zmiana wahacza na nowy albo kupno jakiś tureckich tulejek które mają być wstawione w miejsce starych śrub żeby wykorzystać stary wahacz [pop]
Co wy na to? Też mieliście tyle problemów z głupimi sprężynami??
Bo koszt takiego montażu to części+robocizna bez sprężyn około 700pln [screwy]

NeroN 02-07-05 16:57

U kumpla sprężyny zostały zmienione tak.....

Auto podlewarowane, linka holownicza podczepiona do środkowego zwoju sprężyny i wyszarpana. Obniżająca weszła bez problemu(jest krótsza).

Inny sposób, to ściągnąć sprężynę ściągaczami (takie śruby rzymskie, co się ściąga sprężynę tak jak by była pod obciążeniem-przeważnie 2-3 szt. takich się używa.)

Kidy 02-07-05 17:28

Cytat:

Napisał NeroN
Auto podlewarowane, linka holownicza podczepiona do środkowego zwoju sprężyny i wyszarpana. Obniżająca weszła bez problemu(jest krótsza).

To u mnie tak było [hmm] [hmm] [hmm] [hmm]

Picia78 02-07-05 17:53

Ja tam miałem fokę 3d i zmieniłem bez problemu tera też będe całe zawieszenie z amorkami robił i nic mi o tym nie mówili :wink:

Dimmu 02-07-05 19:01

Piersze slysze ze jest jakis problem. Wielu klubowiczow zmienialo w tym ja i nikt nie mial chyba zadnych kilopotow.

Greg 03-07-05 22:17

Przepraszam , ale to zwykle pier..lenie . Brak problemow , zmienialem juz sprezyny i cale zawieszenie .
Pzdr.

sylweek 04-07-05 15:03

Z przodu zmieniłem sam bez problemu, z tyłu jak powiedział spec z ASO. Nie można było rozpiąć dolnego wahacza, zeby wybić ta śrube na 80% rozwali sie gumową tuleje.
Ja zmieniłem tak: autko w góre odpowiednie ściągacze i zeszły z mała pomocą brechy. Założenie łatwiejsze bo krótsze.

Moze podepne się z pytaniem bo nie znalazłem w poprzednich

Jakie polecanie amorki do spręzyn eibach -30 mm, tylko nie piszcie że moga być seryjne.
Występuje jeden "skromy" problem że przy skręcaniu kół obraca się sprężyna w MC personie i słychać takie głupie pykanie jak by magiel padał (poprostu za długi amor do sprężyny i nie da się tego ścisnąć ) Może ktoś mi podpowie czym różnią sie onaczenia bilstein`a B4 - B6 itp ?

Z góry dzięki za pomoc

miki1 04-07-05 17:41

Cytat:

Napisał sylweek
Może ktoś mi podpowie czym różnią sie onaczenia bilstein`a B4 - B6 itp ?

B4 to zamienniki seryjnych
a B6 to juz twarde sportowe twardsze od tych B4
jesli chcesz zamontowac sprezyny obnizające to nie polecam B4 nie wytrzymaja (są za miękkie)

PS jeśli chciałbyś zakupic B6 to mam takie na zbyciu cały komplet sprzedam po konkurencyjnej cenie (z gwarancją) Zakupiłem juz B4. Ogłaszam sie w dziale giełda tam możesz sprawdzić ich parametry. Naprawdę Polecam te amorki

sylweek 05-07-05 10:47

No właśnie ja też nie chce mieć mega wozu drabiniastego. Masz je jeszcze na założone, bym zobaczył jak twarde ?
Mi raczej chodzi o to zeby sprężyne skręcic w amortozyatorze tak, żeby ona była troche ściśnięta, bo przy skręcaniu kół w miejscu słychać jak się obraca w kolumnie.

miki1 05-07-05 17:01

mam jeszcze zalożone
ale zmieniam w czwartek
jak chcesz to możemy sie umówić


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi