Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Wyciek P³ynu chodniczego (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=29828)

ble 08-09-09 18:35

Wyciek P³ynu chodniczego
 
Witam! zauwa¿y³em ostatnio ¿e mi ubywa bardzo powoli p³ynu ch³odniczego, zajrza³em pod auto i widac ze cos delikatnie kapie. a poza tym wszystko ok:) i tu moje pytanie czy to pompa wodna pad³a czy tylko co¶ nie szczelnego???

thermalfake 08-09-09 21:11

a mo¿esz powiedzieæ mniej wiêcej z której strony kapie
sprawd¼ termostat, wê¿e, o ile nie puszcza bia³ych dymków to uszczelkê pod g³owic± wykluczamy

bia³y79 09-09-09 13:46

w zesz³ym roku latem mia³em podobny porblem, z tym, ¿e sta³em w upa³ w drodze na wczasy w korku i potem wyzyga³ mi z 2 litry dobre p³ynu..dola³em wody, potem zala³em uszczelniaczem w p³ynie...mechanik nie stwierdzi³ ¿adych nieszczelnosci, korozji,wszystko git, samochód sie nie zagrza³, oba dwa wentylatory sprawne:)...upusci³em ze zbiornika z 2 litry, potem dola³em koncetratu i do dzisiaj jest oki...:), a jeden specjalista chcia³ z iejsca mi wymieniac ca³y uk³ad...cfel jezdzi nowym samochodem, to stwierdzi³, ¿e moja fura jest stara to tzreba juz bebechy wymieniaæ...a prawda jest taka, ze tzreba jezdzic i cieszyc sie smaochodem jak ¿yciem, bo nie wiadomo kiedy sie skoñczy;P

mkaminski100 09-09-09 14:11

Cytat:

Napisa³ bia³y79 (Post 361791)
w zesz³ym roku latem mia³em podobny porblem, z tym, ¿e sta³em w upa³ w drodze na wczasy w korku i potem wyzyga³ mi z 2 litry dobre p³ynu..dola³em wody, potem zala³em uszczelniaczem w p³ynie...mechanik nie stwierdzi³ ¿adych nieszczelnosci, korozji,wszystko git, samochód sie nie zagrza³, oba dwa wentylatory sprawne:)...upusci³em ze zbiornika z 2 litry, potem dola³em koncetratu i do dzisiaj jest oki...:), a jeden specjalista chcia³ z iejsca mi wymieniac ca³y uk³ad...cfel jezdzi nowym samochodem, to stwierdzi³, ¿e moja fura jest stara to tzreba juz bebechy wymieniaæ...a prawda jest taka, ze tzreba jezdzic i cieszyc sie smaochodem jak ¿yciem, bo nie wiadomo kiedy sie skoñczy;P

Pamietaj jednak, ze ten uszczelniacz uszczelnia rowniez chlodnice, nagrzewnice i glowice. Robilem juz auta po takich srodkach.
Powinienes zdiagnozowac gdzie leci i uszczelnic to miejsce, ale to kazdego wola.

ble 09-09-09 19:19

kapie mniej wiêcej po ¶rodku miski olejowej, nie zauwa¿y³em ¿adnego miejsca na wê¿ach sk±d mog³o by lecieæ. temperatura silnika taka jak zawsze wcze¶niej by³a. My¶lê ¿e podjadê do serwisu niech rzuc± fachowym okiem.

lobuzek 10-09-09 08:11

Napisz jaki masz silnik, bo np. w 1,6 wycieki spod obudowy termostatu to powszechny problem, wtedy s±czy siê te¿ po sprê¿arce klimatyzacji (ostatnio to przerabia³em). BYæ mo¿e jest jaka¶ drobna nieszczelno¶æ ch³odnicy, co raczej do przyjemno¶ci nie nalezy.Zacznij od obudowy termostatu i pompy wody. Mia³em ostatnio sytuacjê, ¿e jaki¶ kamieñ zosta³ wci±gniêty przez pasek i tak uderzy³ w pompê, ¿e pêk³a obudowa - pêkniêcie by³o mniej wiêcej jak w³os, ale pod ci¶nieniem lekko ubywa³o p³ynu.

bia³y79 10-09-09 09:22

Cytat:

Napisa³ mkaminski100 (Post 361804)
Pamietaj jednak, ze ten uszczelniacz uszczelnia rowniez chlodnice, nagrzewnice i glowice. Robilem juz auta po takich srodkach.
Powinienes zdiagnozowac gdzie leci i uszczelnic to miejsce, ale to kazdego wola.

co racja to racja...ale czasami jak kasy brak, to stosuje sie pó³¶rodki i trzeba z tym ¿yæ, albo waliæ w skarbone kasy tyle, ¿e siê jezdziæ odechciewa...

ble 10-09-09 15:26

jest to 1.6. w weekend bedê mia³ troche czasu to dok³adnie go obejrzê. thx za pomoc:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi