Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Kontrolka ładowania - problem (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=45665)

arti104 10-12-10 19:39

Kontrolka ładowania - problem
 
Witam Forumowiczów,
Mam następujący problem. Miesiąc temu wymieniłem alternator i rozrusznik. Za parę dni została dosztukowana wtyczka do alternatora, gdyż przy starym jej nie było, a wszystko było podłączone na „słowo honoru” przez jakiegoś rzeźbiarza. Następnie zostały skasowane wszystkie błędy z komputera. Jeździłem sobie tak przez jeden dzień. Wszystko ładnie grało, do momentu kiedy zaczęła znowu palić się kontrolka ładowania. Kontrolka gaśnie po wyłączeniu i włączeni zapłon. Zapala się ona bardzo nieregularnie, bez żadnej prawidłowości. Czasami mogę jeździć przez dwa dni i się nie zapali, a czasami dwa razy w ciągu dnia. Dodam tylko że ładowanie jest cały czas. Nie wiem, gdzie szukać przyczyny. Macie jakieś pomysły? Pozdrawiam.

mrkaczor 10-12-10 21:57

A skąd masz tą pewność że ładowanie jest cały czas? ;) Bo chyba nie siedzisz z miernikiem pod maską w trakcie jazdy?? :p Jeśli zaś tak nieregularnie ci monituje to pierwsze co bym podejrzewał (przy zmianach połączeń w szczególności) to to, iż coś tam jednak nie do końca styka...

arti104 10-12-10 22:23

Cytat:

Napisał mrkaczor (Post 516072)
A skąd masz tą pewność że ładowanie jest cały czas? ;) ...

Gdy zapaliła się kontrolka włączyłem wszystkie możliwe odbiornik tj. klima, nawiew, radio, 2 lampki w środku. światła nawet trochę nie straciły na mocy świecenia. stąd mój wniosek że ładuje

Eko 10-12-10 22:57

Uzupełnij profil o dane auta i najprościej wprowadź wyświetlacz w tryb serwisowy i odczytaj wartości czyli trzymasz przycisk resetowania kilosów i przekręcasz kluczyk na zapłon, zegary powinny skoczyć i klikasz resetem do pozycji 17 (o ile dobrze liczę) będzie to ''b'' i cyfry odpal auto, jeśli wskazania bedą w okolicach 14 to znaczy ze jest ładowanie, jeśli spadną do 12 na włączonych odbiornikach znaczy że go nie masz.
Standardowo, sprawdź kabel plusowy alternatora oraz jego kostki połączeniowe

mrkaczor 10-12-10 23:05

Hmm no powiem tak, bo już to gdzieś dzisiaj na forum nawet pisałem :p Miałem ostatnio padnięty akumulator i normalnie funkcjonowałem - radia klimy nawiewy światła wszystko pracowało bez szwanku a tu ni stąd ni zowąd auto potrafiło tylko przy rozruchu zakaszleć. Okazało się że aku to totalna padaka zero ładowania tzn. do jakiejś minimalnej wartości ładował bo potem znów palił, ale w ogóle nie trzymało tego napięcia - przy czym żadne kontrolki i nic się nie świeciło także nie jest to do końca miarodajne. A tym bardziej obciążenie odbiornikami w trakcie pracy silnika zbyt wiele nie mówi (klima na pasku, tyle tylko co dmuchawa, radio tyle co nic, światła co nieco) - także możesz sprawdzić jeszcze raz te połączonka wszystkie, pomierzyć aku pod obciążeniem i jeśli nic z tego nie wyjdzie to wtedy szukać gdzieś dalej...

arti104 11-12-10 09:49

Cytat:

Napisał Eko (Post 516104)
... najprościej wprowadź wyświetlacz w tryb serwisowy i odczytaj wartości czyli trzymasz przycisk resetowania kilosów i przekręcasz kluczyk na zapłon, zegary powinny skoczyć i klikasz resetem do pozycji 17 (o ile dobrze liczę) będzie to ''b'' i cyfry odpal auto, jeśli wskazania bedą w okolicach 14 to znaczy ze jest ładowanie, jeśli spadną do 12 na włączonych odbiornikach znaczy że go nie masz...

Problem jest w tym żeby przeprowadzić powyższy teścik, gdy włączy się kontrolka muszę najpierw wyłączyć silnik, a jak wcześniej napisałem kontrolka gaśnie po wyłączniu i włączeniu zapłonu (wyłączeniu i włączeniu silnika).

siwy05 11-12-10 10:25

miałem identyczny objaw, dowolne miejsce i warunki i kontrolka się zapalała, u mnie pomogła sprawdzenie masy i kostki przy altku, niby wyglądała dobrze, ale jak mechanik wyciągnął altek niemal się rozpadła, zalutował od nowa i jest git


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi