Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFII] Silnik czasem nie chce odpalić (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27382)

pajakleon 18-05-09 18:56

[FFII] Silnik czasem nie chce odpalić
 
Mam dziwny problem z Focusem. Silnik raz na jakiś czas (raz na miesiąc) nie chce się uruchomić. Typowy scenariusz jest taki: jadę przez pół godziny. Zatrzymuje się, na kilka minut wyłączam silnik. Próbuję włączyć, a auto nie odpala. Kręcę kilka razy. Nic. Czekam kilka minut, auto odpala normalnie. Początkowo myślałem, że to coś z zanieczyszczonym bakiem paliwa, bo zazwyczaj zdarzało mi się to na rezerwie, ale dzisiaj miałem 1/3 baku i to samo się przydarzyło. Dodatkowo dzisiaj podczas uruchamiania przy którejś próbie, auto odpaliło, ale silnik przez 5-10 sekund pracował jakby zaraz miał zgasnąć, paliła się lampa akumulatora. Dodałem gazu i zaczął pracować normalnie.

Jakiś pomysł co to może być?

KP 18-05-09 22:39

pajakleon, tez tak czasem miałem wygladało to tak jak w gaznikowcach czasem odparowywało paliwo z gaznika i nie chcial odpalic :D
u mnie pomagało za drugim razem dosłownie po kilku sekundach pedał w podlogę i odpalał bez problemow

od dłuzszego czasu sięuspokiło, nie wiem moze podczas ktoregos przegladu cos poprawili a moze sie poprostu dotarło :D

jajko 19-05-09 12:54

Tak jakby sie układ paliwowy w którymś miejscu zapowietrzał. Nie czujesz benzyny przed odpaleniem w okolicach samochodu, albo pod maską, bo plamy nie znajdziesz na pewno.

lobuzek 19-05-09 14:53

Może czujnik położenia wałka rozrządu głupieje, objawem uszkodzenia jest właśnie niemożność odpalenia.

pajakleon 19-05-09 17:03

Na tyle rzadko mi sie to zdarza, ze nie mam wielu obserwacji. Benzyny nigdy nie czulem.

kubek23 29-05-09 09:35

Tyż tak mam. Czyżby zagadka typu TTTM FFII 2.0 ?:)

mihal 29-05-09 12:33

<=== nie tylko 2,0

pajakleon 30-05-09 16:57

1) A czy ktoś z Was to kiedyś zgłosił w warsztatcie i mu naprawili?
2) Czy ktoś z Was po prostu z tym jeździł i nieleczone doprowadziło do poważniejszej awarii?

KP 31-05-09 09:31

Cytat:

Napisał pajakleon
1) A czy ktoś z Was to kiedyś zgłosił w warsztatcie i mu naprawili?

zgłaszałem ale NIGDY !!! podczas pobytu w ASo to nie wystepowalo więc dalem sobie spokój
poki co samoprzeszło

tomasz135 31-05-09 11:44

Miałem podobny problem. Od 2 lat co jakiś czas auto nie chciało odpalić. Zgłosiłem przy ostatnim przeglądzie (kwiecień) w Tares Motors w Tarnobrzegu. Od tego czasu auto pali od pierwszego razu. Mechanik stwierdził, że przyczyną mógł być brudny przepływomierz powietrza i może być to również objaw starzejących się świec zapłonowych.

mihal 02-06-09 11:03

ja podobno nie mam przeplywomierza a zaczelo sie to przy przebiegu ok. 15 tys wiec chyba za wczesnie na zabrudzenie czegokolwiek.

pajakleon 22-03-10 22:19

Odswieżam temat, może ktoś znalazł rozwiązanie?

arturoo 23-03-10 07:54

Przed zimą tak miałem, tylko do tego stopnia że kilka razy w tygodniu nie chciał zapalić. Palił za 2,3 razem. Wymieniłem świece (założyłem motorcrafty) i od tamtej pory 100 na 100.

marian5110 28-03-10 11:13

A więc i ja się dopnę pod temat.
Dziś tj. 28-03-2010 8.00 wsiadam do foki przekręcam kluczyk i .... coś kręci , kręci i nie chce odpalić. Zapalają się lampki od aku, ABS i dalej nic. Dopiero po trzeciej próbie gdy dłużej przytrzymałem kluczyk na pozycji skrajnej silnik odpalił ale z wielkim trudem. Mogę dodać ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie jest na rezerwie (komp pokazuje 40km do tankowania), aku wymieniony na nowy.

four40 28-03-10 12:47

Też mi się to zdarza co jakiś czas. Nie mam pojęcia co to może być. Raz na jakiś czas po prostu nie chce zapalić. Pali za 2, 3 razem. Zauważyłem też, ze im niższa temp. tym dłużej muszę kręcić rozrusznikiem.

ern 08-09-10 16:15

Cześć,
Koledzy rozwiązał już ktoś z Was ten problem?
Powiem od siebie, że mam tak od początku jak go kupiłem
(od czasu do czasu po nocy nie palił za pierwszym razem ale kręcił, za drugim i w trakcie dnia bez problemu);
W tak zwanym międzyczasie miałem wymienianą cewkę w AutoPlaza a wcześniej przewody WN i świece (silnik szarpał więc do nich pojechałem - zrobili na gwarancji - uszkodz. cewka)

Lecz problem z odpalaniem nie ustał, i teraz jak robi się zimniej z rana powiem nawet że narasta.
Więc te trzy rzeczy mogę wykluczyć. Od czego zacząć?

Na forum opisywali koledzy że aku, ale więcej pomysłów nie mam. Błędów na komputerze nie mam.
W [FFII] zawory w silnikach 1.6 benz są z tego co czytałem samopoziomujące więc to nie to.
Jest jeszcze pompa paliwa. Można stwierdzić czy działa prawidłowo w jakiś prosty sposób?

Pozdr,
ern


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi