Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDDI Wymiana pompy wodnej a sprawa rozrzadu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25542)

benykuleczka 08-02-09 00:35

1.8 TDDI Wymiana pompy wodnej a sprawa rozrzadu
 
Witam
Problem jak w temacie. Szukalem juz na forum i w necie i nawet TIS-a przejrzalem. Informacje sa sprzeczne albo conajmniej niejasne. Chodzi o to, czy musze przy wymianie pompy wodnej demontowac elementy rozrzadu? Wiadomo, pompa napedzana jest paskiem wieloklinowym i jego trzeba zdjac, jednak jest jakos tak nieszczesliwie umiejscowiona ze podobno nie mozna jej odkrecic i zarazem wyjac jesli nie zdejmie sie paska rozrzadu. Czy tak jest naprawde? Czy ktos wymienial pompe w TDDI i moze to potwierdzic? Na pasku mam zrobione 50kkm od wymiany i niechcialbym niepotrzebnie wymieniac na nowy a podobno raz zdjety pasek rozrzadu nie powinien byc ponownie zakladany.
Pzdr
PS Dla informacji, wymiana pompy wodnej wraz z czesciami w ASO w Poznaniu kosztuje ok 700 PLN.

Ranid 08-02-09 11:08

Trzeba zdiąć pasek rozrządu nie ma dojścia,nie trzeba nowego paska zakładać,moja pompa wymieniona przy 200tyś i mogła jeszcze chodzić.

benykuleczka 09-02-09 12:39

Witam
Czyli mam rozumiec, ze wymiana pompy wody a wymiana rozrzadu to wlasciwie jedna robota. Demontaz i montaz jest identyczny, czyli trzeba odkrecic lape silnika, zdjac obudowe rozrzadu i albo wymieniam pompe, albo rozrzad, bo wlasciwie grzebie sie w tym samym miejscu silnika.
Pompe musze wymienic bo halasuje tzn. piszczy przy odlapaniu, zwlaszcza po nocy a pozniej podczas pracy silnika to juz tylko albo az szumi. Wyciekow nie widac, plynu nie ubywa, ale po ostatniej awari termostatu w trasie wole nie czekac, bo nie usmiecha mi sie ponownie laweta.
Jesli ktos robil juz wymiane pompy, moze podzieli sie info, ile kosztowala robocizna?
Pzdr

artax 09-02-09 12:43

pompa jest napędzana mikro paskiem a nie paskiem rozrzadu.

benykuleczka 09-02-09 12:48

No tak, wiem, ze od paska wieloklinowego, ale skoro trzeba demontowac pasek rozrzadu to oznacza ze musi byc zdjeta plastikowa oslona rozrzadu, zeby dobrac sie do pompy. Z tego co widzialem na rysunkach, obudowa przykrywa czesciowo pompe a poza tym, ponoc nie da sie odkrecic i wyciagnac pompy bez zdejmowania paska rozrzadu. Pisze ponoc, bo na 100% tego nie wiem i dlatego pytam Was, zwlaszcza tych ktorzy juz wymieniali pompe, jak to jest.

Piotr_78 09-02-09 13:46

Podobno sa dwa rodzaje, ja wymieniałem miesiąc temu. Mechanik musiał zdjąć osłony ale rozrządu nie dotykał.
U zwykłego mechanika ale duży warsztat zapłaciłem 700 zł za pompę , 4 świece, pasek napędzający do pompy i robotę.

[ Dodano: Pon 09 Lut, 2009 13:48 ]
Cytat:

Napisał Piotr_78
Czyli mam rozumiec, ze wymiana pompy wody a wymiana rozrzadu to wlasciwie jedna robota.

nie ale można to połączyć taniej wyjdzie przy jednym rozbieraniu.

benykuleczka 18-02-09 19:26

Witam
No i auto jest po operacji. Wymieniono pompe wody, zageszczono plyn chlodniczy i dodatkowo wymieniono na nowy zbiornik wyrownawczy, bo dotychczasowy byl rozszczelniony i delikatnie popuszczal plyn.
Jednak przy tym silniku nie ma potrzeby zdejmowania paska rozrzadu. Przynajmniej tak mowil mechanik. Powiedzial, ze jesli byloby inaczej, musialby zalozyc nowy pasek, bo nie podejmuje sie montazu raz juz zdjetego.
Zeby nie bylo, zabralem ze soba stare graty i rzeczywiscie, pompa kreci sie dosc ciezko. Nie ma luzu osiowego, ale obracanie wokol osi wymaga uzycia wiekszej sily. Pompa nie miala przecieku. Ciekawa sprawa z tym zbiornikiem, bo rozszczelnil sie na laczeniu tam gdzie przychodza dwa weze, patrzac z przodu samochodu na silnik to re dwa rownolegle ktore przychodza do zbiornika. Zeby nie bylo, ze dali mi inny zbiornik, poznaje ze to ten ktory mialem zamontowany.
Cala operacja wraz z czesciami wkonana w aso w Poznaniu. Koszt niecale 900PLN
Pzdr

Shaq 03-03-09 22:42

Potwierdzam, że w TDDI nie trzeba ruszać rozrządu przy wymianie pompy. Dzisiaj wymieniałem na garażu pompę i trzeba zdjąć osłonę rozrządu ale nic więcej.

jag66 12-07-11 11:49

A jak to jest w przypadku 1,6tdci 109KM? Trzeba demontować rozrząd aby wymienić pompę wodną?
I druga sprawa. Piszecie że pompa wodna kosztuje
Cytat:

Napisał Piotr_78 (Post 311681)
zapłaciłem 700 zł za pompę

Cytat:

Napisał benykuleczka (Post 313623)
Koszt niecale 900PLN

a np. tu http://allegro.pl/rozrzad-pompa-ford...665739559.html
pasek + 2 rolki + pompa wodna kosztuje 375 zł. O co tu chodzi?

Adam Getka 12-07-11 13:02

Cytat:

Napisał jag66 (Post 592838)
A jak to jest w przypadku 1,6tdci 109KM? Trzeba demontować rozrząd aby wymienić pompę wodną?


Ale to jest temat o FFI, nie o FFII !!!

korek007 12-07-11 13:04

Cytat:

Napisał jag66 (Post 592838)
...pasek + 2 rolki + pompa wodna kosztuje 375 zł. O co tu chodzi?

No tak, ale popatrz jeszcze na producentów. Oryginalna pompa wody w sklepach internet. kosztuje ponad 300 zł, a zamiennik np. Dolz ok. 130 zł.

Adam Getka 12-07-11 13:05

Przypominam, że to temat o FFI. Ostatnie ostrzeżenie!!!

jag66 12-07-11 13:05

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 592866)
Ale to jest temat o FFI

:) widziałem, ale nie chciałem zakładać nowego wątku, chyba, że tak powinienem zrobić, to zrobię.

Adam Getka 12-07-11 13:08

Najpierw zapraszam do szukajki. Na pewno nie jesteś pierwszy z 1.6 TDCI...

Gwidon 14-07-11 10:46

Osobiście robiłem. Do wymiany pompy w TDDDI trzeba zdiąć tylko pokrywę rozrządu odkręcić łapę z lewej strony i podlewarować silnik. No i oczywście zlać płyn z układu (korek na chłodnicy) Śruby trzeba dokręcać dyną bo uszczelka dosyć delikatna, moment bardzo niski chyba 10 - 12 Nm.

Chabs 17-07-11 22:47

w FAQu jest dokladny opis co trzeba robic krok po kroku tak dla przypomnienia i wyraznie jest napisane ze rozrzadu ruszac nie trzeba;) a po czym poznac ze pompa jest do wymiany?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi