Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   robić 2-gi przegląd w ASO czy nie?? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6894)

4tun 02-11-05 12:28

robić 2-gi przegląd w ASO czy nie??
 
j.w. Kończy się dwuletnia gwarancja na auto.Przejechane ok. 23 kkm, 2-gi przegląd w ASO Gliwice to 510 zł bez filtra pp, w Tychach 580 zł z filtrem, a w stacji forda (nieautoryzowana)w Zabrzu 250 zł z filtrem. Czy w związku z cenami jechać do ASO czy nie?? Jakie jest Wasze zdanie??
Wiem, że jakby co to muszę do ASO podjechać na przegląd lakierniczy za 50 zł.

PePe 02-11-05 12:37

Re: robić 2-gi przegląd w ASO czy nie??
 
Cytat:

Napisał 4tun
j.w. Kończy się dwuletnia gwarancja na auto.Przejechane ok. 23 kkm, 2-gi przegląd w ASO Gliwice to 510 zł bez filtra pp, w Tychach 580 zł z filtrem, a w stacji forda (nieautoryzowana)w Zabrzu 250 zł z filtrem. Czy w związku z cenami jechać do ASO czy nie?? Jakie jest Wasze zdanie??
Wiem, że jakby co to muszę do ASO podjechać na przegląd lakierniczy za 50 zł.

teraz to już bym olał ASO... własnie jeździłem po to żeby przy sprzedaży móc mówić krajowy serwisowany itp. itd...

niestety, przy obecnym zalewie aut i sytuacji na rynku stało to się bezcelowe....

kiedyś można było wyrwać więcej kasy, a teraz o czym przekonałem się sprzedając Opla jest to gówno warte......

mając wpisy, FV za przeglądy i tak byli tacy co nie chcieli uwieżyć w deklarowany przebieg auta... najważniejszym kryteriym była CENA!!!!!!!!!!!!!!!!!!


tak więc only przegląd lakierniczy i jaaazzddaaaaa [tuning] [tuning] [tuning]

P.S. o poziomie obsługi w ASO też już wielu ludzi się przekonało i wie że zwykły mechanik potrafi nieraz wychwycić usterkę lepiej niż niedouczony zmieniający się co chwilę Doradca Serwisowy i mechanik który przez pstatnie 5 lat kariery tylko zmienia olej, filtry i klocki....

darekw 02-11-05 20:52

A jak ma się serwisowanie pogwarancyjne w ASO do ewentualnej skłonności Ford Polska do partycypowania w naprawach pogwarancyjnych?

Dzięki temu, że auto miałem serwisowane w ASO, Renault Polska uznało mi prawie 800zł za wymianę cewek (a było to już z półtora roku po zakończeniu gwarancji).

Wogóle Ford Polska jest chętny do brania części kosztów na siebie?

sstefan 03-11-05 18:04

przegląd po następnych 20000 km
 
Rano dzwoniłem do serwisu Forda w Rzeszowie z pytaniem ile kosztuje wymiana oleju,filtra oleju i filtra powietrza, w Focusie Comfort X z 2002r, otrzymałem odpowiedż 480 złotych.Mieszkam w Przemyślu tj.około 90 km dojazd w jedną stronę i stracony dzień.
Na miejscu w Przemyślu w firmie "AUTO-FAN" wykonałem przegląd za 147 złotych:
-olej Ford Formuła Motocraft 5W30 - 5 litrów - 100 złotych,
-filtr oleju Ford - 21 złotych,
-filtr powietrza Ford - 26 złotych.
a wszystko odnotowano i potwierdzono w "Rejestrze obsługi pojazdu".
Teraz mam spokój do przebiegu 50000 km.

robdol 03-11-05 23:13

Re: robić 2-gi przegląd w ASO czy nie??
 
Cytat:

Napisał PePe
Cytat:

Napisał 4tun
j.w. Kończy się dwuletnia gwarancja na auto.Przejechane ok. 23 kkm, 2-gi przegląd w ASO Gliwice to 510 zł bez filtra pp, w Tychach 580 zł z filtrem, a w stacji forda (nieautoryzowana)w Zabrzu 250 zł z filtrem. Czy w związku z cenami jechać do ASO czy nie?? Jakie jest Wasze zdanie??
Wiem, że jakby co to muszę do ASO podjechać na przegląd lakierniczy za 50 zł.

teraz to już bym olał ASO... własnie jeździłem po to żeby przy sprzedaży móc mówić krajowy serwisowany itp. itd...

niestety, przy obecnym zalewie aut i sytuacji na rynku stało to się bezcelowe....

kiedyś można było wyrwać więcej kasy, a teraz o czym przekonałem się sprzedając Opla jest to gówno warte......

mając wpisy, FV za przeglądy i tak byli tacy co nie chcieli uwieżyć w deklarowany przebieg auta... najważniejszym kryteriym była CENA!!!!!!!!!!!!!!!!!!


tak więc only przegląd lakierniczy i jaaazzddaaaaa [tuning] [tuning] [tuning]

P.S. o poziomie obsługi w ASO też już wielu ludzi się przekonało i wie że zwykły mechanik potrafi nieraz wychwycić usterkę lepiej niż niedouczony zmieniający się co chwilę Doradca Serwisowy i mechanik który przez pstatnie 5 lat kariery tylko zmienia olej, filtry i klocki....


To co pisze Pepciu to św. prawda dziś na rynku liczy się tylko cena i stan auta.........a resztą mozna się tylko podetrzeć [hehe] wiem co mówię bo jestem świeżo po zmianie auta

tecman 04-11-05 02:14

Re: przegląd po następnych 20000 km
 
Cytat:

Napisał sstefan
Rano dzwoniłem do serwisu Forda w Rzeszowie z pytaniem ile kosztuje wymiana oleju,filtra oleju i filtra powietrza, w Focusie Comfort X z 2002r, otrzymałem odpowiedż 480 złotych.Mieszkam w Przemyślu tj.około 90 km dojazd w jedną stronę i stracony dzień.
Na miejscu w Przemyślu w firmie "AUTO-FAN" wykonałem przegląd za 147 złotych:
-olej Ford Formuła Motocraft 5W30 - 5 litrów - 100 złotych,
-filtr oleju Ford - 21 złotych,
-filtr powietrza Ford - 26 złotych.
a wszystko odnotowano i potwierdzono w "Rejestrze obsługi pojazdu".
Teraz mam spokój do przebiegu 50000 km.

Widze ze Krajan sie trafil:) [bigok]

Ja obecnie foka prawostronna ujezdzam drogi o ruchu lewostronnym, tak wiec do Przemysla mam spory kawalek drogi:)

Ale wracajmy do meritum sprawy. To ze Ci stacja nieautoryzowana wpisala do ksiazki serwisowej forda jakis wpis o przegladzie - to nic to nie znaczy.
Gdybys mial auto na gwarancji, to taka gwarancje zapewne bys stracil! W twoim przypadku zrobienie tego na miejscu bylo tzw. cost effective i time effective:) Machnac 180km tam i spowrotem to nie taki maly wydatek jesli chodzi nawet o same koszty paliwa!

Pozdrowki

PePe 04-11-05 07:45

Re: przegląd po następnych 20000 km
 
Cytat:

Napisał tecman
Cytat:

Napisał sstefan
Rano dzwoniłem do serwisu Forda w Rzeszowie z pytaniem ile kosztuje wymiana oleju,filtra oleju i filtra powietrza, w Focusie Comfort X z 2002r, otrzymałem odpowiedż 480 złotych.Mieszkam w Przemyślu tj.około 90 km dojazd w jedną stronę i stracony dzień.
Na miejscu w Przemyślu w firmie "AUTO-FAN" wykonałem przegląd za 147 złotych:
-olej Ford Formuła Motocraft 5W30 - 5 litrów - 100 złotych,
-filtr oleju Ford - 21 złotych,
-filtr powietrza Ford - 26 złotych.
a wszystko odnotowano i potwierdzono w "Rejestrze obsługi pojazdu".
Teraz mam spokój do przebiegu 50000 km.

Widze ze Krajan sie trafil:) [bigok]

Ja obecnie foka prawostronna ujezdzam drogi o ruchu lewostronnym, tak wiec do Przemysla mam spory kawalek drogi:)

Ale wracajmy do meritum sprawy. To ze Ci stacja nieautoryzowana wpisala do ksiazki serwisowej forda jakis wpis o przegladzie - to nic to nie znaczy.
Gdybys mial auto na gwarancji, to taka gwarancje zapewne bys stracil! W twoim przypadku zrobienie tego na miejscu bylo tzw. cost effective i time effective:) Machnac 180km tam i spowrotem to nie taki maly wydatek jesli chodzi nawet o same koszty paliwa!

Pozdrowki

no na gwarancji to inna inszośc - musowo płacić i płakac.... ale po gwarancji to tylko trzeba zadbać o przegląd blach i wszystko....

tecman 04-11-05 11:32

Re: przegląd po następnych 20000 km
 
Cytat:

Napisał PePe
Cytat:

Napisał tecman
Cytat:

Napisał sstefan
Rano dzwoniłem do serwisu Forda w Rzeszowie z pytaniem ile kosztuje wymiana oleju,filtra oleju i filtra powietrza, w Focusie Comfort X z 2002r, otrzymałem odpowiedż 480 złotych.Mieszkam w Przemyślu tj.około 90 km dojazd w jedną stronę i stracony dzień.
Na miejscu w Przemyślu w firmie "AUTO-FAN" wykonałem przegląd za 147 złotych:
-olej Ford Formuła Motocraft 5W30 - 5 litrów - 100 złotych,
-filtr oleju Ford - 21 złotych,
-filtr powietrza Ford - 26 złotych.
a wszystko odnotowano i potwierdzono w "Rejestrze obsługi pojazdu".
Teraz mam spokój do przebiegu 50000 km.

Widze ze Krajan sie trafil:) [bigok]

Ja obecnie foka prawostronna ujezdzam drogi o ruchu lewostronnym, tak wiec do Przemysla mam spory kawalek drogi:)

Ale wracajmy do meritum sprawy. To ze Ci stacja nieautoryzowana wpisala do ksiazki serwisowej forda jakis wpis o przegladzie - to nic to nie znaczy.
Gdybys mial auto na gwarancji, to taka gwarancje zapewne bys stracil! W twoim przypadku zrobienie tego na miejscu bylo tzw. cost effective i time effective:) Machnac 180km tam i spowrotem to nie taki maly wydatek jesli chodzi nawet o same koszty paliwa!

Pozdrowki

no na gwarancji to inna inszośc - musowo płacić i płakac.... ale po gwarancji to tylko trzeba zadbać o przegląd blach i wszystko....

Z mojego postu to samo wynika co napisales:P [bylo]

PePe 04-11-05 11:42

no nie bardzo bo kolega ma fokę z 2002 czyli PO GWARANCJI więc pieczątka od nieautoryzwanego serwisu jest jak najbardziej dobra.... bo i tak to nie ma znaczenia....

jedynie musi zadbać o pieczątke autoryzowną że ma przegląd blach...

a tak apropo... jak robić jak w starszych fokach nie ma osobnej tabelki na przegląd blach???? gdzie wbija się serwis??? tam gdzie mechaniczne tylko pisza że to tylko blachy czy jak robią???

tecman 05-11-05 01:21

Cytat:

Napisał PePe
no nie bardzo bo kolega ma fokę z 2002 czyli PO GWARANCJI więc pieczątka od nieautoryzwanego serwisu jest jak najbardziej dobra.... bo i tak to nie ma znaczenia....

jedynie musi zadbać o pieczątke autoryzowną że ma przegląd blach...

a tak apropo... jak robić jak w starszych fokach nie ma osobnej tabelki na przegląd blach???? gdzie wbija się serwis??? tam gdzie mechaniczne tylko pisza że to tylko blachy czy jak robią???

Pepe - wczytaj sie w moje slowa a zobaczysz ze pisalem o tym samym.
Podusmowujac post kolegi i wyjasnianiac moj dla tych co maja problemy ze zrozumieniem tekstu, pieczatka nieautoryzowanego serwisu nie jest zadnym dowodem dla kokogolwiek, rownie dobrze sam moge sobie zrobic taki wpis. Odpowiedzialem wiec koledze ze lepiej kosztowo (cost effective) i czasowo ( time effective) bylo zrobic tak jak to zrobil, ale chwalic sie ze nieautoryzowana stacja oblsugi cos mu tam naskrobala nie jest zadnym cudem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi