Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   V-Power do foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=4838)

mirooosss 21-07-05 08:31

V-Power do foczki
 
Witam

Mam focusa 1.6 beznyna i zastanawiam sie czy można do niego wlać V-Powera ? niby pisze w instrukcji że zalezane jest 95, czy można mu wlać V-P 99 ? lub V-P95 ? jeżeli tak to w jakiej cenie w tej chwili mniej więcej jest ta benzyna ? będzie już z 5 zł za litr ?

4tun 21-07-05 09:03

podjedź na stacje to zobaczysz po ile jest [chytry]

moon 21-07-05 09:05

Zatankuj - zobaczysz czy warto.

W komputerze Focusa ustawia sie ilo oktanowa bedzie bezyna.

mirooosss 21-07-05 09:17

na stacje Shella mam troche daleko więc chciałem sie od Was dowiedzieć. Co do ustawiania w komputerze to niby jak sie to ustawia ? niemam o tym zielonego pojęcia :(

gRuHa 22-07-05 03:37

ogolnie fura zaochwa sie mniej wiecej tak, ze albo bedzie palil tyle ile pali tera, ale bedzie bardziej zwawy, albo bedzie palil mniej i bedzie szedl tak jak teraz, oczywisice moze sie to jakos wyposrodkowac etc.

4tun 22-07-05 08:14

VP 95 Gliwice - 4,79/l.

luanda 22-07-05 09:30

Ostanio zalałem V-Power Racing do F2 1.6 100km...
Ani, szybciej, ani ekonomicznej, ale mniej stukała wentylami przy podnoszeniu z niskich obrotów ;)

Rybak 22-07-05 09:42

to ja tez zaryzykuje 8)
u mnie VP 4.59
VP-racing 4.79

sylweek 22-07-05 12:39

Ja zatankowałem kiedyś ( nie do foki ) i przejechałem 50 km mniej [hehe] czy był bardziej dynamiczne to nie powiem.
Mi się marzy benzyna 95 - nie chrzczona

maciejka104 22-07-05 12:44

probowalem na passacie 1.8T i rezultaty widac dopiero po 2-3 zatankowaniu.
Spotkalem sie z opinia ze warto zafundowac silnikowi taka terapie gdyz dziala to podobno oczyszcza to silnik.

gRuHa 22-07-05 13:05

Cytat:

Napisał maciejka104
probowalem na passacie 1.8T i rezultaty widac dopiero po 2-3 zatankowaniu.
Spotkalem sie z opinia ze warto zafundowac silnikowi taka terapie gdyz dziala to podobno oczyszcza to silnik.

dokladnie tak po pierwszym zatankowaniu nie poczuje sie ZADNEJ roznicy........
a co do oczyszczania to tez prawda.....

art0 24-07-05 07:00

Dokładnie tak. Dodatki uszlachetniające VP95 powinny wypłukiwać nadmiar nagaru z silnika. Oczywiście nie uda się tego zrobić za pierwszym razem. Co do cen to z moich obserwacji wynika, że w 90% wypadków jest droższy o 25 groszy niezależnie od ceny zwykłaj 95tki.
Ja ilekroć tankuje na Shellu (czyli jakieś 50% przypadków) to tankuje VP95, ale raczej z innego powodu. Podświadomie wierzę, że tego paliwa nie chrzczą. Bo wyraźnej różnicy w osiągach to raczej nie czuję.

robdol 24-07-05 08:55

a tak na marginesie cytat z instrukcji obsługi foczki ........." można stosować paliwo o wyższej liczbie oktanowej ale nie spowoduje to poprawy osiągów silnika"
[bigok]
ja, podobnie jak kolega wyżej wolałbym zalewać autko zwykłą nie ochrzczoną 95...ale pomażyć można

[pop] a tera najlepsze [pop]
mój kolega z czasów szkolnych jest sobie kierowcą ciężarówki i wozi m. in. cysterny z paliwem a ponieważ robi to już parę latek zna bardzo wielu ajentów stacji benzynowych , a oni z koleii podczas koleżeńskich pogaduszek przyznają wprost że benzyny typu VP , czy Supreme czy też Ultimate są potrzebne TYLKO PO TO ŻEBY ZREALIZOWAĆ MARŻĘ i polepszyć budżet .Ni mniej ni więcej. Według nich są klienci gotowi płacić za poczucie że kupują coś lepszego i jest git [metal] o to się rozchodzi. Dalej to już działa samo ,jeden poowie drugiemu że auto mniej pali,że się lepiej zbiera etc. etc..... i biznes się kręci.

rad 24-07-05 11:33

tu jest link do testu super paliw zrobionego przez auto swiat
http://autoswiat.redakcja.pl/archiwu...p?Artykul=9990
szkoda ze nie ma analizy emisji spalin i wplywu na elementy silnika ale poniewaz te paliwa sa wyzszej jakosci wiec pewnie jest pozytywny
przyrost mocy do 2% to chyba dla hobbystow :D

gRuHa 24-07-05 12:56

kiedys pamietam ze w Auto Szmacie zalali VP i pojezdzili troche autkiem, potem rozebrali jego silnik i dla porownania dali drugi taki sam tylko ze byl zalewany zwykla benzyna....... efekt rzeczywisice byl niezly, tyle ze pewnie jak poszli na Shell'a to powiedziieli ze sa z Auto Szmaty itd. to pewnie dali im VP z tymi dodatkami czyszczacymi.... chociaz watpie zeby specjalnie dla nich sprowadzali cysterne paliwa... :/

Picia78 24-07-05 13:41

Słuchajta V-Paver trza tankować przynajmnie 3 razy bak i wyjezdzic do zera i ponownie tankować w tedy ma cos tam byc czuc :wink:

gRuHa 24-07-05 13:48

czyli najlepiej jest miec kanister z V powerem :D

Picia78 24-07-05 13:51

Dokładnie za 3 tankowaniem dopiero możesz coś odczuć a nie musisz [banghead]

GreGX100 24-07-05 14:13

Ja tam jeżdżę od jakiegoś czasu na Diesel Ultimate z BP i odczuwam mała poprawę dynamiki, jeśli chodzi o spalanie to nie widzę różnicy.

Picia78 24-07-05 14:18

Ja też jeżdze na Ultimacie i kiszka [banghead]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi