Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Wymiana plecionki, złącza elastycznego wydechu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=57569)

robin 21-05-12 20:47

Wymiana plecionki, złącza elastycznego wydechu
 
Witam serdecznie, mam pytanie: czy ktoś z forumowiczów zastosował oferowany przez krakowską firmę taki element:
http://www.autotrader.pl/tlumik_zlac...or/114429407/d

czy da się to zamontować bez odkręcania kolektora od głowicy ? czy da się wyciąć wcześniej starą plecionkę ?
a może ktoś ma do sprzedania kolektor do foki 1,6 B ?

szakalq 21-05-12 21:37

Najlepiej podjedź gdzieś gdzie robią/spawają tłumiki i zrobią Ci koszt, ja płaciłem 100zł, sami dobiorą plecionkę, u mnie bardzo ładnie to zrobili, musieli wykręcać kolektor albo odkręcać tą rurę od kolektora.

robin 21-05-12 22:57

haa już "podjeżdżałem... pytałem przez telefon .... od 200 do 350 zł .... sobie liczą panowie "tłumikarze".... ja sobie to zrobię sam bez problemu , ale szukam prostych a skutecznych rozwiązań .... tu ok 120 zł i trochę roboty w kanale ....

szakalq ? a gdzie i kiedy to robiłeś ? jestem ciekaw, w sumie może i bym "podjechał" też ;-)


a gdyby ktoś miał na sprzedaż cały kolektor wraz dobrym złączem elastycznym - to może chętnie zakupię .... jak by była kiepska plecionka to też ... wspawam sobie nową i zamontuję do swego auta (MK1 benzyna 1600 zetec ) :-)

SUCOF33 21-05-12 23:35

dosyć ciekawe rozwiązanie tylko do tego zastosował bym taką pastę do połączań tłumików ( jakieś 13zł ) co utwardza się od temperatury i uszczelnia takie połączenia , a starą siatkę to ostateczności piłką można odciąć jak by kątówka nie podeszła.
Jak byś się decydował na samodzielny montaż, to zrób zdjęcia i do FAQ

sanjarek 22-05-12 07:51

też w zeszłym roku rozważałem takie coś + pasta jak napisał SUCOF33, bo mimo, że nic nie dmuchało i pierdziało, to jednak plecionka z zewnątrz była w strzępach i przewidywałem, że lada dzień puści. I puściła w najmniej odpowiednim momencie, a może i dobrym, bo zmuszony byłem zrobić to od ręki w firmie zajmującej się wyłącznie wydechami. Wydawało mi się, że zapłacę 200-300 zeta, a zrobili to za 160.
Podzwoń może i u Ciebie znajdziesz coś w tych granicach, bo za 3 dychy, to nie warto się chyba bawić. No chyba, że sprawi Ci to satysfakcję, że zrobisz to sam.

korek007 22-05-12 12:04

Wymieniałem plecionkę jakieś 3 lata temu - w warsztacie zajmującym się układami wydechowymi. Zapłaciłem 200 zł, a było zrobione bez demontażu kolektora - po prostu wycięli starą i wspawali nową pod samochodem.

mar-pow 22-05-12 12:30

Ceny masz jakieś z kosmosu... w grudniu dorabiali i wymieniali mi plecionkę za 110zł. W Warszawie ul. Nowej Huty 5. Podjedź i pogadaj. Pierwszy warsztat od wjazdu z takim wyspawanym ludzikiem z wydechów (na tej ulicy są 2 zakłady tłumikarskie).
Poniżej mapka który to warsztat.
http://img208.imageshack.us/img208/7321/tumiki.jpg

szakalq 22-05-12 13:34

Cytat:

Napisał robin (Post 724949)
haa już "podjeżdżałem... pytałem przez telefon .... od 200 do 350 zł .... sobie liczą panowie "tłumikarze".... ja sobie to zrobię sam bez problemu , ale szukam prostych a skutecznych rozwiązań .... tu ok 120 zł i trochę roboty w kanale ....

szakalq ? a gdzie i kiedy to robiłeś ? jestem ciekaw, w sumie może i bym "podjechał" też ;-)

ja to robiłem w Gdyni, pod koniec lutego jakoś ;-) samemu robić to nie wiem czy opłaca się bawić, kumpel u siebie robił bez wyciągania/rozkręcania, wycinał trochę kantówką, trochę piłką, ale później ze spawaniem gorzej, z jednej strony wykręcisz i pospawasz elegancko (od tłumika) natomiast od kolektora ciężko pospawać bez odkręcania, w końcu jak zrobił to były przedmuchy od strony kolektora, źle dospawane (ciężkie dojście) i w końcu oddał do mechanika i mu zrobili (w tym samym miejscu gdzie i ja robiłem)

co do kupna siatki to w sklepie powinieneś dostać, z tego co pamiętam jak się dopytywałem, to średnica 50mm a długość 23-24 cm i cena około 50-60 zł, w sumie po spawaniu można pastą połatać jakby puszczało, ale nie wiem czy to warte zachodu, bo pewnie długo nie potrzyma, także jedzie tak jak kolega w poście powyżej napisała namiary i będziesz miała zrobione porządnie.

BOGUS 22-05-12 15:57

witam
miałem rok temu wymienianą plecionkę przy okazji katalizatora. tłumikarz po zdemontowaniu kata, zawołał mnie do kanału i okazało się że ktoś wcześniej wpalił tam zwykłą plecionkę nie wzmacnianą od wewnątrz i wciągło ją do środka, co spowodowało uszkodzenie katalizatora. zamontował plecionkę za 150pln z montarzem. stara od nowej różni się tym że ma takie dodatkowe wzmocnienie od wewnątrz.
pozdrawiam

robin 23-05-12 16:42

heej "mar-pow" wielkie dzięki za info ... ceny mam od różnych "speców" ... a masz może tel do tych ul. Nowej Huty 5 ? albo jakich godzinach pracują ?

rexo 27-06-12 08:21

Panowie odkopię temat - czy polecicie jakichś tłumikarzy we Wrocławiu?
Mam do wymiany plecionkę i końcowy tłumik.

rexo 28-06-12 18:11

Dobra temat załatwiłem na Rogowskiej we Wrocławiu jest bardzo dobry zakład gdzie robią tłumiki. Polecili mi znajomi.
Wymieniłem plecionkę (łącznik elastyczny) i tłumik końcowy - cała impreza z robocizną 375 zł.
Co lepsze plecionkę w środku zassało do rury i zapchała wydech - facet stwierdził, że teraz będzie lepiej o wiele jeździć :).
Jak mi pokazał to oczy zrobiłem takie O_O.

Celestyn 28-06-12 18:33

"Focus 1.6 Zetec-SE 100KM 2001 - model katastroficzny, że olej, wymieniłem już chyba wszystko poza silnikiem. Aktualnie myślę o utopieniu go w Odrze.
Jeśli jakimś cudem go doprowadzę do dobrego stanu - opiszę ;P. "

Może nie będzie takie aktualne :P

rexo 29-06-12 11:31

Mam nadzieję - okaże się ;).
Dziś jadę po nowy płyn do wspomagania - zalany jest zielony .... a powinien być czerwony - dzwoniłem do ASO aby sprawdzić. Może doprowadzę je do normalnego stanu.

A co do tłumików polecam serwis na Rogowskiej we Wrocławiu!

Assfalt 29-06-12 12:29

Cytat:

Napisał rexo (Post 741763)
A co do tłumików polecam serwis na Rogowskiej we Wrocławiu!

Który dokładnie? ten na początku ulicy przy garażach? czy może w połowie ulicy na zakręcie?

rexo 29-06-12 12:49

Ten kolego: http://wiater.com.pl/ Tam obok jest zakład z elektroniką/chip tuningiem - jego nie polecają - więc unikać.

sketels 13-09-12 15:53

Odkopuję temat
 
Wie ktoś może wymiary plecionki/ złącza elastycznego tłumika w Foczce 2002r. 1.8 TDCI ??

Zmierzyłem i wiem już:
Wymiary to: długość 23cm
średnica wewnętrzna plecionki to 53 mm

tak u mnie było, może komuś się przyda.
Pozdrawiam

arthi 18-02-14 14:12

Odkopię trochę temat. Panowie w mk1 1.6 do wymiany plecionki trzeba zrzucić kolektor, czy można to zrobić bez rozbierania "całego" samochodu? Jeden "fachowiec" krzyknął 500zł, bo roboty podobno na cały dzień, inny telefonicznie coś wspomniał o 300-350, bo skoro tamten powiedział 500zł to pewnie trzeba zrzucać, a tu czytam, 100-200zł, a plecionka kosztuje 50. Podjadę jeszcze w 2-3 miejsca, ale chciałbym też mieć jakiś pogląd na sprawę.

knzz 18-02-14 14:39

Polecicie jakąś firmę co zajmuje się wydechami w Łodzi, tak na przyszłość :)

Cytrus 18-02-14 16:37

W Grupie Łódź jest temat o tym :)

http://focusklubpolska.pl/showthread.php?t=65906

loskamilos 18-02-14 23:06

Cytat:

Napisał arthi (Post 953240)
Odkopię trochę temat. Panowie w mk1 1.6 do wymiany plecionki trzeba zrzucić kolektor, czy można to zrobić bez rozbierania "całego" samochodu? Jeden "fachowiec" krzyknął 500zł, bo roboty podobno na cały dzień, inny telefonicznie coś wspomniał o 300-350, bo skoro tamten powiedział 500zł to pewnie trzeba zrzucać, a tu czytam, 100-200zł, a plecionka kosztuje 50. Podjadę jeszcze w 2-3 miejsca, ale chciałbym też mieć jakiś pogląd na sprawę.

Ja wymieniałem w Warszawie na Harfowej 4 (Józef Tomala). Nie pamiętam ile to kosztowało (gdzieś między 150 a 250 zł razem z częścią). Nie przyglądałem się co robią, ale ponieważ zajęło to ok. 40 minut to raczej nie zrzucał kolektora.

coomac 19-02-14 05:41

Wymiana plecionki w 1.6 to 15-20 minut i 130 zł. Zielonka 05-200, firma Auto-Stach

korek007 19-02-14 09:32

Ja płaciłem 280 zł, ale było to 6 lat temu. Wszystko trwało jakieś 30 minut, bez demontażu kolektora,

arthi 19-02-14 23:25

Dziękuje panowie, jutro będę wiedział ile to może kosztować u mnie, ale po tych odpowiedziach wiem już czego się spodziewać. Niestety Warszawa odpoada, potrzebuję warsztat z Katowic lub okolic. Pozdrawiam

Robert Sosnowiecki 29-04-14 11:10

Cytat:

Napisał coomac (Post 953492)
Wymiana plecionki w 1.6 to 15-20 minut i 130 zł. Zielonka 05-200, firma Auto-Stach

Ja podobnie jak Pan Coomac dokonałem wymiany plecionki w Auto-Stach w 1,8 TDCI 115KM.
Czynność odbyła się wyjmowania elementów z pojazdu. Zajęła mechanikowi ok. 30 min.
Koszt:
- 60 PLN - plecionka, złącze elastyczne
- 80 PLN - koszt robocizny
Łącznie:
140 PLN

Jak widać koszt całkiem umiarkowany, jeżeli chcą Państwo dokonać naprawy po niższym koszcie, należy wyszukać na Allegro plecionkę po zapytaniu "złącze elastyczne" - wtedy koszt plecionki to ok.30 PLN i ewentualnie pytać o koszt samej robocizny.
Bez specjalnej "promocji" u jakiegoś znajomego fachowca, będzie ciężko zejść z kosztem naprawy poniżej 100 PLN (tak mi się wydaje).

Nie mogę powiedzieć, że zakład Auto-Stach polecam, bo to dopiero można powiedzieć po przejechaniu kilkudziesięciu tys. km.

arthi 29-04-14 11:53

Zainstalowany został w końcu nowy kolektor, z tymi plecionkami to każdy jeden miał lepszy cennik. Kolektor na allegro nowy kosztował niecałe 300zł, teraz są po 350, ale co nowe to nowe, pewnie wytrzyma kolejne 50k. ;)

premko 30-04-14 11:37

Wymiana plecionki w 1.6 zajmuje około 30 minut. Plecionka zakupiona na allegro za 110 zł Kupiłem coś takiego
http://allegro.pl/kadex-zlacze-elast...134931809.html
tylko w innej firmie. Jak ktoś ma dostęp do kanału i troszkę majsterkuje zrobi to samodzielnie w 30 minut.
Pozdrawiam

damianisko5 30-04-14 12:21

Ta wersja to chyba do wspawania, a jeśli od nowości plecionka nie była wymieniana, to nie odkręcisz 2 nakrętek bez odcinania i jeśli śruby są zapieczone /na wielowpust/ to też nie obejdzie się bez obcinania lub solidny młotek i kanał do dyspozycji. Ale jeśli faktycznie uporałeś się w pół godziny to gratulacje. !!!

samfisher74 03-05-14 03:27

W "ford fach" w Szczecinie , wymiana plecionki 200 zł , robocizna i materiały . Focus 1.6 benzyna mk1, plecionka wspawana

szczenka 03-05-14 22:08

piaseczno, 110 zł bez odkrecania kolektora


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi