Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] śmierdzi po odpaleniu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33723)

ciabah 19-12-09 18:02

śmierdzi po odpaleniu
 
Witam, nie wiem czy ktos moze mial takie cos albo zaoobserowal to, ale gdy odpale swoja foke i zostawie na nawet krocej niz minutke zaczyna smierdziec w srodku i na zewnatrz takim chemicznym drazniacym smordem, nie dymi mi ona jakos mocno bo normalnie ale ten smord jest nie do wytrzymania, w garazu jak postala odpalona to myslalem ze zemdleje pomocy panowie/panie ;p

langolier 19-12-09 21:43

Cytat:

Napisał ciabah (Post 395858)
Witam, nie wiem czy ktos moze mial takie cos albo zaoobserowal to, ale gdy odpale swoja foke i zostawie na nawet krocej niz minutke zaczyna smierdziec w srodku i na zewnatrz takim chemicznym drazniacym smordem, nie dymi mi ona jakos mocno bo normalnie ale ten smord jest nie do wytrzymania, w garazu jak postala odpalona to myslalem ze zemdleje pomocy panowie/panie ;p

Tak nagle się zaczęło ? Czy od początku tak miałeś ?

ciabah 19-12-09 23:53

wiesz ja wiem tak chyba od 2-3 miesiecy ale nie zwracalem na to uwagi az w garazu zostawilem samochod na 20min to myslalem ze sie udusze !!!

langolier 20-12-09 15:53

Cytat:

Napisał ciabah (Post 395928)
wiesz ja wiem tak chyba od 2-3 miesiecy ale nie zwracalem na to uwagi az w garazu zostawilem samochod na 20min to myslalem ze sie udusze !!!

Nieszczelna rura wydechowa ?
Podnieś też klapę i spróbuj zidentyfikować skąd wali ten zapach - obejrzyj, może jakiegoś płynu użytkowego ubywa ? Pojemniki masz na wierzchu.
Ostro pachnie np. mocno podgrzany płyn chłodniczy.

piotr-ek 20-12-09 16:00

też tak nie raz mam , ale już wyczaiłem o co chodzi, jak wieje wiatr w od tyłu foki do przodu to wtedy czuć- taka jest moja teoria sprawdzona

ciabah 20-12-09 17:11

no tak ale to bardziej dochodzi nie tyle co z silnika ten smrud a bardziej gdzies z tylu z rury a do tego jak siedze w samochodzie na odpalonym silniku to i smierdzi w srodku, myslalem ze moze to olej ale nie plynow nie ubywa ani chlodniczego ani silnikowego, raczej katalizatory nie smierdza ostrym chemicznym zapachem ze az drapie w jezyk...

piotr-ek 20-12-09 17:13

no ja miałem rurę wydechową na myśli, to co by innego śmierdziało?? tylko to
dodatkowo teraz jak para wodna osiądzie w rurze to tym bardziej czuć jeszcze jak silnik zimny

ciabah 20-12-09 17:20

piotr-ek tak ale to tez bylo jak nie bylo zimno, smierdzialo jak by cos sie spalalo gdzies dzisiaj wyczytalem ze to moze byc jakas uszczelka wtryskiwaczy ale nie wiem dokladnie , a nie moge znalesc tego posta, myslalem ze ktos z forumowiczow mial cos podobnego. jak patrzylem na autko z dolu to wszystko jest ladnie zabezpieczone szytwne i nie widzialem zadnych dziur skad mogl by sie wydawac ten smrud!!!!

kyloza 20-12-09 17:30

U mnie jest podobny smród, zaczęło się chyba od tych mrozów (a może i wcześniej tylko nie zwracałem na to uwagi),płynów też mi żadnych nie ubywa,może tylko spalanie mnie nie martwi aczkolwiek sprawdzę jak zatankuje do pełna :)

Artur83 20-12-09 18:06

Cytat:

Napisał ciabah (Post 395858)
Witam, nie wiem czy ktos moze mial takie cos albo zaoobserowal to, ale gdy odpale swoja foke i zostawie na nawet krocej niz minutke zaczyna smierdziec w srodku i na zewnatrz takim chemicznym drazniacym smordem, nie dymi mi ona jakos mocno bo normalnie ale ten smord jest nie do wytrzymania, w garazu jak postala odpalona to myslalem ze zemdleje pomocy panowie/panie ;p

Norma, don't worry, diesel tak ma :(

Adamojk 20-12-09 20:48

U mnie też występują takie objawy. Płyny sprawdzam i narazie nie zauważyłem jakiegoś ubytku, olej wporządku. Mam nadzieje że to od tych mrozów. Jak temp była na plusie to nic nie było czuć a jak temperatura spadła to zaczął się ten nieprzyjemny smrodek.

ciabah 21-12-09 06:37

wiem ze ma bo od zawsze jezdze dieslami, ale nigdy nie spotkalem sie z takim zapachem, drazniacym, skoro w waszych focusach tego nie ma ;> vczemu mam miec to w swoim !!;p

Adamojk 23-12-09 08:32

a nie jest tak że nie pali Tobie na jeden gar?? U mnie też tak było i po wymianie świec (3 były przepalone) problem dziwnego i drażniącego smrodu ustał. Poza tym silnik już nie telepie przy odpalaniu i chodzi tak jak za najlepszych czasów.

langolier 23-12-09 10:18

Może po prostu coś osiadło na rurze od wydechu albo tłumiku czy katalizatorze i się dopala powoli ?

ciabah 23-12-09 10:28

no ale co mogloby sie osadzicna rurze chyba raczej ptak tam nie wlecial;p chyba ze cos jest nie szczelne... i cos gdzies cieknie sie spalajac,tylko e na kanale nie widzialem wyciekow po odkreceniu obudowy, adamojk bede wymienial swiece na dniach zobaczymy czy pomoze, ale smierdzi okropnie jeszcze oby to byly swiece,

Artur83 23-12-09 10:30

Ciabah, obstawiam to samo co Adamojk, po wymianie świec powinno ustać, może to być zapach niedopalonej ropy.

PiotrPP 23-12-09 10:55

Chemiczny zapaszek występuje też u mnie! Może nie jakoś strasznie drażniący, ale wyraźny, po odpaleniu włączam na parę sekund mocniej dmuchawy i problem zaraz znika. Płynów nie ubywa, silnikiem nie szarpie.

ciabah 23-12-09 11:14

swiece wymieniam po swietach zobaczymy, a co do Piotrpp zapach u mnie nie utepuje po wlaczeniu nawiewu bo smierdzi w srodu w samochodzie jak i na zewnatrz

langolier 23-12-09 11:27

Cytat:

Napisał ciabah (Post 397227)
no ale co mogloby sie osadzicna rurze chyba raczej ptak tam nie wlecial

kot ? czasem, zwłaszcza jak jest zimno to koty włażą pod maskę żeby się ogrzać (zanim silnik wystygnie)
jak przy okazji oznaczą teren czy coś to.... masz chemiczny drażniący zapaszek ;)
jak się wypali to znika....

ciabah 23-12-09 11:37

hehehehehe ;d nie no bez zartow mi tutaj :D !

piotr-ek 23-12-09 11:55

a co do kota to kiedyś mój ojciec potrącił kota i jego zwłoki jakoś wpadły w szczelinę miedzy zderzakiem a chłodnicą, morał jest taki ze jak mięsko zaczęło się suszyć to w kabinie śmierdziało i nikt nie wiedział co jest dopiero po dokładnych oględzinach się okazało ze to wysuszony kot

PiotrPP 23-12-09 12:12

Nie no!!! Chyba koty nie uwzięły się szczególnie na Focusy, bo to, jak widać nie jest odosobniony przypadek!!! Bo dowcipy o kotach będą się zaczynały: siedzi sobie kot w Focusie...
A propos zwierząt: w jednym z naszych autobusów szczur wszedł do wnętrza fotela kierowcy które są one podgrzewane! Kierowcy włączając ogrzewnie usmażyli szczura w środku. Smród był taki, że nikt nie chciał nim wyjeżdżać na miasto, mechanicy dopiero po miesiącu(!!!) znaleźli usmażone zwłoki.
No ale mam nadzieję, że u nas to nie flora i fauna nam smrodzi...:lol:

ciabah 23-12-09 12:17

wole faune i flore niz jakies elementy silnika ktore by sie mialy psuc!;p

langolier 23-12-09 12:35

Cytat:

Napisał PiotrPP (Post 397280)
A propos zwierząt: w jednym z naszych autobusów szczur wszedł do wnętrza fotela kierowcy które są one podgrzewane! Kierowcy włączając ogrzewnie usmażyli szczura w środku. Smród był taki, że nikt nie chciał nim wyjeżdżać na miasto, mechanicy dopiero po miesiącu(!!!) znaleźli usmażone zwłoki.

Dziwne, że nie próbował uciekać... np. przegryzając pokrycie siedzenia i wchodząc kierowcy w ......

PiotrPP 23-12-09 13:08

Kierowca chyba go zabił kiedy siadał na fotelu... Jeśli stworek trafił na większy kaliber, to śmierć miał błyskawiczną!

Artur83 23-12-09 13:15

Ale, że nie piszczał? Przecież szczury strasznie krzyczą! :)

PiotrPP 23-12-09 13:57

U nas duży kaliber to ok. 130 kg, a są i więksi kierowcy. Przypuszczam, że nie miał szans pisnąć...

Artur83 23-12-09 14:00

Cytat:

Napisał PiotrPP (Post 397327)
U nas duży kaliber to ok. 130 kg, a są i więksi kierowcy.

Tak to jest jak się siedzi i chipsy wciąga całą drogę :) Teraz kolega ma Bogu ducha winnego szczura na sumieniu...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi