Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Dziwne zachowanie pedalu sprzegla (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25892)

Jacek145_JJ 02-03-09 14:07

Dziwne zachowanie pedalu sprzegla
 
Hejka!

Zastanawiam sie czy ktos z Was spotkal sie z takimi objawami. Chodzi o Focusa Kombi 1.6.

Auto ma 162 tys. i kupilem je niedawno. Czasami poskrzypuje sobie sprezynka przy naciskaniu pedalu sprzegla, ale to pikus, od czego pokretlo "Volume" na radyjku... :P

Jest jedna dziwna rzecz - przy ostrym skrecaniu w prawo, dajmy na to jade na 2 biegu, skrecam z predkoscia 40km/h mocno w prawo, po czym od razu chce dac 3 bieg. I tu zaskoczenie - pedal sprzegla jest w tym momencie jakby glebiej w podlodze, i ma o wiele krotszy skok! Masz wrazenie, jakby na moment zapadl sie na 3-4cm w podloge! Po chwili wraca do normy.

Sprawdzilem to, i na bank tak jest TYLKO po ostrym, szybkim skrecie w prawo. Poza tym sprzeglo i sam pedal dzialaja poprawnie.

Ktos ma pojecie o co biega???

MARIUSZ.B 02-03-09 23:55

Najpierw sprawdził bym poziom płynu hamulcowego a potem poduchy pod skrzynią.

Jacek145_JJ 05-03-09 18:22

Cytat:

Napisał MARIUSZ.B
Najpierw sprawdził bym poziom płynu hamulcowego a potem poduchy pod skrzynią.

Ja trochu niekumaty jesli chodzi o takie rzeczy - co ma plyn hamulcowy do pedalu sprzegla? [niewiem]

sanjarek 05-03-09 20:01

Cytat:

Napisał Jacek145_JJ
Cytat:

Napisał MARIUSZ.B
Najpierw sprawdził bym poziom płynu hamulcowego a potem poduchy pod skrzynią.

Ja trochu niekumaty jesli chodzi o takie rzeczy - co ma plyn hamulcowy do pedalu sprzegla? [niewiem]


w naszych foczkach jest takie ciekawe rozwiązanie, że nie ma linki od sprzęgła tylko wszystko dzieje się za pośrednictwem układu hydraulicznego (wysprzęglika) napędzanego za pomocą pompy w pedale sprzęgła korzystającej z tego samego płynu co hamulce tzn. zasilanego z tego samego zbiorniczka co hamulce. W ten sposób niski poziom płynu hamulcowego może mieć wpływ na działanie sprzęgła [car3].

Jacek145_JJ 06-03-09 10:49

Cytat:

Napisał sanjarek
Cytat:

Napisał Jacek145_JJ
Cytat:

Napisał MARIUSZ.B
Najpierw sprawdził bym poziom płynu hamulcowego a potem poduchy pod skrzynią.

Ja trochu niekumaty jesli chodzi o takie rzeczy - co ma plyn hamulcowy do pedalu sprzegla? [niewiem]


w naszych foczkach jest takie ciekawe rozwiązanie, że nie ma linki od sprzęgła tylko wszystko dzieje się za pośrednictwem układu hydraulicznego (wysprzęglika) napędzanego za pomocą pompy w pedale sprzęgła korzystającej z tego samego płynu co hamulce tzn. zasilanego z tego samego zbiorniczka co hamulce. W ten sposób niski poziom płynu hamulcowego może mieć wpływ na działanie sprzęgła [car3].

Aaaa! No teraz to mam pelny obraz! [zlosnik] Dzieki wielkie za wyjasnienie! [notworthy] Jutro lukne pod mache i sprawdze poziom plynu hamulcowego.

[ Dodano: Pon 09 Mar, 2009 10:15 ]
Dzieki wielkie za podpowiedzi - plynu rzeczywiscie bylo malo, w dodatku byl stary i zuzyty. Po wymianie wszystko cacy. [bigok]

Kudlaty889 07-05-18 11:44

Dziwne działanie sprzęgła po skręcie w prawo
 
Panowie i panewki, mam problem ze sprzęgłem w swojej foczce mianowicie jak skrecam ostro w prawo przy większej prędkości to pedal sprzęgła staje się miękki dziwnie się zapada i raz mi nie był w stanie wysprzeglic. Po chwili wraca wszystko do normy. Dzieje się tak tylko przy ostrym wjechaniu w prawy zakręt. Dzięki z góry za sugestie, sam nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

si3wc4 08-05-18 10:42

A przeczytałeś w ogóle poprzednie posty z tego tematu? Traktują dokładnie o tym samym.
Jedź na wymianę płynu hamulcowego do mechanika. Niewielki koszt a taki zabieg potrafi działać cuda (jak widać na powyższym przykładzie użytkownika @Jacek145_JJ)...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi