Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Pedał gazu w 1.8 TDDI (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37684)

enriko 03-04-10 12:20

Pedał gazu w 1.8 TDDI
 
Witam,
wiem ze to juz bylo i na komputerze tez sprawdzalem ze pedal gazu pokazuje bledy. Musze kupic nowy i tu pytanie do kogos kto sie zna: czy ten potencjometr wystarczy wymienic zeby wszystko bylo ok? i czy da sie sam ten potencjometr wymienic?

http://www.allegro.pl/item985794620_...metr_tddi.html

Focus 1.8 TTDI 90KM kombi

A i na koniec jeszcze jedno pytanie podobno po wymianie trzeba jeszcze cos komputerem zrobic zeby zadzialalo czy to prawda czy naciaga mnie koles z warsztatu?

MisiekT 03-04-10 12:26

Cytat:

Napisał enriko (Post 431516)
czy naciaga mnie koles z warsztatu?

naciaga

wystarczyc wystarczy, ale mozesz trafic na niewiele lepszy od swojego

elite 03-04-10 13:15

Ciezki orzech do zgryzienia, bo nie ma pewnosci w jakim stanie jest ten potencjometr... 180 zl to nie az tak malo wedlug mnie zeby ryzykowac. Nowy pedal niecale 400zl i masz pewnosc, ze jest dobry i do tego to jest nowa wersja poprawiona, wiec wymieniasz raz i koniec. Po zmianie nic nie trzeba z komputerem robic, wtyczke podlaczasz i smiga :)

rafal1975 03-04-10 14:09

Witam
Swego czasu wymieniałem u siebie pedał gazu, w związku z tym, że stary do niczego się już nie nadawał, więc go rozbierałem, aby zobaczyć co uległo zniszczeniu i osobiście nie ryzykował bym 180 PLN z używkę

lukasz851028 03-04-10 14:58

pewnbie bedą ścieżki zaśniedziałe

baculka 03-04-10 15:08

Ja też zmieniałem na nowy pedał. Za te 180 PLN możesz kupić kota w worku.

lukasz851028 03-04-10 16:27

mi nie raz tez zaczyna wariowc pedał ale jeszcze jezdże az sie rozwali doszczętnie.troche to niebezpieczne przy wyprzedzaniu ale narazie udaje sie. jezeli bede wymieniał to napewno cały pedał ( nowy ) bo te używane z allegro na bank sa uszkodzone,ale kazdy ma swoje zdanie

elite 03-04-10 16:48

Cytat:

Napisał lukasz851028 (Post 431586)
mi nie raz tez zaczyna wariowc pedał ale jeszcze jezdże az sie rozwali doszczętnie.troche to niebezpieczne przy wyprzedzaniu ale narazie udaje sie. jezeli bede wymieniał to napewno cały pedał ( nowy ) bo te używane z allegro na bank sa uszkodzone,ale kazdy ma swoje zdanie

nie radze, przeciez od tego ze pedal wariuje podobno moze sterownik tez szlag trafic, wiec nie warto chyba ryzykowac, bo wymienic i tak musisz, a bedziesz mial spokoj. Ja swoj wymienilem po tym jak pojechalem do Lipska na targi i z 20 razy w jedna strone musialem odpalac auto jeszcze raz w biegu i mnie cholera wziela :P

lukasz851028 03-04-10 16:56

o jakim sterowniku mowa bo nie znam sie

elite 03-04-10 19:08

Cytat:

Napisał lukasz851028 (Post 431599)
o jakim sterowniku mowa bo nie znam sie

sterownik pompy - naprawa od 700 do 1k zl mniej wiecej. Lubi padac sobie :P

MisiekT 03-04-10 19:11

pedal nijak sie ma do sterownika, bez przesady...

lukasz851028 03-04-10 19:48

hehheheheh.tez tak myslałem

elite 03-04-10 21:15

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 431647)
pedal nijak sie ma do sterownika, bez przesady...

a skad to wiesz? Byla gdzies postawiona teza, ze pedal sypiac bledami do sterownika powodowal jego padanie, wiec pewnosci nie ma jak jest naprawde.

MisiekT 03-04-10 21:34

postawic teze a ja udowodnic to zupelnie inna sprawa...

pedal nie ma zadnego zwiazku ze sterownikiem pompy - jedyne co robi to daje do ECU zle info i ECU w zwiazku z tym wyrzuca na wolne obroty, cala filozofia - dokladnie analogiczna sytuacja jak w przypadku zerwania linki

szejk78 03-04-10 21:52

a tak z ciekawości to POTENCJOMETR PEDAŁU GAZU chyba podejdzie z angola, bo skąd u nich tyle części na handel ale sprzedac,a pasować to już cos innego:)

MisiekT 03-04-10 22:15

od angola pasuje - tzn. trzeba przelozyc i porzezbic ale mozna - w mojej foce tak jest z tego co pamietam - po szczegoly to do poprzedniego wlasciciela :)

enriko 05-04-10 20:52

Dzieki za wszystkie odpowiedzi!!
Znalazlem caly pedal do kupienia z rozbitego za 100, chyba podejme ryzyko i kupie zawsze to 100 a nie 400. Jeszcze jedno anko czy sam dam rade wymienic caly pedal? Na pierwszy rzut oka wydaje sie proste z tego co patrzylem ale czy tak jest naprawde?

MisiekT 05-04-10 23:01

jak masz chociaz troche cierpliwosc i podstawowe koncowki (chyba jakis torx) to dasz rade

korek 15-04-10 11:42

Witam ' czy może mi ktoś powiedzieć jakie są objawy padającego pedału ,bo w moim przy wyprzedzaniu między 2 a 3 tys. obrotów (czasami) przerywa i nie wiem czy to pedał czy szukać jakiejś innej przyczyny. Z góry dziękuję.

enriko 17-04-10 13:57

Cytat:

Napisał korek (Post 436211)
Witam ' czy może mi ktoś powiedzieć jakie są objawy padającego pedału ,bo w moim przy wyprzedzaniu między 2 a 3 tys. obrotów (czasami) przerywa i nie wiem czy to pedał czy szukać jakiejś innej przyczyny. Z góry dziękuję.

U mnie trochę szarpało przy dodawaniu gazu, ale nie wiem czy to były objawy pedału gazu czy filtrów po zimie (filtry miały już ponad 17.000 przejechane). A wyraźny objaw pedału to zapalająca się kontrolka świec żarowych, silnik pracuje ale nie ma reakcji na wciskanie pedału gazu. U mnie takie były może są jeszcze jakieś?

---------- Post dodany o 12:57 ---------- Poprzedni post był z 12:54 ----------

Hmmm do tej pory nie wymieniłem tego pedału i co ciekawe objawy zniknęły po skasowaniu błędów na komputerze !?

Czy jest szansa że potencjometr ześwirował podczas zimy (auto sporo stało przy mrozach -20 stopni) i teraz nagle działa ok?

Poprzednio podczas jazdy ok 20 km kontrolki zapalały się 1 do 5 razy....teraz 2 tygodnie śmigam i wszystko jest ok ?

Miał może ktoś taki przypadek?

szejk78 17-04-10 22:17

możliwe że mogło mu się w zimie troszki zaśniedzieć i walnoł [foch]-a

piotr-ek 02-05-10 16:37

Właśnie wczoraj po raz pierwszy zdarzyło mi się że jadąc zapaliła się spiralka i nie miałem mocy, dopiero jak odpaliłem ponownie moc powróciła, i teraz moje pytanie czy wymieniając cały pedał taki jak tu:
http://www.allegro.pl/item1006264679..._nowy_f_v.html
poradzę sobie sam czy muszę jechać do jakiegoś mechanika, i czy wystarczy jak kupie tylko sam potencjometr??

VooDoo123 02-05-10 19:42

Nie. To nie jest z winy pedału gazu.

piotr-ek 05-05-10 18:19

właśnie przeżyłem wczorajszy dzień z tym zje..... pedałem, wyruszyłem w nocy w trasę 800km i po przejechaniu ok 2 km auto nie reagowało na gaz, bieg tak jakby został zrzucony na luz, migała sprężynka, przekręciłem kluczyk do tyłu i jeszcze w biegu auto odpaliłem bez kręcenia rozrusznikiem, miałem wracać i jechać 2 autem ale pomyślałem ze będzie dobrze, po przejechaniu ok 100 km wjeżdżając do Wrocławia auto co jakiś czas zaczęło szwankować już cholera mnie brała ze głupi byłem i nie pojechałem innym autem, i tak do celu po ok 200 ponownych odpaleniach dojechałem do domu z powrotem robiąc ok 800km, w miedzy czasie pojechałem do przydrożnego serwisu na diagnostykę komputerową, facet podłączył kompa i wyskoczył błąd który zdiagnozował na uszkodzenie pedału, teraz pytanie :
da się ten pedał naprawić czy trza wymieniać, szkoda 400zł na jakiegoś pedała, ale jak nie ma innego wyjścia to zapłacę.

PS nie dajcie nabierać się mechanikom magikom na walnięte wtryski, bo jeżeli silnik pracuje tylko pedał nie działa ,to nie wtryski padły, ewentualnie w tdci może być jeszcze czujnik wałka rozrządu , podobno w tddi takiego nie ma.

MisiekT 05-05-10 18:25

jakbys wiedzial jaki potencjometr, gdzie go kupic i czy da sie wymienic to mozna naprawic, ale jeszcze nikt na forum takiej wiedzy nie posiadl :(

piotr-ek 05-05-10 18:39

bo dzwoniłem do jakiegoś Julka co na forum cześć oferował i gadał ze ma potencjometr tylko ze od jukeja, a ty coś wspominałeś ze taki masz u siebie, czym on sie rózni od europejczyka

MisiekT 05-05-10 18:49

mozna przelozyc z angola bebechy pedału, z tego co wiem poprzedni wlasciciel mojej foki tak wlasnie zrobil :)

kris 1 11-05-10 00:07

ja od kilku dni mam takie objawy silnik przy zmianie biegów zostaje na wysokich obrotach
jak poczekam to obroty silnika czasami wzrastają ,najczesciej spadają bardzo powoli
podejrzewam pedal jakieś opinie

piotr-ek 19-05-10 21:52

od ostatniego mojego postu trochę minęło i kurde działy się nie wyjaśnione rzeczy, pedał miałem wymieniać bo przerywał i działo się tak jak opisałem ,ale po jakimś czasie to ustało, zauważyłem ,że znowu to zaczęło się dziać wtedy kiedy jest mokro na dworze( deszcz) i teraz pomyślałem może mam gdzieś zwarcie na pedale ?? jak to sprawdzić?? wcześniej też miałem przypadek ze mnie karoseria kopała, a teraz już nie kopie tylko pedał przerywa , czy to ma jakiś związek?? Bo już nie wiem czy to pedał uszkodzony czy wiązka bo mechanik od kompa powiedział ze to i to może być przyczyna.

Tomek 1982 29-12-10 14:25

Witam
Ja też mam taki problem ale zauważyłem że jak puszczam nawiew na nogi to gdy robi się ciepło problem znika przyczyną może być wilgoć na diagnozie wykazało uszkodzony pedał przyspieszenia
pozdrawiam [niewiem]
Szczęśliwego Nowego Roku 2011 [techn]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi