Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [Ogólne] Polecane tarcze oraz klocki hamulcowe - czytaj pierwszy post! (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44413)

BEREN 25-10-10 22:44

Polecane tarcze oraz klocki hamulcowe - czytaj pierwszy post!
 
Witam. Proszę o informację na co wymieniliście swoje zużyte bijące oryginały. Jak trafiliscie na jakiś szrot to piszcie jaka firma i które zdecydowanie odradzacie, a które zdecydowanie polecacie. Powstanie takie małe kompedium na temat tego problemu w foce.

Teraz mała prywata, po przestudiowaniu caaałegooo internetu ;). Mój wybór pada na ZIMMERMANN ( tarcze i klocki ), bądź TRW ( tarcze i klocki ). Który zestaw wybrać podobno Zimmermann rzadko się wygina, TRW poleca mój znajomy mechanik..., a wy co byście wybrali.

Konkludując na jakich klockach i tarczach jezdzicie i sobie chwalicie.

-----------------------------------------------------------------

Polecane zestawy

I Zestawy seryjne - jazda codzienna
1. Zestaw Zimmermann - tarcze + klocki
2. Zestaw ATE - tarcze ATE lub ATE PowerDisc + klocki
3. Tarcze Brembo gladkie / klocki Ferodo Premier

II Zestawy mocniejsze - jazda "wyczynowa" (seryjny rozmiar 260/240)
1. Tarcze Brembo gladkie / Klocki Ferodo DS (ok. 500-600zl)
2. ?

III Zestawy mocniejsze - (rozmiar 300/280)
1. Tarcze EBC TurboGroove lub EBC Ultimax + Ferodo DS (ok. 1100-1200zl)


Do seryjnych hamulcow szkoda pakowac lepsze tarcze, bo koszt jest niewspolmierny do efektow. Sens jest co najwyzej kupic lepsze klocki, ale nawet na Ferodo DS nie ma co spodziewac sie cudow. Wiec jezeli ktos chce naprawde lepsze hamulce to pora rozpoczac polowanie na zwrotnice od ST170.

anderbi 25-10-10 23:04

delphi itp stanowczo odradzam.. strasznie chu*owe, nie ma co oszczedzac.
kup motorcrafta i klocki ferodo i bedzie smigało..

klocki byly marne, mechanik dal ciała, wiec przyjechaly ferodo a mechanik zmieniony został

damianTDCI 25-10-10 23:23

Chyba jest temat o tym

pum 25-10-10 23:25

ileś tematów o tym było... odradzam klocki TRW - grzeją i nie hamują.
polecam standardowy zestaw ferodo + brembo.

BEREN 26-10-10 00:25

Było nie było w szukajce szukam, ale tu chodzi o konkluzje a nie o debaty.

MAM FERODO SĄ SUPER POLECAM... etc to jest odpowiedz, a nabijanie postów to chyba było - jest śmieszne. Nie urażając nikogo umiem szukać... co myślicie o ZIMMERMANN jezdził ktoś panowie i panie na tym ?.

pozdro for all.

locash 26-10-10 10:26

ostatnio natknąłem się na taką opinie że kupując tarcze standardowe bez opcji "max,turbo groove czy inne xyz" wszyscy producenci produkują mniej więcej to samo.
więc warto moim zdaniem przy kupowaniu brać pod uwagę EBC, brembo, ate, zimmermman i wybrać to co będzie odpowiedniejsze dla kieszeni. do tego dobry klocek według mnie minimum ferodo premier.
oczywiście każdy będzie pisał jak uważa a takie moje zdanie.
jedni piszą że brembo ideał i cud a inni że się gną.
internet ma to do siebie że nie zweryfikujemy do końca komu tak się pogięły a gdzie zaczyna się "urban legends"

ja będę teraz wymieniał u siebie i wezmę tarcze ebc standard + ferodo premier.

XymoX 26-10-10 11:00

od jakiegoś czasu pomykam na tarczach/klockach Bosch - rewelacja

niko123 26-10-10 11:25

W dobrej cenie taki zestaw.
http://moto.allegro.pl/tarcze-klocki...258459002.html

BEREN 26-10-10 12:50

Co myslicie o takim zestawie.

http://allegro.pl/show_item.php?item=1269333865

Sokol 27-10-10 17:52

Ja założyłem komplety Ferodo - jestem bardzo zadowolony. Żadnego bicia, pisków i teraz dopiero wiem co to sprawne hamulce.

kempus 27-10-10 18:21

Motorcrafty nie są złe, tylko trochę biją jak się je przytemperuje trochę [palacz]

Rasta 27-10-10 18:37

Cytat:

Napisał BEREN (Post 498119)
Było nie było w szukajce szukam, ale tu chodzi o konkluzje a nie o debaty.

MAM FERODO SĄ SUPER POLECAM... etc to jest odpowiedz, a nabijanie postów to chyba było - jest śmieszne. Nie urażając nikogo umiem szukać... co myślicie o ZIMMERMANN jezdził ktoś panowie i panie na tym ?.

pozdro for all.

Ale po co wyważać otwarte drzwi, mielone było milion razy dostaleś dobrą radę a cmokasz. Brać Brembo i Ferodo Premier i jest gitara, a jak kasa nie gra roli to EBC Turbo Grove + Ferodo DS wtedy podbijesz po 1Kpl, a jak na bogato to Ferodo DS 2500 i podbijamy pod 1.5 koła. Oczywiście mówię o przodzie.

MisiekT 27-10-10 19:00

Cytat:

Napisał kempus (Post 498601)
Motorcrafty nie są złe, tylko trochę biją

daj spokoj, kiedys byly dobre - teraz chinskie gowno co potrafi sie pogiac po paru kaluzach...

fokus2005 27-10-10 20:44

brembo nacinane wiercone wentylowane +klocki EBC

BEREN 27-10-10 21:33

Kupiłem jednak Zimmermany jutro założę, pojeżdżę troszka dam znać co i jak.

Cmoknalem bo jest milion ludzi od wytykania palcem, doceniam pracę i wkład moderatorów jednak czasami człowiek szuka czyta i jest w rosterce, w tym momencie interakcja jest wskazana. Jak kogoś uraziłem sorki.

Dziękuję za komentarze czekam na innych, jakie zestawy polecacie ;).

michmarmik 27-10-10 23:33

ja np. mam klocki denckermann( z kilku źródeł czytałem że są produkowane przez Ferodo, niestety firma dencerman nie chce zdradzić żadnych szczegółów co do produkcji i dystrybucji) [los2] kupiłem takie przypadkiem bo musiałem szybko zmienić, stare były tak cienkie że strzeliły, i o dziwo jeździ się mi dobrze na nich, przejechałem już grupo ponad 10tys i jest ok, tarcze mam oryginały ale po pomiarach wyszło mi że się kończą(zostało 0.5mm do dolnej granicy zużycia)

korek007 28-10-10 17:49

Cytat:

Napisał BEREN (Post 498669)
Kupiłem jednak Zimmermany ..... Dziękuję za komentarze czekam na innych, jakie zestawy polecacie ;).

Ja mam Brembo standard plus Ferodo premier i sobie chwalę. A tak na marginesie - jeżeli już kupiłeś, to po co dalej pytasz ?
Pozdrawiam.

kempus 28-10-10 18:03

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 498604)
daj spokoj, kiedys byly dobre - teraz chinskie gowno co potrafi sie pogiac po paru kaluzach...

To nie wiem jakie macie te motorcrafty :-) moje już "chodza" na drugich klockach motorcrafta i hamują lepiej niż nie jeden new vw czy honda z mojej rodziny. Po prostu kosa - naciskasz i staje w miejscu.

Rasta 28-10-10 18:07

Rozbujaj się do 2xx i pier...nij w pedał :D

PAWELwrx 28-10-10 18:44

Ja polecam mikody nacinano nawiercane (podobno mikoda robi tarcze dla brembo, ktoś kiedyś na forum pisał) + klocki Ferodo premier, w porównaniu do poprzedniego oryginalnego zestawu motorcrafta jest o niebo lepiej, poprzednie tarcze biły a jeden klocek był ukruszony. Zrobiłem na nowym zestawie już 10tyś./km i klocków mam jeszcze z 3/4. Uważam, że bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

damianTDCI 28-10-10 19:17

Na mikodo nacinane też płaczą, że się krzywią

MisiekT 28-10-10 19:23

Cytat:

Napisał kempus (Post 498956)
To nie wiem jakie macie te motorcrafty

oryginalne :) a reszte wyjasnil Rasta...

PAWELwrx 28-10-10 19:42

Powiem tyle, też się tego bałem ale po dotarciu (ok.1tyś/km) tarcz/klocków zrobiłem testa: 2x 170 do 0 Oprócz tego że alufelgi zrobiły się czarne od klocków, nic więcej niepokojącego nie zauważyłem. Wiadomo jak ktoś użytkuje na torze to mogą być za słabe... a na drogę na pewno lepsze niż motorcrafty. A i te tarcze mają to do siebie że jak ostro się je depnie to słychać takie huczenie ale podobno każde nacinane tarcze tak mają.

Rasta 28-10-10 21:15

Cytat:

Napisał PAWELwrx (Post 498964)
podobno mikoda robi tarcze dla brembo, ktoś kiedyś na forum pisał

Podobno Elvis żyje :D

PAWELwrx 29-10-10 00:31

Cytat:

Napisał Rasta (Post 499022)
Podobno Elvis żyje

;-)
Na ich stronie można znaleźć takie info...
http://mikoda.pl/public.stal/stal_aktualnosci.htm

kempus 29-10-10 04:03

Rasta - proszę Cię. Mówimy tutaj o budżetowym samochodzie kompaktowym używanym na co dzień do normalnej jazdy, a nie wyczynowej. Jak ktoś chce jeździć jak Kubica to kupuje hamulce za 3-4 000zł a nie za 250zł. Wg mnie standardowe hamulce, regularnie serwisowane wystarczają w zupełności, chyba, że ktoś hamuje na każdej drodze z górki, żeby je zagotować to wtedy można powiedzieć, że w każdym seryjnym samochodzie hamulce są za słabe.

Adam Getka 29-10-10 08:43

Taaaaaaaaa. To jak Ci ktoś przed nosem zahamuje to hamuj budżetowo :)

Ja standardowe heble spaliłem mając jeszcze 1.6. Aż się Zbychu cieszył jak oglądał fioletowe tarcze :)
Naprawdę nie warto oszczędzać na heblach i oponach....

MisiekT 29-10-10 08:59

Cytat:

Napisał kempus (Post 499087)
standardowe hamulce (..) wystarczają w zupełności

dopoki nie mialem lepszych hamulcow tez myslalem, ze fabryczne daja rade... wiec mysl o kupieniu czegos hamujacego chociaz troche gorzej niz oryginal albo Brembo+Ferodo mnie troche przeraza

pokon 29-10-10 09:31

Ja koledzy zarzuciłem klocki Lucasa na tarcze Motorcraftu i jak na razie sprawują się wyśmienicie. Nic nie piska, nic nie zgrzyta - godne polecenia. a co do klocków FERODO, czy rzeczywiście są takie dobre jak tu wszyscy chwalą? Jak cenowo wyglądaja takie klocuchy?

michmarmik 29-10-10 11:18

Cytat:

Napisał pokon (Post 499100)
Jak cenowo wyglądaja takie klocuchy?

http://allegro.pl/listing.php/search...+focus&order=p
to już nie chce się spojrzeć na allegro??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi